6 rzeczy, które każda panna młoda powinna mieć podczas przymiarek sukni ślubnej

Co zabrać ze sobą na przymiarki sukni ślubnej? Sprawdź koniecznie!

fotografia: B&W Photography


Przymiarki sukni ślubnej to zawsze bardzo ekscytujący moment, bo prawdopodobnie wtedy pierwszy raz wyobrazisz sobie siebie jako pannę młodą i poczujesz, że coś ważnego wydarzy się w Twoim życiu. Jednocześnie może to być naprawdę stresujące wydarzenie.

Aby zdjąć sobie z barków nieco niepokojów, o to kilka rzeczy, które powinnaś wówczas mieć ze sobą.

 

długi welon slubny slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Suknie ślubne 

 

Pomysły 

Pierwszą rzeczą, o którą zapyta Cię pracownica salonu sukien, jest to, jaki styl chcesz osiągnąć. Jaką sylwetkę lubisz? Czy lubisz koronki? A może błyszczące dodatki? Jaki jest Twój budżet?

A jeśli nie pomyślałaś o żadnej z tych rzeczy przed wejściem do sklepu, zaczniecie nieraz w bardzo odległym miejscu. Nie oznacza to jednak, że powinnaś mieć miejsce w swoim sercu jedynie dla tej jednej sukienki, którą widziałaś na Pintereście. Przestudiuj sylwetki strojów i zadecyduj, do jakiego rodzaju estetyki się skłaniasz (szczególnie mając na uwadze miejsce uroczystości), a następnie będziesz mogła poprowadzić swoją stylistkę we właściwym kierunku. 

Odrabiając pracę domową, będziesz miała znacznie lepsze wrażenia, jeśli chodzi o faktyczne przymierzanie sukni.

 

Pozytywne nastawienie

Prawdopodobnie poczujesz się okropnie i brzydko w co najmniej jednej sukni, którą przymierzysz. Nie pozwól, by Ci to zepsuło radość z tego dnia. Możesz zakochać się w sukience, która nie wygląda jak na Twojej tablicy na Pintereście. Nie przejmuj się tym, ważne jest, w czym faktycznie dobrze się czujesz, a nie Twoje wyobrażenia. Być może będziesz musiała przymierzyć sukienki w trzech różnych salonach sukni ślubnych, zanim powiesz „tak” do którejś z nich. Nie denerwuj się i nie deprymuj po drodze – jesteś wybredna i nie ma w tym nic złego.

Prawdopodobnie nie powinnaś natychmiast kupować pierwszej sukienki, którą polubisz (jest tak wiele innych sukien ślubnych w morzu), ale jeśli wiesz, że to ta jedyna i nie chcesz patrzeć na inne, to też jest ok. To Twój dzień i Twoja decyzja.

Spróbuj oprzeć się pokusie, by przymierzać sukienki rażąco wykraczające poza budżet. Szanse na to, że zakochasz się w sukni o wartości 10 000 złotych, gdy Twój budżet wynosi 3 000 złotych, a Twoja mama będzie musiała wyciągać Cię z salonu, kopiącą i krzyczącą są zbyt duże. A jednocześnie nie ma w tym nic pięknego. 

 

przygotowania do slubu slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

 

Biustonosz do sukni ślubnej

 

Właściwa bielizna

Rzeczywisty akt przymierzania sukienek nie jest zbyt efektowny. Będziesz w małej garderobie ze swoją stylistką i około 8 gigantycznymi sukienkami naraz. Będzie ciasno. Skoro jesteś w bliskim kontakcie z nieznajomą i próbujesz założyć białą suknię ślubną, ważne jest, aby nosić odpowiednie majtki i stanik.

Wybierz bieliznę, która nie jest babcinymi majtkami. Lepiej wybrać bardziej wycięty stanik lub figi, które będą lepiej wyglądały do kreacji. Jednocześnie nie popadaj w skrajności i skąpe stringi zostaw w domu. Zabudowane majtki będą wyglądały jednak naprawdę źle ze strojną suknią ślubną. Weź ze sobą stanik bez ramiączek – taki pasuje do większości sukni.

 

Wspierający, uczciwi doradcy

Oczywiście mama/siostra/ciocia itp. tworzą wspaniałą świtę do wyboru sukni ślubnych, ale czasami ludzie najbliżsi nam bardziej troszczą się o to, aby czuć się dobrze, niż żeby mówić prawdę.

Zastanów się więc nad przyprowadzeniem jednej z Twoich druhen (lub najbardziej brutalnie – uczciwej przyjaciółki) na spotkanie, aby mogły pomóc Ci  podjąć decyzję zgodnie z rzeczywistością. Ta zaufana osoba powie Ci, jeśli wyglądasz naprawdę źle, a później podziękujesz jej za to.

 

sukienki dla druhen slubnaglowie.pl

fotografia: SLUBNESTUDIO

 

 

Buty na wesele


Myślisz, że na ślub ubierzesz szpilki na gigantycznym obcasie? W takim razie weź ze sobą buty ślubne albo jakieś zbliżone, abyś mogła przymierzyć je z każdą sukienką. Byłabyś zaskoczona, jak bardzo dodatkowe cztery centymetry mogą zmienić wygląd i dopasowanie sukni.
Opaska do włosów (lub pomysł na fryzurę i gumkę)

Jeśli masz zamiar nosić jakąś określoną fryzurę w dniu ślubu, przynieś ozdobę do włosów lub uczesz włosy w kucyka na spotkanie. W ten sposób osoba towarzysząca nie będzie zmuszana do trzymania Twojej burzy włosów podczas przymierzania każdego modelu.

 

przymiarka suknia slubnaj slubnaglowie.pl

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Zobacz także:

12 TRIKÓW, KTÓRE MUSI ZNAĆ KAŻDA PRZYSZŁA PANNA MŁODA

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź