Food bar- modny trend na weselu

Stoły tematyczne, finger bary czy słodkie kąciki to coraz częściej wykorzystywany pomysł na weselne menu. Food bary mogą przybierać zarówno formę pięknie udekorowanych, spektakularnych stołów z mnóstwem jedzenia (na przykład stół wiejski czy regionalny), jak również eleganckich pater z owocami morza, wykwintnymi deserami czy przekąskami.

Stół wiejski/regionalny
 
Jest klasyką już od wielu lat bez wzglądu na to czy wesele odbywa się na wsi czy w mieście. Można pozostać przy tradycyjnej formie polskich przysmaków, jak bigos, ekologiczne wędliny, pasztety czy pajdy ze smalcem i ogórkami. Można jednak postarać się o „lżejsze” menu i zdecydować na tak zwany stół regionalny, gdzie królować będą wyroby od lokalnych wytwórców, jak charakterystyczne dla danego regionu sery, miody, nalewki, warzywne czy owocowe przetwory czy dania charakterystyczne wyłącznie dla regionalnej kuchni.

 

źródło: loulouandjones.com

 

Stół rybny/stół z owocami morza/stół sushi 


Stół z rybami będzie idealną propozycją dla gości nie jedzących mięsa oraz dla wszystkich uwielbiających ryby. To niezbedny dodatek do weselnego menu, gdy uroczystośc odbywa się nad morzem i dostęp do świeżych, lokalnych ryb jest nieograniczony. Stół z owocami morza bedzie natomiast stanowił doskonały pomysł na lekką i elegancką przekąskę między większymi posiłkami, natomiast patera z sushi świetnie sprawdzi się podczas wesel w stylu orientalnym, nowoczesnym lub minimalistycznym.   

 

źródło: junebugweddings.com


Finger bar

Nowoczesne weselne przyjęcia coraz częściej urozmaica się tak zwanymi finger barami, które stanowią swoistą stację kulinarną, gdzie można spróbować apetycznie podanych przekąsek między większymi posiłkami.  Są idealne na jeden kęs, a przy tym niezwykle wykwintnie podane. 

 

źródło: colincowieweddings.com


Bar sałatkowy

Wegetarianie z pewnością go pokochają. Idealny, gdy organizujemy wesele w lecie, gdy świeżych warzyw mamy pod dostatkiem. Prócz klasycznej formy sałatek, przygotujmy gotowane warzywa na podgrzewanych paterach wraz z pysznymi sosami, przekąski warzywne z krakersami bądź grzankami lub urocze kokilki bądź pucharki z mini sałatkami. 
 

źródło: wedding-philippines.com

 

Stół serowy 

Sery uwielbia chyba każdy. Patera serów z różnych stron świata z tabliczkami z nazwą danego gatunku z pewnością przyciągnie wielu zarówno ciekawskich jak i głodnych gości. Prócz serów żółtych, pleśniowych czy typu korycińskiego, można podać świeże pieczywo, żurawinę, udekorować różnymi rodzajami winogron, a niedaleko ustawić wino.  

 

źródło: loulouandjones.com

 

Stół słodki

Stół słodki wpisał się na dobre w menu nowoczesnych wesel. Ciasta i inne smakołyki zamiast na stołach, pojawiają się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu miejscu. Można zorganizować duży stół, na którym pojawią się zarówno wypieki tradycyjne, oryginalne desery i słodycze dla dzieci, a można również zorganizować kącik tematyczny: typowy amerykański candy bar, popcornowy, czekoladowy, naleśnikowy czy jogurtowy.  

 

źródło: pinterest/Amanda Bardwell

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź