Co należy wiedzieć przed wysłaniem ślubnych zaproszeń?

Kiedy zacząć myśleć o zaproszeniach? Co powinny zawierać? Oraz o zaproszeniach wpisujących się w najnowsze trendy...

źródło zaproszenia: SlubneZakupy.pl

 

 

Zaproszenia ślubne

 

Stworzenie listy gości, a o za tym idzie wybór zaproszeń to jeden najważniejszym momentów w trakcie przedślubnych przygotowań.

Zaproszenie powinno być nie tylko poprawnie wypełnione, zawierając najważniejsze informacje dla gości, ale również reprezentować styl uroczystości wybrany przez Parę Młodą.

 

różowe ażurowe zaproszenia slubne slubnaglowie.pl

źródło zaproszenia: SlubneZakupy.pl

 

 

Kiedy zacząć myśleć o zaproszeniach na śub i wesele? 

 

Zaproszenia powinny dotrzeć co najmniej na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Tutaj oczywiście musimy uwzględnić naszych gości – możliwość wzięcia ewentualnego urlopu w pracy, przygotowania się (organizacja, kupno stroju, prezent, opieka nad dziećmi).

Warto poprzyglądać się ofertom firm projektujących zaproszenia już pół roku wcześniej, próbując odszukać takie propozycje, które byłyby spójne z naszym kolorem i motywem przewodnim uroczystości. Ponadto decydując się na indywidualny projekt, grafik będzie miał sporo czasu, by przedyskutować z Wami koncepcję i stworzyć zaproszenia zgodne z Waszymi oczekiwaniami. Kiedy macie zamiar samodzielnie zaprojektować zaproszenia, warto przed drukiem także skonsultować się ze specjalistą.   

 

eleganckie zaproszenia slubne Love Invitations slubnagowie.pl

źródło zaproszenia: Love Invitations

 


Co powinny zawierać zaproszenia ślubne?

 

Oczywiście zaproszenia powinny zawierać miejsce na Wasze imiona i nazwiska, jak również osób, które będziecie zapraszać. Jeśli nie znamy partnera osoby zapraszanej, dopisujemy: „wraz z osoba towarzyszącą”. Ponadto podajemy datę i godzinę oraz miejsce ślubu, jak i przyjęcia weselnego. Można dodatkowo umieścić prośbę o potwierdzenie obecności (R.S.V.P.) wraz z datą, numerami telefonów lub/i adresem e-mail.

Prócz tego można fakultatywnie zawrzeć w zaproszeniu wzmiankę (na przykład w formie zabawnego wierszyka) na temat wręczenia koperty z pieniędzmi zamiast prezentu czy przekazania środków, które goście przeznaczyliby na kwiaty - dla Domu Dziecka lub konkretnej fundacji. Ponadto coraz częściej umieszczane są na zaproszeniach mapki dojazdu, zwłaszcza gdy Młodzi organizują wesele w miejscu znacznie oddalonym od ich domu. 

 

fioletowe zaproszenie slubne slubnaglowie.pl

źródło zaproszenia: SlubneZakupy.pl

 

 

 

Zaproszenia wpisujące się w najnowsze trendy

 

Coraz bardziej liczy się jakość - wysokiej jakości papier i druk oraz oryginalne projekty. Od kilku już sezonów królują akwarele, kwiaty, styl vintage, boho, a także motywy geometryczne.

Nie zabraknie wykwintnych dodatków, jak druk wypukły, laserowe wycięcia czy złocona czcionka. W kolorystyce będą przeważać pastele z dodatkiem metalicznych odcieni, a także świeża zieleń i odcienie niebieskiego, które w 2020 roku zostały kolorem wyróżnionym przez instytut Pantone. 

 

zaproszenie slubne z kokardką slubnaglowie.pl

źródło zaproszenia: poligrafia brajer

 

 

Zobacz także:

tu możecie zobaczyć galerię  polskich zaproszeń ślubnych 

tu znajdziecie oferty firm produkujących Zaproszenia Ślubne 

tu znajdziecie:  Zaproszenia Ślubne 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź