Czerń i biel - duet doskonały

To totalna klasyka: czerń i biel. Współgrają idealnie, rozumieją się bez słów, sygnują kwintesencję elegancji.

fotografia: Written by hand

 

To totalna klasyka: czerń i biel. Współgrają idealnie, rozumieją się bez słów, sygnują kwintesencję elegancji. A jednak zaproszenie czerni do ślubnej stylizacji może wywolywać mieszane uczucia - wymowa czerni w naszej kulturze jest oczywista i bardzo zdecydowana.

Ale wystarczy złagodzić, "przytemperować" mroczność tej barwy: za pomocą delikatnej tkaniny, filuternej kokardki i lekkości innych dodatków - piór, koronek, tiulu. I pamiętać o rozważnym, oszczędnym dawkowaniu.

 

 

 

Koronki 

Koronkowe dodatki w kolorze czarnym stworzą wysublimowaną, elegancką stylizację. Dzięki  prześwitującej spod spodu bieli czy kolorowi skóry, czerń  na woalce, torebce, butach łagodnieje, a ażurowe sploty nadają akcesoriom lekkości i delikatności.

 

 

 

Pióra 

Równie zwiewnie prezentują się dodatki z piór: we włosach, w bukiecie, jako toczek, spinka czy broszka.

 

Umiar zawsze w modzie 

Ważąc ilość czerni w ślubnej stylizacji lepiej postawić na umiar: wstążka w pasie, ozdoba we włosach, czarne szpilki, lakier do paznokci w zupełności wystarczą, aby zaakcentować "ciemną stronę mocy" ;)

 

Duety

Duet czerni i bieli można rozbić trzecim kolorem. Krwista czerwień idealnie współgra z tym duetem, wystarczy spojrzeć na bukiet z karmazynowych róż obwiązany czarną atłasową wstążką!

 

​Kompozycja 

Połączenie czerni, koronek z brudnym różem daje zaskakująco subtelny efekt.

 

Złoto 

Natomiast dodatek złota to klasa w najczystszej formie.

 

Dekoracje 

Dekoracje weselnych sal i stołów z udziałem czerni daje świetne, oryginalne rezultaty. Tu również czerń należy odpowiednio złagodzić: koronkowymi serwetkami, ażurowymi detalami, florystycznymi dekorami na tkaninach i dodatkach.

 

Torty

Natomiast o weselnych tortach w kolorystyce bazującej na zestawieniu bieli i czerni można by napisać osobny rozdział. Tortowe konstrukcje w tych barwach prezentują się nadwzyczaj gustownie, a niekiedy nawet... wyniośle - dopuszczamy, z zastrzeżeniem, że jest to jedyny bohater wesela, któremu należy wybaczyć tę cechę ;)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź