fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Druhny na ślubie i weselu

 

Krocząca w dniu ślubu niczym cień za panną młodą druhna ma wyjątkową rolę. Czuwanie nad wyglądem młodej, sprawy organizacyjne oraz duchowe wsparcie to bardzo konkretne zadania i spora odpowiedzialność. 

Pisaliśmy już o "technicznej" stronie świadkowania, dziś o sprawie nie mniej ważnej - o, nazwijmy to umownie, ogólnym wrażeniu estetycznym prezentowanym przez druhny.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Świadkowa i druhny na ślubie

 

Towarzysząca pannie młodej świadkowa powinna dobrze zaplanować swój strój na TEN dzień.

Wiadomo - królowa jest tylko jedna, więc druhna w żaden sposób nie powinna przyćmiewać jej blasku - ani zachowaniem, ani strojem. Pożądanymi składnikami stylizacji są elegancja, stonowanie, dobry gust.

Warto postawić na proste formy i szykowne dodatki, dobre buty i zapomnieć o ultra-mini, głębokich dekoltach i krzykliwych detalach.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Sukienki dla druhen

 

Niepisaną zasadą jest unikanie białych lub “okołobiałych” sukienek (z oczywistych względów). Do niedawna staropolskie zwyczaje, a raczej przesądy, zabraniały ubierania czarnych strojów na wesela.

Dziś odchodzi się od tego zakazu, a czarna barwa bardzo często wybierana jest jako ślubny kolor-akcent.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Pomysłem spływającym do nasz Zachodu są suknie druhen dopasowane do sukni panny młodej, dodatków, akcesoriów ślubnych. Coraz modniejsze staje się organizowanie wesela z motywem, kolorem przewodnim, który konsekwentnie pojawia się w dekoracjach, kompozycjach kwiatowych, detalach stylizacji młodej pary. Wówczas i druhna (lub cały ich szpaler;)) mogą być “nośnikami” wybranego motywu.

Najprościej “nosi się” kolor. Jednakowe suknie druhen, buty w tym samym kolorze nawiązywać mogą do barwy (lub barw), którą znajdziemy na torcie weselnym, w dekoracjach stołów, sali weselnej, a nawet na blankietach wysłanych wcześniej zaproszeń ślubnych.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Bukiet dla świadkowej

 

Kolor sukni świadkowej może korespondować z bukietem ślubnym panny młodej, w którego mini-wersję można wyposażyć również i ją.

Szycie jednakowych sukien dla druhen to spory wydatek, na który niekoniecznie jesteście gotowi. Co zrobić, żeby kolorystyczny akcent został zachowany?

Umówcie się (odpowiednio wcześniej, zanim świadkowe ruszą na zakupy czy do krawcowych), żeby zaopatrzyły się w suknie, buty w danej barwie lub jej odcieniach. Różne w formie, jednakowe w kolorze kreacje świetnie “zagrają” zestawione obok siebie.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zobacz także:

W POSZUKIWANIU OBRĄCZEK IDEALNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź