Greenery – kolor nadchodzącego sezonu według Pantone

Znamy już najgorętszy ślubny trend kolorystyczny na rok 2017 , to "Greenery" i dla nas nie jest to żadnym zaskoczeniem, a dla Was ;)?

 

Instytut Pantone ogłosił już nowy kolor roku 2017.  To GREENERY - ożywcza zieleń, symbol nadziei, kolor pierwszych wiosennych pąków kwiatów i liści, źdźbeł świeżo zasianej trawy. Groszek, szmaragd czy mięta ustępują więc najbardziej charakterystycznemu odcieniowi zieleni.

Kolor sam w sobie jest zarówno pobudzający, jak i kojący, jednak niełatwy biorąc pod uwagę modę, zwłaszcza ślubną. Najlepiej wykorzystać go w naszej stylizacji w dodatkach, jak buty, torebka czy bukiet. Wiosenna Panna Młoda zaś powinna zastosować go w makijażu oka.

 

źródło: ruffled / pinterest.com

źródło: chicvintagebrides / pinterest.com

 

Wesele w stylu botanicznym

Greenery prowokuje do zorganizowania ślubu i wesela pośród roślin i kwiatów. Wybierając miejsce uroczystości, zadbajcie by znalazł się tam ogród lub chociażby duża ściana zieleni. Wnętrze sali bądź namiotu przyozdóbcie zielonymi girlandami, a na stołach ustawcie roślinne dekoracje. 

 

STYLIZOWANA SESJA ŚLUBNA Z MOTYWEM BOTANICZNYM

źródło: elwgantweddinginvites / pinterest.com

 

Międzysezonowa zieleń 

Greenery to symbol wiosny- kolor świeży i symbolizujący odnowę, jednak doskonale można nim urozmaicić wesele o każdej porze roku – latem dodać soczysty róż, jesienią paletę brązów, a zimą złoto.  

 

źródło: ohbestdayever / pinterest.com

źródło: polkadotbride / pinterest.com

 

Liście i pędy ustępują kwiatom

Zielone bukiety będą w nadchodzącym sezonie przeżywać swój największy rozkwit. Również na stołach oraz w dekoracji wnętrza sal czy samochodach do ślubu pojawią się żywe, pachnące lasem gałązki, pędy czy okazałe liście paproci. Aranżacje te mogą być bardzo pomysłowe i nie potrzebować kwiatów to ostatecznego wspaniałego efektu. 

 

źródło: onefabday / pinterest.com

źródło: soundboundbride / pinterest.com


Rośliny doniczkowe

W zaproszeniu zaznaczcie, że chcielibyście zamiast kwiatów ciętych- doniczkowe. W końcu prezenty też mogą podlegać pod kolor przewodni, tym bardziej, że na długo będą cieszyć Wasze oczy i zdobić mieszkanie. To samo dotyczy ustawienia zielonych roślin zamiast kwiatów w roli dekoracji stołów.

Warto jednak zwrócić uwagę na kwiaty właśnie w odcieniu zieleni. Należą do nich zielone tulipany, margaretki czy storczyki. 

 

źródło: brides / pinterest.com

źródło: brides / pinterest.com

źródło: junebugweddings.com

 

Zielon tort

Jeśli tort w tym kolorze to tylko z naturalną dekoracją- zielone listki doskonale przyozdobią „naked cakes” a jeśli chcecie czegoś innego- ułożone piętrowo zielone makaroniki będą świetnym wyborem.  

 

źródło: weddingchicks.com

źrodło: coloncowieweddings.com

 

Zieleń w prezencie

Moda na greenery i od razu przychodzące nam na myśl wesela w stylu naturalnym, ekologicznym czy botanicznym wyznaczają nowy trend także jeśli chodzi o podziękowania dla gości. Odpowiednim podarunkiem będą więc samodzielnie przez nas posadzone roślinki w mini doniczkach, na przykład miniaturowe tulipany, które dopiero wypuszczą kwiaty czy „żywe kamienie” (lithopsy).
 

źrodło: EC'S LOVE INVITES

źrodło: stylemepretty.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź