DJ kontra zespół muzyczny na wesele - plusy i minusy

Niezależnie, w jakim stylu planujecie wyprawić swoje wesele, zapewne bierzecie pod uwagę obydwie opcje.

 

Muzyka na weselu 


Muzyka, to niewątpliwie jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o organizację wesela. W większości rodzin, tradycja wręcz nakazuje huczną zabawę do białego rana, a co za tym idzie konieczność wyboru najlepszej muzyki. Jeszcze kilkanaście lat temu w grę wchodziły wyłącznie zespoły, dziś coraz bardziej popularny jest udział DJ’a.

Niezależnie, w jakim stylu planujecie wyprawić swoje wesele, zapewne bierzecie pod uwagę obydwie opcje. Poniżej przeczytacie o plusach i minusach obydwu rozwiązań. 

 

muzyka na wesele slubnaglowie.pl

 

 

Zespół, czyli muzyka grana na żywo


Największym plusem, który przemawia za zespołem muzycznym, to przede wszystkim muzyka grana na żywo. Nie ma nic lepszego niż dźwięk naturalnie brzmiących instrumentów, które w połączeniu każdego gościa porwą do tańca. Ponadto, zespoły -zwłaszcza te z wieloletnim stażem- mają bardzo zróżnicowany repertuar, który z pewnością zachęci do tańca zarówno młodzież, jak i osoby starsze. Warto wziąć pod uwagę, że rodzice czy dziadkowie bawili się właśnie przy takich zespołach, a nie przy DJ-u, co z pewnością spotka się z ich zadowoleniem. 

Kolejnym plusem, który przemawia za zespołem jest chociażby liczba osób. Najczęściej w skład zespołu wchodzą minimum 4 osoby, co oznacza, że każdy jest przypisany do odpowiedniej roli. Dzięki temu zespół odpowiada również za prowadzenie wesela, czyli za zabawianie gości, zachęcanie do udziału w konkursach i do śpiewu. W tym przypadku warto jednak zwrócić uwagę na repertuar, jaki wykonują, aby wybrać ten najbardziej odpowiedni. A jest on naprawdę ogromny, począwszy od tradycyjnych biesiad, na bardziej nowoczesnych piosenkach skończywszy. 

Minusem zespołów muzycznych jest z pewnością ich koszt, który niewątpliwie spowodowany jest chociażby większą ilością osób i cięższą pracą, spowodowaną ogromnym zaangażowaniem. Ponadto, warto zastrzec sobie w umowie wykonywanie muzyki na żywo oraz wybrać odpowiedni repertuar, który będzie dopasowany do gości. 

 

 

 

Z DJ-em w rytm ulubionych piosenek


Ogromnym plusem DJ’a na weselu jest zdecydowanie większy repertuar muzyczny. DJ puszcza utwory z płyt lub po porostu bezpośrednio z komputera, a to oznacza, że otrzymujemy do dyspozycji większą ilość piosenek z różnorodnych gatunków. DJ ma możliwość odtworzenia największych hitów i stworzenia wyjątkowej atmosfery.

Takie rozwiązanie, to także mniejsze koszty, więc sprawdzi się wśród tych par, które mają ograniczony budżet. 


Minusem korzystania z ofert Dj-ów jest niewątpliwie brak oprawy muzycznej w domu Pani Młodej. W związku z tym, jeśli marzy Ci się pod każdym względem tradycyjny ślub, to takie rozwiązanie jest niestety mało praktyczne. Ponadto, mimo wszystko DJ nadal jest „nowością” na weselach, zwłaszcza wśród mniejszych miejscowości. Warto zatem przemyśleć tę decyzję pod każdym względem.

 

dj na wesele slubnaglowie.pl

 

Wybierając oprawę muzyczną na Wasze wesele, przeanalizujcie dokładnie wszystkie za i przeciw. Pomyślcie, co dokładnie Was interesuje i na co liczycie przy współpracy, a także w jakim stylu planujecie wesele.

Muzyka jest niesamowicie ważna na weselu, warto więc poświęcić na jej wybór odpowiednią ilość czasu. 

 

 

Zobacz także:

7 WAŻNYCH DECYZJI ZWIĄZANYCH ZE ŚLUBEM, KTÓRYCH NIE MOŻESZ PODJĄĆ POCHOPNIE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź