Jak podtrzymać romantyczną atmosferę podczas ślubnego planowania?

Ślubne planowanie niestety bardzo często kosztuje nas wiele nerwów i niemal zawsze łączy się ze stresem. Jak to zmienić?

Photo by Jonathan Borba on Unsplash


 

Planowanie ślubu i wesela

 

Od zawsze marzyliście o tym dniu i wprost nie możecie doczekać się momentu, w którym  nareszcie sformalizujecie Wasz związek. Jednak zanim to nastąpi czeka Was długa droga przygotowań mających na celu organizację najpiękniejszego dnia w Waszym życiu. 


Ślubne planowanie niestety bardzo często kosztuje nas wiele nerwów i niemal zawsze łączy się ze stresem. Choć kłótnie narzeczonych się zdarzają i są czymś w pełni normalnym, wiele par planujących ślub oddala się od siebie i zaniedbuje swój związek. Sytuacja ta wynika głównie z natłoku emocji oraz frustracji spodowanej nadmiernym dążeniem do perfekcji. Warto więc zwolnić tempo i przypomnieć sobie, że dzień ten ma celebrować Waszą miłość, a ślubne plany nie mogą Was dzielić lecz jednoczyć. Oto kilka porad, które pomogą Wam wzniecić miłosną iskrę nawet w wirze stresujących przygotowań. 

 

 

1. Związek priorytetem


Przymiarki sukni ślubnej, poszukiwania sprawdzonej kwiaciarni, spisanie listy gości... Bez wątpienia są to rzeczy niezwykle ważne, jednak nie możecie skupić się wyłącznie na przygotowaniach. Wasze samopoczucie gra tu równie kluczową rolę co samo załatwianie ślubnych spraw. Dlatego też nie zaniedbujcie swojego związku i dajcie sobie odetchnąć. Idźcie do kina lub na spacer, jedźcie na jednodniową wycieczkę, zjedzcie romantyczną kolację przy świecach. Świetnym pomysłem jest też znalezienie sobie nowego, wspólnego hobby. Może siłownia, szkoła tańca lub jazda konna? Pozwoli Wam to oderwać się na chwilę od codziennej rzeczywistości i zapomnieć o zmartwieniach. Po prostu cieszcie się sobą i choć przez chwilę nie myślcie o niczym stresującym.

 

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

 

 

2. Rozmowa


Bardzo łatwo jest dać ponieść się emocjom, szczególnie podczas planowania ślubu i wesela, które łączą się z ogromnymi kosztami, a także godzinami poświęconymi na spisywanie notatek, rozmowy telefoniczne i spotkania. Nie pozwólcie jednak, aby doprowadziło to do nieporozumień i sprzeczek. Dużo ze sobą rozmawiajcie oraz starajcie wysłuchać i zrozumieć się nawzajem. Zamiast podnosić głos i gorączkować się, warto usiąść i na spokojnie przedyskutować wasze zmartwienia i bolączki. 

W końcu jesteście drużyną i dobra komunikacja jest nieodzowna aby osiągnąć zamierzony cel.

 

Photo by Randy Kinne on Unsplash

 

 

3. Spędźcie trochę czasu osobno


Bardzo często bywa tak, że natłok obowiązków związanych z planowaniem ślubnym, a także problemy dnia codziennego, w skuteczny sposób utrudniają wszelkie próby zrelaksowania się i spędzenie razem czasu. Pamiętajcie jednak, że chwila dla siebie samych oraz możliwość kultywowania naszych pasji są niemal tak samo ważne, jak momenty spędzane razem, szczególnie jeśli macie odmienne zainteresowania. Pozwoli Wam to wyciszyć się, oczyścić umysł oraz naładować baterie. Będzie także sygnałem na to, że druga połowa szanuje wasze prawo do własnej przestrzeni. Taka praktyka sprawi, że będziecie w świetnym humorze, stęsknieni swojego towarzystwa. Rozmowy staną się ciekawsze, a czas spędzany razem jeszcze cenniejszy. 

 

Photo by Katy Anne on Unsplash

 

 

4. Bawcie się!


Tak jest! Skoro dzień ślubu ma być najszczęśliwszym dniem Waszego życia, to przygotowania również powinny być radosne! Nie pozwólcie aby stres odebrał Wam tę radość. Wygłupiajcie się podczas prób pierwszego tańca, planujcie Waszą podróż poślubną oraz rozmawiajcie o wszystkich cudownych planach na przyszłość, które wdrożycie po zawarciu związku małżeńskiego. Ponadto, jeśli macie wspólną pasję czy zainteresowania, pomyślcie nad tematycznym przyjęciem weselnym.

Planowanie sprawi Wam mnóstwo frajdy i będzie wspaniałą przygodą, która jeszcze bardziej Was do siebie zbliży!

 

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

 

Zobacz także:

OSZCZĘDNOŚCI W WESELNYM BUDŻECIE - KITY I MITY

 

 


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź