Jak pogodzić pracę zawodową i przygotowania do ślubu ?

Jesteś zaręczona. Gratulujemy! Poznaj sposoby łączenia obowiązków zawodowych i przedślubnych.

Photo by Spencer Davis on Unsplash

 

Poznaj sposoby łączenia obowiązków zawodowych i przedślubnych:

 
1. Dobrze planuj przerwy w pracy

 

Wieczorem przygotuj sobie listę telefonów do wykonania, związanych ze ślubnymi usługami. Poświęć na dzwonienie jedną z przerw. W ciągu 15 minut naprawdę sporo można zrobić. Jeszcze lepiej, gdy masz do dyspozycji godzinną przerwę na lunch. Będzie to świetna okazja np. na wstępną wizytę u florysty, a obiad zawsze można sobie zamówić później. W każdym razie nie pozwól, by znajomi z pracy mieli wrażenie, że cały dzień pracujesz…ale nad swoim wielkim dniem ;) 

 

2. Bądź dyskretna
 
W praktyce często bywa tak, że nie starcza nam wolnego czasu na załatwienie wszystkich spraw przed ślubem. Bądź ostrożna i zobacz, czy nikt z pracowników (ani tym bardziej szef) nie stoi Ci za plecami w momencie dodawania kolejnej sukni do tablicy na Pintereście. Dla bezpieczeństwa wyłącz także głośniki i rozmawiaj przez telefon w miejscu, gdzie nikt Cię nie usłyszy.

 


3. Ustal ramy czasowe


By przyjemne, choć czasem natrętne myśli o ślubie nie kolidowały z Twoimi obowiązkami w pracy, warto byś ustaliła sobie czas, który poświęcasz na wyszukiwanie inspiracji, czytanie ślubnych blogów czy zaglądanie na portal Ślub na Głowie ;) Z pomocą przyjdą tu z pewnością weekendy kiedy nigdzie nie będziesz się spieszyć, dzięki czemu wspomnienie o przedślubnych przygotowaniach będziesz pielęgnować z radością.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

4. Nie zawalaj pracy
 

Niektóre osoby mogą tolerować Twoje przedślubne obowiązki, dopóki nie kolidują one z tymi zawodowymi. Zawsze pilnuj terminów wykonywanych zadań i nie pozwól, by ktoś zarzucił Ci nieobowiązkowość. W najgorszym wypadku może skończyć się to nawet zwolnieniem, a to pewnie ostatnia rzecz, którą chciałabyś przed swoim ślubem. 


 
5. Podziękuj za wyrozumiałość 

 

Jeśli pracujesz z wyrozumiałymi, bliskimi Tobie ludźmi, którzy czasem przymkną oko na Twoją przedślubną gorączkę, doceń ich od czasu do czasu, przynosząc własnoręcznie upieczone babeczki bądź degustując wspólnie różne rodzaje tortu i wybierając najlepszy na Twój ślub. Pamiętaj o miłych gestach zwłaszcza wtedy, gdy ktoś niespodziewanie złapie Cię na zbyt długiej rozmowie z narzeczonym bądź na przeczesywaniu Internetu w poszukiwaniu ślubnych zaproszeń. 


 
6. Weź wolne
 
Kusi, by zaoszczędzić jak najwięcej wolnego na wakacje lub podróż poślubną? Z pewnością. Jednak wzięcie kilku dni wolnego przed ślubem (zwłaszcza gdy nie korzystasz z usług wedding plannera), bywa konieczne, by wszystko zapiąć na ostatni guzik. 

 

źródło: PannaiKawaler.pl

 

 

Zobacz także:

CZEGO MOŻESZ SPODZIEWAĆ SIĘ PODCZAS WSZYSTKICH PRZYMIAREK SUKNI ŚLUBNEJ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź