Dominujące trendy ślubne 2016

Jak będą kształtować się trendy ślubne w obecnym sezonie? Bukiety bez kwiatów, kolorowy tiul i nowa odsłona poprawin. Zobaczcie, co jeszcze :)

Jakie trendy zapanują w najbliższym sezonie ślubnym? Z pewnością będzie ciekawie i nieraz zaskakująco. Zauważymy znaczne odbieganie od tradycji, a na innych płaszczyznach powroty do niej. Często też ograne motywy zyskają nowe, ciekawsze oblicze. 


1. Pożegnanie z kwiatami

Może nie do końca pożegnanie, ale będą je zdecydowanie wypierać wszelkie zielone rośliny, jak sukulenty, paprocie, eukaliptus i inne ozdobne liście drzew i krzewów. Kwiatów w tych kompozycjach będzie zdecydowanie mniej, a styl ślubu nie ma tu znaczenia, gdyż takie bukiety można zastosować zarówno w przypadku stylizacji rustykalnej jak i glamour. 

 

źródło: studio306.com

 

2. Nowa twarz tiulu

Ta tkanina przeżywa obecnie swój wielki come back. W 2016 roku wiele Panien Młodych zdecyduje się na tiulowe sukienki, spódnice i inne tiulowe dodatki. Królować będzie nie tylko biel i krem, ale także delikatny róż czy mięta.

 

źródło: stylemepretty.com

 

3. Wesele z poprawinami

Poprawiny powoli wracają do łask, jednak w całkiem innej formie. To już nie męczące „drugie wesele”, ale mniej formalny brunch lub grill na świeżym powietrzu, sprzyjający relaksowi i rozmowom. 

 

źródło: weddingpartyapp.com

 

4. Smakowity eko kącik 

To już nie tylko nieodzowny element wesela w rustykalnym stylu. Eko kącik z regionalnymi produktami i potrawami to uczta dla podniebienia oraz ukłon w stronę tradycji i podkreślenie lokalnego klimatu. 

 

źródło: brides.com

 

5. Nietypowe alkohole

Nie zapowiada się, by inny alkohol mógł zdetronizować wódkę na weselu, jednak dostrzeżmy, że innych możliwości mamy także bez liku. Coraz większą popularnością cieszą się drink bary, gdzie barman zaserwuje dowolny koktajl, a także stoiska z regionalnym, niepasteryzowanym piwem w wielu smakach. 

 

źródło: brides.com


6.  Ślubne DIY

Coraz bardziej liczą się dekoracje, zaproszenia czy podziękowania dla gości „od serca”, czyli wykonane przez samą Parę Młodą oraz jej pomocników. Uroczystość nabierze wówczas innego wymiaru, a nowożeńcy na długo zapamiętają radość z przygotowań. 

 

źródło: dawanda.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź