Idealny układ sali weselnej

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej sali weselnej? Ważny jest nie tylko jej wygląd, ale i możliwości dopasowania jej układu do indywidualnych potrzeb.

Właściwe rozsadzenie gości jest z pewnością niełatwym i czasochłonnym zajęciem ale nie gwarantuje tego, że wszyscy będą komfortowo czuć się na Waszym weselu. Niemniej ważny jest sam układ sali, a zwłaszcza usytuowanie stołów względem parkietu, tak, by wszyscy mogli bez problemu obserwować co się na nim dzieje i brać udział w atrakcjach przygotowanych przez wodzireja. 

 

1. Parkiet zawsze w centrum

Zastanawiając się nad wyborem sali, upewnijcie się, że parkiet położony jest w jej centrum. Mało komfortowym rozwiązaniem jest umieszczenie parkietu po lewej lub prawej stronie stołów weselnych, na końcu długiego korytarza, przez który trzeba przejść lub w ogóle w innym pomieszczeniu. Goście mogą wtedy przegapić niektóre atrakcje, jak wjazd tortu czy zabawy oczepinowe. 

 

zobacz także:KLASYCZNE DEKORACJE WESELNE

 

źródło: brittanyerwinphotography.com

 

2. Odpowiednia wielkość parkietu

Dostosuj wielkość parkietu do liczby gości. Jeśli będzie zbyt duży, będzie wyglądać na pusty i kiepsko wyjdzie na zdjęciach. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wówczas poprosić o przesunięcie stolików tak, by zmniejszyć jego powierzchnię. 

 

zobacz także:60 PYTAŃ, KTÓRE MUSISZ ZADAĆ, ZANIM WYNAJMIESZ SALĘ

 

źródło: onewed.com


3. Dj tuż przy parkiecie

W niektóre salach weselnych miejsce dla Dj-a przewidziane jest w rogu, z boku parkietu lub na mało widocznej antresoli. Jeśli ma on pełnić również funkcję prowadzącego wesele, jego stanowisko powinno znajdować się z przodu, tuz przy parkiecie, tak, by wszyscy uczestnicy wesela mogli go widzieć i by bez problemu mógł w dowolnej chwili wyjść do gości.

 

zobacz także:JAK WYBRAĆ WESELNEGO DJ'A?

 

źródło: ramsheadinn.com


4. Stoły z daleka od głośników

Umieszczenie stołów zbyt blisko głośników spowoduje, że siedzący przy nich goście ledwo będą mogli się ze sobą porozumieć i będą odczuwali dyskomfort. Gdy nie ma innej możliwości konfiguracji stołów, należy zrobić wcześniej próbę nagłośnienia, by sprawdzić, czy siedzący najbliżej głośników będą mogli swobodnie rozmawiać oraz zaplanować posadzenie tam młodszych gości.

 

zobacz także: KILKA ZASAD JAK UŁOŻYĆ MENU WESELNE?

 

źródło: weddingatfareast.com


5. Komfortowe poruszanie się po sali

Goście powinni móc poruszać się komfortowo po całej sali i bez problemu dostać się od stołu na parkiet lub do słodkiego kącika, fotobudki czy baru. Te ostatnie nie powinny być więc umiejscowione przy wejściu do sali, gdyż zgromadzi się tam zbyt wiele osób, co hamować będzie ruch. 

 

zobacz także: JAK ZORGANIZOWAĆ WESELE POD NAMIOTEM?

 

źródło: airship37.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź