Czego możesz spodziewać się podczas wszystkich przymiarek sukni ślubnej?

Zazwyczaj organizuje się trzy przymiarki sukni, ale jeżeli potrzebujesz ich więcej, bez obaw z tego skorzystaj.

fotografia: JAMSTUDIO Photography


Kupno sukni ślubnej to dopiero początek. Po znalezieniu tej jedynej, będziesz musiała skorzystać z usług profesjonalnej krawcowej, która zadba, żeby suknia była idealnie dopasowana, super wygodna i gotowa na dzień ślubu. Ale to jeszcze nie koniec twoich zadań!

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o sukni ślubnej i czego spodziewać się na każdej jej przymiarce.

 

 

 

 

Przymiarki sukni ślubnej

 


1. Wybór sukni

 

Za wymarzonym modelem zacznij rozglądać się na około dziewięć miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu. Jeżeli jednak masz mniej czasu, nie rozpaczaj!

W ramach przygotowań do zakupów, ustaw swój budżet oraz wstępnie przejrzyj propozycje sukien. Może to ci pomóc w zawężeniu poszukiwań. Zabierz ze sobą życzliwe dla siebie osoby, członków rodziny, druhnę, świadkową. Zastanów się dobrze, kogo zabierasz na zakupy – zbyt wiele opinii może nie zadziałać pozytywnie.

Jeżeli to możliwe, na przymiarki załóż białą lub cielistą bieliznę bez ramiączek. Załóż wygodne buty, w końcu czeka cię wiele chodzenia. Jeżeli masz już wybrane ślubne buty, także je ze sobą zabierz. Ilość modeli dostępnych w salonach może być przytłaczająca, dlatego postaraj się określić swoje preferencje i już na wstępnie odsiać ziarna od plew.

Po wybraniu sukienki i podpisaniu umowy z salonem, oczekuj kolejnego kroku – pierwszego dopasowywania.

 

 

 

 

 

2. Pierwsza przymiarka sukienki ślubnej

 

Pierwsza przymiarka zazwyczaj odbywa się od dwóch do trzech miesięcy przed ślubem. W jej trakcie ocenia się, czy sukienka dobrze leży i czy potrzebna jest jakaś zmiana.

Zazwyczaj zmiany w wyglądzie sukni ślubnej są proponowane przez sam salon. Jeżeli tak nie jest, sprawdź lokalne szwaczki i rozejrzyj się za kimś z doświadczeniem.

Przygotowując się do pierwszej przymiarki, postaraj się ze sobą zabrać wszystko to, co planujesz na siebie założyć w dniu ślubu. Najważniejsze są buty i biustonosz.

Weź ze sobą jedną lub dwie osoby, które szczerze wyrażą swoją opinię. Z pewnością w pierwszym momencie po założeniu na siebie kreacji, wpadniesz w zachwyt, ale za chwilę możesz dostrzec wiele drobiazgów, które popsują ci efekt finalny. Czy spódnica dobrze się układa, czy suknia ma odpowiednią długość?

Na bieżąco zadawaj pytania krawcowej, a ona wyjaśni ci wszystkie możliwości. Ona także dokona upięć i dokładnie cię zmierzy, by dokonać przeróbek.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

3. Druga przymiarka sukni ślubnej

 

Drugie mierzenie sukni odbywa się najczęściej na pięć lub sześć tygodni przed wielkim dniem. Utwórz przed nim listę kontrolną konkretnych rzeczy, które chcesz sprawdzić w sukni, zwłaszcza jeżeli zaplanowano poważne zmiany.

Na tę przymiarkę możesz zabrać kogoś innego, ale powinna to być z pewnością osoba z ostrym językiem, która nie boi się wyrazić swojej opinii. 

Na przymiarkę jak zawsze zabierz jak najwięcej drobiazgów wybranych na dzień ślubu. W tym dniu twoja sukienka powinna już idealnie na ciebie pasować. Spędź więcej czasu na sprawdzeniu, czy wszystkie uwagi z pierwszego mierzenia zostały uwzględnione, ale możesz także oczywiście wskazać na inne problemy.

Teraz jest również dobry moment, by spróbować chodzić lub tańczyć w sukni ślubnej. Musi być ona tak samo funkcjonalna, jak jest ładna.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

4. Ostatnia przymiarka sukni do ślubu

 

Jak najbliżej dnia ślubu, jak to jest tylko możliwe, przygotuj się na ostateczne mierzenie swojego zakupu. Zrób plan dostarczenia sukni z salonu lub od krawcowej. Ustal, kto ma ją przywieźć i kto pomoże ci ją zakładać w dniu ślubu.

To ostania okazja, aby przed dniem ślubu przymierzyć wszystkie dodatki do niej. Podczas ostatniego mierzenia zwróć szczególną uwagę na obsługę sukienki, sposób jej zapięcia i zdejmowania.

Nie zapomnij wybrać się także do toalety i opracować  strategię korzystania z niej.

 

fotografia: Karetta.pl

 

Zazwyczaj organizuje się trzy przymiarki sukni, ale jeżeli potrzebujesz ich więcej, bez obaw z tego skorzystaj.

W końcu suknia ma być dokładnie taka, jaką sobie wyobraziłaś.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź