Co należy wiedzieć przed wysłaniem ślubnych zaproszeń?

Kiedy zacząć myśleć o zaproszeniach? Co powinny zawierać? Oraz o zaproszeniach wpisujących się w najnowsze trendy...

 

Stworzenie listy gości, a o za tym idzie wybór zaproszeń to jeden najważniejszym momentów w trakcie przedślubnych przygotowań.

Zaproszenie powinno być nie tylko poprawnie wypełnione, zawierając najważniejsze informacje dla gości, ale również reprezentować styl uroczystości wybrany przez Parę Młodą.

 

źródło: weddingforward.com / zaproszenia: ribbon zaproszenia

źródło: modwedding.com / zaproszenia: writtenbyhand

 

Kiedy zacząć myśleć o zaproszeniach? 

Zaproszenia powinny dotrzeć co najmniej na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Tutaj oczywiście musimy uwzględnić naszych gości – możliwość wzięcia ewentualnego urlopu w pracy, przygotowania się (organizacja, kupno stroju, prezent, opieka nad dziećmi).

Warto poprzyglądać się ofertom firm projektujących zaproszenia już pół roku wcześniej, próbując odszukać takie propozycje, które byłyby spójne z naszym kolorem i motywem przewodnim uroczystości. Ponadto decydując się na indywidualny projekt, grafik będzie miał sporo czasu, by przedyskutować z Wami koncepcję i stworzyć zaproszenia zgodne z Waszymi oczekiwaniami. Kiedy macie zamiar samodzielnie zaprojektować zaproszenia, warto przed drukiem także skonsultować się ze specjalistą.   

 

tu znajdziecie:  Zaproszenia Ślubne 

 

żródło: img3.etsystatic / zaproszenia: ribbon zaproszenia


Co powinny zawierać zaproszenia?

Oczywiście zaproszenia powinny zawierać miejsce na Wasze imiona i nazwiska, jak również osób, które będziecie zapraszać. Jeśli nie znamy partnera osoby zapraszanej, dopisujemy: „wraz z osoba towarzyszącą”. Ponadto podajemy datę i godzinę oraz miejsce ślubu, jak i przyjęcia weselnego. Można dodatkowo umieścić prośbę o potwierdzenie obecności (R.S.V.P.) wraz z datą, numerami telefonów lub/i adresem e-mail.

Prócz tego można fakultatywnie zawrzeć w zaproszeniu wzmiankę (na przykład w formie zabawnego wierszyka) na temat wręczenia koperty z pieniędzmi zamiast prezentu czy przekazania środków, które goście przeznaczyliby na kwiaty - dla Domu Dziecka lub konkretnej fundacji. Ponadto coraz częściej umieszczane są na zaproszeniach mapki dojazdu, zwłaszcza gdy Młodzi organizują wesele w miejscu znacznie oddalonym od ich domu. 

 

tu znajdziecie oferty firm produkujących Zaproszenia Ślubne 

 

źródło: gofeminine.de / zaproszenia: writtenbyhand

 

Zaproszenia wpisujące się w najnowsze trendy

Coraz bardziej liczy się jakość - wysokiej jakości papier i druk oraz oryginalne projekty. W nadchodzącym sezonie będą królować akwarele, kwiaty, styl vintage, boho, a także motywy zwierząt.

Nie zabraknie wykwintnych dodatków, jak druk wypukły, laserowe wycięcia czy złocona czcionka. W kolorystyce będą przeważać pastele z dodatkiem metalicznych odcieni, a także świeża zieleń, która w 2017 roku została kolorem wyróżnionym przez instytut Pantone. 

 

tu możecie zobaczyć galerię polskich zaproszeń ślubnych 

 

źródło: photomz.com / zaproszenia: writtenbyhand

źródło: modwedding.com / zaproszenia: poligrafia brajer

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź