Jak ozdobić fryzurę ślubną

Odpowiednio dobrane uczesanie ślubne będzie zwieńczeniem całości stylizacji

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Fryzura ślubna z ozdobą

 

Wiele z was zastanawia się nad wyborem odpowiedniej fryzury i ozdoby włosów na dzień ślubu.

Niemały to dylemat, bo odpowiednio dobrane uczesanie będzie zwieńczeniem całości stylizacji, kiepski wybór natomiast może zupełnie zepsuć to, co wyczarowała suknia i makijaż.

Aby wam trochę pomóc, przygotowaliśmy nieco inspiracji na ozdobę ślubnej fryzury panny młodej. Dziś coś, co znacie prawdopodobnie od dziecka: opaski na włosy. Prosty i wygodny sposób nie tylko na ozdobienie głowy, ale i na okiełznanie niesfornych kosmyków i przytrzymanie fryzury.


Zacznijmy od klasycznych opasek na plastikowym lub metalowym pałąku, ozdobionych kwiatowymi motywami. To propozycja dla pań, które na dzień swojego ślubu wybrały styl romantyczny i subtelny. Florystyczne akcenty (z roślin sztucznych lub żywych) świetnie podkreślą delikatność i zwiewność kreacji.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Ślubny stroik z pereł

 

Jeżeli delikatne kwiatuszki zastąpicie koralikami, perełkami, kryształkami,powstanie nieco bardziej elegancka i wysublimowana wersja opaski.

Jej charakter zależeć  będzie od ilości zdobnych elementów.Ta z prostym wzorem w postaci rzędu małych kryształków stworzy kompozycję w zasadzie skromną. Bogatsza wersja z powodzeniem zastąpi krzykliwą tiarę, nada klasycznego szyku i będzie detalem w bardzo dobrym stylu.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Opaska do ślubu

 

Delikatny, subtelny look wyczarować można dzięki materiałowym opaskom z satyny, koronki czy atłasu. Zamotane wokół koka, z tiulowym kwiatem lub kryształkowymi zdobieniami stworzy romantyczną stylizację w stylu empire czy vintage.

Wstążkowe opaski to również detal w stylu art deco. Wyjątkowy wygląd dam z początków XX wieku pomogą uzyskać ozdoby z elementami koronek, haftów, koralików i piór pawich czy strusich. Ozdoby te niekoniecznie muszą być białe, to świetny pomysł na zaakcentowanie koloru przewodniego w stylizacji panny młodej.

 

opaska do slubu slubnaglowie.pl

źródło: Koronki iwogg

 

 

Woalka ślubna

 

Kolejna epoka, do której często zwracamy się po inspiracje i trendy, to lata 50 i 60. Mocno podniesiona fryzura z kokiem lub krótkim cięciem a'la Twiggy, to doskonała baza pod szeroką opaskę z atłasu lub krótka zalotną woalkę.

Opaska ze zdobieniami to świetny pomysł dla pań z krótkimi włosami, które nie bardzo wiedzą jak udekorować swoją fryzurę w dniu ślubu. Podczas gdy większość spinek nie utrzymuje się na krótkich kosmykach, opaska świetnie zdaje ten egzamin.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Zobacz także:

10 NAJCZĘSTSZYCH BŁĘDÓW PODCZAS WYBORU SUKNI ŚLUBNEJ

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź