Co zrobić, gdy rodzice i przyszli teściowie się nie dogadują?

Zdarza się, że dwie strony Twojej przyszłej najbliższej rodziny się nie dogadują. Sprawdź jak to wpłynie na przebieg Waszej ceremonii?

fotografia: Love Story 

 


Na pewno chciałabyś, aby Wasz ślub był bajkowy i żeby wszyscy bawili się na nim tak samo dobrze. Nie zawsze jednak jest tak różowo. Czasami zdarza się, że Twoi rodzice i przyszli teściowie reprezentują naprawdę odległe galaktyki.

Co dzieje się, jeżeli te dwie strony Twojej przyszłej najbliższej rodziny się nie dogadują? Jak to wpłynie na przebieg Waszej ceremonii?

 

fotografia: SklepSlubny.Love

 

 

Problemy rodzinne przed ślubem

 

Zrób krok w tył


To naturalne, że denerwujesz się, jeśli Twoi rodzice nie dogadują się z Twoimi przyszłymi teściami, ale oprzyj się pokusie, by wkroczyć i spróbować naprawić to natychmiast.

Pierwszym krokiem dla pary młodej w tej sytuacji jest zrozumienie, że nie jest to przede wszystkim ich problem. Wasi rodzice są dorosłymi, którzy prawdopodobnie chcą tego, co najlepsze dla Was, i powinni wszystko załatwić między sobą. Kiedy się żenimy, myślimy, że tworzymy nową, własną rodzinę, ale w rzeczywistości łączymy rodziny, a to wymaga istotnych zmian w życiu każdego z jej członków.

Twoi rodzice obawiać się mogą utraty istotnej pozycji w Twoim życiu, dlatego zmiany te przeprowadzaj delikatnie i z wyczuciem.

 

Nie rób nic na siłę

Zanim spróbujesz zachęcić (lub zmusić) swoich rodziców do współpracy, pamiętaj, że jest to coś, co powinno wyjść bezpośrednio od nich. Jeśli marzysz o wspólnych wakacjach z obiema grupami rodziców, będziesz potrzebować innego poziomu przyjaźni i tolerancji między nimi niż wtedy, gdy chodzi wyłącznie o zjedzenie wspólnej kolacji.

Zdecydowanie złym pomysłem jest również angażowanie w konflikt innych członków rodziny. Rodzice najprawdopodobniej poczują się manipulowani, osaczeni, a nawet zbesztani.

W trakcie rozmów raczej delikatnie sugeruj, że złe relacje pomiędzy obiema stronami negatywnie wpływają na Wasze samopoczucie. 

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zastanów się nad uczuciami rodziców


Pamiętaj, że czasami zarzuty, które Twoi rodzice kierują w stronę teściów lub na odwrót, nie są tymi, które faktycznie powodują konflikt.

Nieporozumienia w kwestii wielkich spraw (polityka, pieniądze, religia) lub małych (kto ma więcej członków rodziny na liście gości) są zrozumiałe, ale często kryje się za nimi coś więcej. Podstawowe kwestie będą dotyczyły wpływów, miłości, szacunku i integracji.

Chodzi o to, czy różnice między obiema rodzinami zagrażają zmniejszeniu wpływu rodziców i statusu rodzinnego. Kluczem jest okazanie szacunku i uczciwości każdemu z rodziców, równe traktowanie obu stron.

 

Nie zmieniaj dla nich swojego ślubu


Rodzice, którzy nie mogą się dogadać, mogą poważnie dać się we znaki parze młodej, która już i tak walczy z wieloma problemami logistycznymi, budżetowymi i emocjonalnymi.

Spróbuj zakwaterować ich w różnych miejscach, aby nie dopuścić do kłótni, poproś dyplomatycznego kuzyna o pomoc, ale nie zmieniaj dla nich wszystkich planów. Robisz co w Twojej mocy, ale nie możesz kontrolować zachowania innych ludzi i jest to po prostu głupie, by spróbować to robić.

Jeżeli konflikt jest naprawdę zaogniony i obie strony nie potrafią kulturalnie przebywać w swoim towarzystwie, a Ty robisz wszystko, by ich do siebie nie dopuścić, niestety okazać się może, że oni bardzo negatywnie wpływają na Twój ślub.

Jeżeli nie mogą się opanować nawet na ten jeden, wyjątkowy dzień, może się okazać, że najlepszym pomysłem jest niezapraszanie ich.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Zobacz także:

8 RZECZY, KTÓRE MOGĄ ZNISZCZYĆ MAŁŻEŃSTWO

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź