Fotograficzny makijaż na sesję ślubną - praktyczne porady

Decydując się na ślubny makijaż, kierujemy się naszym typ urody, stylem czy kolorem przewodnim wesela. Fotograficzny makijaż na sesję ślubną rządzi się już nieco innymi prawami. Zobaczcie, co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę.

Często myśląc o sesji ślubnej, którą zaplanowaną mamy kilka dni lub tydzień po uroczystości zaślubin, zastanawiamy się nad makijażem. Czy powinien być jak najbardziej zbliżony do tego ślubnego i wykonany przez makijażystkę, czy lepiej wykonać go samodzielnie?

Bez względu na co się zdecydujemy, warto poznać kilka praktycznych zasad, którymi powinno się kierować przy doborze makijażu na sesję fotograficzną. 

 

źródło: theHphoto.com

 

Najważniejsze zasady w makijażu fotograficznym:


•    Dobry podkład kryjący, o ton ciemniejszy od koloru naszej cery (zwłaszcza, gdy zdjęcia będą robione z użyciem flesza)
•    Zastosowanie pudru matującego lub z satynowym wykończeniem
•    W makijażu oka kolory powinny się płynnie przenikać
•    Odpowiednie konturowanie dopasowane do kształtu twarzy
•    Kredka do ust w takim samym odcieniu co pomadka
•    Unikanie ciężkiego makijażu oka typu smokey eyes 

 

źródło: ww.theknot.com

 

Pora dnia a makijaż

Zimne światło o poranku

Gdy planujecie sesję o poranku, przy zachmurzonym niebie czy w pomieszczeniach, których ściany są szare bądź błękitne, najlepiej wybrać makijaż w tonacjach chłodnych. Zimne światło, które towarzyszy tym warunkom, dobrze uwypukli także chłodne odcienie makijażu. Gdy zamiast nich, zastosujesz ciepłe barwy, Twoja cera nabierze brzydkiego, ziemistego odcienia.

Trzeba pamiętać, by dokładnie ukryć cienie pod oczami, pękające naczynka lub inne defekty na skórze, gdyż bez tego zabiegu zostaną one uwypuklone. 

 

źródło: www.weddingelation.com

 

Ciepłe światło przy zachodzie słońca

Gdy decydujecie się na popołudniową sesję przy blasku zachodzącego słońca, w jesiennym plenerze lub przy świetle świec, koniecznie wybierz makijaż w ciepłych tonacjach. Złocisty, ciepły blask doda skórze ładnego, subtelnego wyglądu.

Warto podkreślić twarz pudrami brązującymi, oświetlaczami w ciepłej tonacji lub dyskretnie złotym pyłkiem.

 

źródło: www.weddingelation.com
 
Czarno - biała sesja

Jeśli większość Waszych zdjęć będzie w stylowej czerni i bieli, zwróć uwagę na precyzyjne cieniowanie i rozcieranie kolorów. Tego typu zdjęcia ukazują niestety wszelkie, nawet najdrobniejsze niedociągnięcia w makijażu. Istotna jest precyzja  przy wykonywaniu linii i konturowaniu. Kolory stosujemy oszczędnie. Im mniej tym lepiej. 

 

źródło: annaleemedia.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź