Jak pójść do ślubu w wymarzonych szpilkach i się nie wywrócić  - 8 rad dzięki którym musi ci się udać!

Jeżeli należysz do grona przyszłych panien młodych, z pewnością przyda ci się lista ośmiu rad, dzięki którym pewnie pójdziesz do ołtarza w wysokich obcasach.


W dniu ślubu każda przyszła mężatka chce wyglądać zjawiskowo. Jednym z atrybutów klasycznie rozumianej kobiecości, są buty na wysokim obcasie. Z tego powodu wiele kobiet, chcących mieć nogi aż do nieba, decyduje się na założenie szpilek.

Robi to nawet wówczas, kiedy na co dzień w nich nie chodzi. Jeżeli także należysz do tego grona, z pewnością przyda ci się lista ośmiu rad, dzięki którym pewnie pójdziesz do ołtarza w wysokich obcasach.

 

źródłó: pintrerest.com / modafo / Jimmy Choo


1. Poćwicz w domu

Po zakupie butów, koniecznie musisz je rozchodzić. Założenie nowiutkich szpilek to prosta droga do powstania gigantycznych odcisków. Pamiętaj, że skóra z których je wykonano również delikatnie się rozejdzie. Możesz je wziąć do ręki i delikatnie porozciągać przy użyciu dłoni. Spróbuj w szpilkach zmywać naczynia lub ścierać kurze.

JAK PRZEŻYĆ ŚLUB I WESELE W SZPILKACH?

 

źródłó: pintrerest.com / eslamoda

 

2. Dobierz dobre obuwie

Na wybieranie butów ślubnych najlepiej jest wybrać się już pod koniec dnia, kiedy twoje stopy są naturalnie opuchnięte. Przymierz swój standardowy rozmiar butów, a także jeden większy i jeden mniejszy. Dzięki temu łatwiej dobierzesz ideał. W sklepie przejdź się po miękkim dywanie i po twardej podłodze.

BUTY ŚLUBNE, KLASYCZNE CZY EKSTRAWAGANCKIE?

 

źródłó: pintrerest.com / 100layercake

 

3. Im mniejszy wzrost, tym mniejszy obcas

Jeżeli jesteś niedużego wzrostu, a do tego masz dość mały rozmiar stopy, nie wybieraj niebotycznych wysokości obcasa. Skoncentruj się na pięcio-sześcio centymetrowych. Będzie ci w nich dużo łatwiej chodzić, a do tego nie będziesz wyglądała karykaturalnie.

ELEGANCJA CZY WYGODA, CZYLI JAK WYBRAĆ BUTY DO ŚLUBU

 

źródłó: pintrerest.com / weddingchicks

 


4. Równe rozłożenie siły nacisku

Czy wiesz, że twoje stopy składają się z 26 kości, 56 więzadeł oraz 38 mięśni? Do tego przy każdym wysiłku absorbują one ponad dwukrotnie większą wagę twojego ciała. Stopy w szpilce oznaczają, że powierzchnia nacisku jeszcze się zmniejsza. Aby nieco je odciążyć poszukaj butów z delikatnie szerszą piętą albo z platformą z przodu. Wyrówna to nieco cienką szpilkę z tyłu.

 

źródło: pinterest.com / Nordstrom

 

5. Ćwiczenie równowagi

Choreografowie gwiazd zalecają, aby podczas poruszania się w naprawdę wysokich obcasach, znaleźć idealny punkt równowagi dla siebie. Sprawdza się chodzenie w sposób, kiedy to pięty są bardziej zwrócone w swoją stronę, ponieważ wygląda to najbardziej naturalnie. 

 

10 RZECZY O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ KUPUJĄC BUTY DO ŚLUBU

 

źródłó: pintrerest.com / snapknot

 

6. Stój prosto

Prosta postawa całego ciała pozwoli ci uniknąć nienaturalnego wykrzywiania się stóp i dużego bólu. 

7 POMYSŁÓW NA BUTY ŚLUBNE

 

źródło: René Caovilla

 

7. Praktyka czyni mistrzem

W swoich szpilkach ćwicz nie tylko chodzenie, ale również taniec. Poproś przyjaciółki o pomoc. Ćwiczenia wykonuj na twardej powierzchni, nie na dywanie. Na miesiąc przed uroczystością znajdźcie długi korytarz. Poczuj się jak modelka na wybiegu i spróbuj przejść jego całą długość z gracją.

 

źródło: Patricia South's Bridal

 

8. Postaw na dobry humor

W końcu jeżeli zdarzy ci się drobne potknięcie na obcasach, obok będziesz miała cały czas ramię swojego męża. A więc baw się dobrze! I nie zapomnij płaskich butów na dalszą część weselnych szaleństw.
Nie każda Panna Młoda decyduje się na wybór wysokich szpilek. Jeżeli już jednak podjęłaś decyzję, musisz wcielić w życie te kilka rad, które z pewnością pomogą ci nie stracić gruntu pod nogami.

JAK GRAĆ W BUTY PODCZAS OCZEPIN?

 

źródło: stylemepretty.com / buty: Valentino

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź