Jak ozdobić fryzurę ślubną

Odpowiednio dobrane uczesanie ślubne będzie zwieńczeniem całości stylizacji

fotografia: Bauaban Fotografia

 

Wiele z was zastanawia się nad wyborem odpowiedniej fryzury i ozdoby włosów na dzień ślubu.

Niemały to dylemat, bo odpowiednio dobrane uczesanie będzie zwieńczeniem całości stylizacji, kiepski wybór natomiast może zupełnie zepsuć to, co wyczarowała suknia i makijaż.

Aby wam trochę pomóc, przygotowaliśmy nieco inspiracji na ozdobę ślubnej fryzury panny młodej. Dziś coś, co znacie prawdopodobnie od dziecka: opaski na włosy. Prosty i wygodny sposób nie tylko na ozdobienie głowy, ale i na okiełznanie niesfornych kosmyków i przytrzymanie fryzury.


Zacznijmy od klasycznych opasek na plastikowym lub metalowym pałąku, ozdobionych kwiatowymi motywami. To propozycja dla pań, które na dzień swojego ślubu wybrały styl romantyczny i subtelny. Florystyczne akcenty (z roślin sztucznych lub żywych) świetnie podkreślą delikatność i zwiewność kreacji.

 

 

Jeżeli delikatne kwiatuszki zastąpicie koralikami, perełkami, kryształkami, powstanie nieco bardziej elegancka i wysublimowana wersja opaski.

 

 

Jej charakter zależeć  będzie od ilości zdobnych elementów. Ta z prostym wzorem w postaci rzędu małych kryształków stworzy kompozycję w zasadzie skromną. Bogatsza wersja z powodzeniem zastąpi krzykliwą tiarę, nada klasycznego szyku i będzie detalem w bardzo dobrym stylu.

 

 

Delikatny, subtelny look wyczarować można dzięki materiałowym opaskom z satyny, koronki czy atłasu. Zamotane wokół koka, z tiulowym kwiatem lub kryształkowymi zdobieniami stworzy romantyczną stylizację w stylu empire czy vintage.

 

Wstążkowe opaski to również detal w stylu art deco. Wyjątkowy wygląd dam z początków XX wieku pomogą uzyskać ozdoby z elementami koronek, haftów, koralików i piór pawich czy strusich. Ozdoby te niekoniecznie muszą być białe, to świetny pomysł na zaakcentowanie koloru przewodniego w stylizacji panny młodej.

 

 

Kolejna epoka, do której często zwracamy się po inspiracje i trendy, to lata 50 i 60. Mocno podniesiona fryzura z kokiem lub krótkim cięciem a'la Twiggy, to doskonała baza pod szeroką opaskę z atłasu lub krótka zalotną woalkę.

Opaska ze zdobieniami to świetny pomysł dla pań z krótkimi włosami, które nie bardzo wiedzą jak udekorować swoją fryzurę w dniu ślubu. Podczas gdy większość spinek nie utrzymuje się na krótkich kosmykach, opaska świetnie zdaje ten egzamin.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź