Jak powinna się ubrać mama panny młodej i pana młodego na ślub oraz wesele?

Pamiętaj, że strój zawsze powinien być dopasowany do charakteru uroczystości!

FOTOGRAFIA: Adam Ludwik Photography


W niepamięć odchodzą już czasy, kiedy matki panien młodych i panów młodych były nobliwymi paniami w starszym wieku. Tak samo, jak obowiązkowym strojem dla przyszłej teściowej nie jest już garsonka pod kolor. Obecnie na o wiele więcej można sobie pozwolić, a wszystko zależy tak naprawdę od preferencji i figury weselnej matki.

 

Fotografia: Anna Dymek 

 


Ponadczasowa klasyka

Nie ma wątpliwości, że elegancka sukienka sprawdzi się zawsze. Niezależnie od stylistyki wesela, prosta sukienka tuż za kolano o trapezowym kroju zawsze będzie na czasie. Przyszła teściowa może dopasować kolorystykę materiałów lub dodatków do elementów występujących w stroju swojej córki, lub syna, przez co wszystko wyglądać będzie bardzo spójnie. Sukienka typu etui dobrze wygląda w zasadzie na każdym typie sylwetki.

Jeżeli ma się więcej do ukrycia, lepiej jest wybrać model wykonany z nieco sztywniejszego materiału, który utrzyma figurę w ryzach. Kolor powinien być stonowany i jak najlepiej dopasowany do typu urody. Do takiej kreacji można dobrać dodatki w bardziej żywych kolorach, nawiązujące na przykład do motywu przewodniego wesela. Zawsze dobrym wyjściem są pastele.

 

fotografia: M M Rudiak Photography

 

Spodnie na weselu

Obecnie strój nie musi być już dopasowany do wieku ani miejsca. Matki przyszłych małżonków pozwolić sobie mogą na o wiele więcej. Współcześnie przyszłe teściowe bez problemu pojawić się mogą na uroczystości w spodniach albo w kombinezonie. Nie brakuje modeli eleganckich. Kreacja, która nie dzieli sylwetki na pół, optycznie ją wysmukli. Zwłaszcza jeżeli założy się do niej buty na wysokim obcasie.

 

fotografia: B&W PHOTOGRAPHY

 

Dobrym wyjściem jest zdecydowanie się na ozdobną kopertówkę. To ten rodzaj biżuterii, która pasuje zawsze. W innym przypadku najbardziej stosowne jest wybranie tylko jednego rodzaju biżuterii: albo wyrazistego naszyjnika, albo kolczyków, albo na przykład bransoletki.

 

FOTOGRAFIA: Adam Ludwik Photography

 

Przyszła teściowa nie powinna raczej ubierać kreacji czarnej lub białej, chyba że będą one mocno przełamanie dodatkami. Strój zawsze powinien być jednak dopasowany do charakteru uroczystości. Jeżeli wesele ma typowo wieczorowy charakter, a zaproszeni panowie pojawić się mają w smokingach, matkę panny lub pana młodego obowiązuje kreacja balowa. W przypadku luźnej uroczystości na świeżym powietrzu lepszym wyjściem będzie strój koktajlowy.

Zawsze także warto skonsultować się z panną młodą. Przy kreacji typu księżniczka matka może pozwolić sobie na bardziej strojny strój. Inaczej niż w przypadku prostej sukienki ślubnej.

 

Fotografia: Patrycja & Łukasz Duet Fotografów Ślubnych

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź