Jak podziękować rodzicom?

W poszukiwaniu oryginalności, chęci wyróżnienia się, młodzi coraz częściej rezygnują z pląsów przy nieśmiertelnym przeboju Urszuli Sipińskiej i decydują się na inną formę podziękowań. Jak i czym zaskoczyć rodziców i gości?

 

Niemal każdy ślub i przyjęcie weselne odbywają się według dobrze rozplanowanego scenariusza, opierającego się zazwyczaj na tradycyjnych, znanych każdemu obyczajach.

Wśród kolejnych punktów “programu” pojawia się moment na wyrażenie wdzięczności rodzicom czy opiekunom. 

 

źrodło: buzzfeed.com

 

Warto dokładnie przedyskutować kwestię podziękowań z przyszłym małżonkiem, a przede wszystkim dopasować sposób i formę wyrażenia wdzięczności do preferencji rodziców oraz indywidualnej sytuacji w rodzinie.

Nie każda mama lubi publiczne wystąpienia, nie każdy tata pragnie tańców w kółeczku, często też rodzice są po rozwodzie i nie zawsze ich stosunki są poprawne - łączenie ich na siłę w wspólnym walczyku może nie być najlepszym pomysłem…

CZTERY KREATYWNE POMYSŁY NA PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

 

źródło: theeverylastdetail.com

 

Najbardziej powszechną tradycją jest dziękowanie rodzicom po północy, po oczepinach i krojeniu weselnego tortu.

Obecnie coraz częściej moment ten przesuwany jest na 22, a nawet na wcześniejsze godziny, już podczas pierwszych toastów. Rzeczywiście, w okolicy 24 dzieje się wystarczająco dużo, może warto zarezerwować osobny czas tylko dla rodziców?

 

źródło: stylemepretty.com

 

Co z formą podziękowań? Zostawiając panią Sipińską w spokoju ;) - może to być po prostu płynąca z serca przemowa, w której podziękujecie rodzicom za trud, jaki włożyli w wychowanie was. W wypowiedź możecie wpleść zabawną anegdotę lub żart (który oczywiście wszyscy będą w stanie uchwycić).

Przemowie może towarzyszyć pokaz slajdów ze zdjęciami od dzieciństwa po dzień dzisiejszy. Wyjątkowe kwiaty uzupełnią tę chwilę, a dołączona do bukietów płyta z pokazem pozwolą przeżywać ją jeszcze wielokrotnie w domowym zaciszu.

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW – ŁATWE I TRUDNE PRZYPADKI

 

źródło: dragnaphoto.com

 

Zamiast kwiatów możecie przygotować dla rodziców kosze z oryginalnymi delikatesami, a wśród nich bombonierkę-scrabble (do zamówienia w internecie) z dedykacją Dla wyjątkowych Rodziców.

 

źródło: flickr.com

więcej ciekawych propozycji znajdziecie na  crazyshop.com

 

Bardzo popularne są ostatnio filmy dedykowane, albumy ze zdjęciami lub personalizowane fotoksiążki. Zestawy wcześniej wyselekcjonowanych zdjęć wzruszą, rozbawią i umilą rodzicom niejeden wieczór.

W przypadku książek warto zacząć organizować je nieco wcześniej (2-3 miesiące), adresy punktów, które je wykonują bez trudu znajdziecie w sieci.

Również w zakładach fotograficznych możecie zamówić wydruk wybranego przez was zdjęcia na papierze o fakturze płótna, które może zostać gustownie oprawione w ramę, gotowe do powieszenia na ścianie.

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM - PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

 

źródło: aisleperfect.com

 

Tak wyglądają filmowe podziękowania dla rodziców: 

 

Poznańskie Podziękowania dla Rodziców Agnieszki i Kamila. Romantyczny, ciekawy i przyjemny pomysł na podziękowania dla rodziców. Para Młoda teledysk nakręciła przed dniem ślubu, tak aby zaskoczyć swoich rodziców podczas wesela. Niespodzianka sie udała :) 

 

Film zrealizowany przez Piękny Dzień - www.pieknydzien.com.pl

 

 

Niektórzy decydują się na statuetki z pamiątkowym grawerem, wykonane z kamienia, szkła lub metalu.

Ciekawym pomysłem może okazać się drzewo genealogiczne nowo powstałej rodziny. Wykaligrafowane na papierze czerpanym i zamknięte w ozdobną ramę lub wykonane przez artystę w formie płaskorzeźby z masy plastycznej jest zdecydowanie oryginalną propozycją.

 

źródło: blog.jenneferwilsonphotography.com

 

Podarunkiem z przymrużeniem oka są koszulki z zabawnym napisem: ‘najlepsza teściowa’, ‘super teść’ lub dyplomy 'za zasługi' dla wyjątkowych rodziców.

 

 

źródło: etsy.com

więcej ciekawych propozycji znajdziecie na  crazyshop.com


Tym z was, którzy chcą w mniej materialny sposób wyrazić swą wdzięczność, proponujemy podarowanie rodzicom biletów do teatru, opery czy filharmonii.

Być może niektórzy z nich nigdy nie widzieli sztuki teatralnej na żywo?

Bez względu na stopień zainteresowania sztuką, dobry spektakl w teatralnych wnętrzach robi wrażenie.

A może voucher do dobrej restauracji? Możecie tę kolację zjeść wspólnie lub zainicjować spotkanie obu stron, podczas którego będą mieli okazję poznać się lepiej.

 

źródło: colincowieweddings.com

 

Jeżeli rodzice brali czynny udział w przygotowaniach do ślubu i wesela, z pewnością zasłużyli sobie na odpoczynek.

Weekend w SPA to idealny pomysł na zmęczone ciała i umysły - podarujcie im karnety na kilkudniowy wypoczynek.

Dysponujący większą gotówką mogą zaoferować rodzicom wycieczkę w wymarzone miejsce - może do Rzymu czy Paryża?

 

źródło: stylemepretty.com


Zwyczajowe podziękowania nie muszą wiać nudą i być oczywiste. Przy odrobinie waszej inwencji mogą zaskoczyć, wzruszyć i rozbawić i adresatów, i pozostałych zgromadzonych na weselu gości. Ważne by płynęły z głębi serc i nie były wymuszone.

Pamiętajcie też, aby zastanowić się, czy wybrana przez was forma podziękowań będzie odpowiednio dobrana do osobowości waszych rodziców. Może warto wyrazić  wdzięczność gdzieś z boku, w kameralnym gronie?

 

źródło: flickr.com

 

A o pozycję piosenki-hymnu: “Cudownych rodziców mam” nie ma się co martwić, z pewnością zabrzmi jeszcze na tysiącach polskich wesel, wyciskając łzy wzruszenia mam i tatusiów :)

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź