Jak rozpocząć planowanie ślubu i wesela w święta?

9 przedślubnych spraw, które możesz przemyśleć przez Święta

 

Święta Bożego Narodzenia mogą wydawać się niezbyt odpowiednim czasem na ślubne przygotowania, jednak zwolnienie tempa i te kilka wolnych dni sprzyjają planowaniu i zanurzeniu się w ślubnych inspiracjach z kubkiem gorącej czekolady lub grzanego wina w dłoniach.

 

 

1. Poszukaj idealne miejsce

 

Rozpocznij poszukiwania idealnego miejsca na uroczystość, zespołu, florystki czy fotografa.

Masz teraz czas, by na spokojnie przejrzeć ich portfolia i poczytać opinie. Zapisz wszystko w jednym katalogu, do którego wrócisz po świętach. 

 

fotografia: LoveStory 

 


2. Ślubny podarunek dla siebie

 

Robiąc listę świątecznych prezentów, pomyśl o ślubie.

Pięknie wydana księga gości, eleganckie kolczyki, oryginalne gadżety do fotobudki staną się niezwykle praktycznym podarunkiem dla przyszłej Panny Młodej

 

źródło: NOVIA BLANCA

 


3. Przedyskutuj budżet z rodziną

 

Wykorzystaj  świąteczne spotkania rodzinne do omówienia szczegółów uroczystości.  

Jeśli Twoi rodzice (lub teściowie) zaproponowali, że pokryją większą część weselnych wydatków, nie ma lepszego momentu by omówić szczegóły.

Świąteczny czas sprzyja przecież dobrej atmosferze, otwartości i dogadywaniu się w różnych kwestiach. 

 


4. Zaplanuj weselne menu

 

Biesiada przy świątecznym stole to także świetny pretekst do omówienia weselnego menu.

Będziecie mieć okazję do podzielenia się swoją wizją oraz skonfrontowania jej z najbliższymi członkami rodziny, których rady zawsze są cenne. 

 

fotografia: WhiteStory.pl

 


5. Zbierz rodzinne fotografie

 

Poproś rodziców, by wyciągnęli stare albumy ze zdjęciami.

To wspaniała okazja nie tylko by przypomnieć sobie dzieciństwo czy zobaczyć na fotografiach ślub rodziców, ale dobry pretekst, by wybrać najciekawsze ujęcia do stworzenia na Waszym weselu „kącika pamięci” bądź przygotowania pokazu slajdów. 

 


6. Wykorzystaj świąteczne promocje!

 

Łap okazje i korzystaj ze świątecznych promocji oraz poświątecznych wyprzedaży lub rabatów na przykład na zestawy biżuterii z mijającego sezonu.

W tym czasie możesz upolować w świetnej cenie zarówno piękną papeterię ślubną, bieliznę, a nawet wycieczkę na miesiąc miodowy.

 

źródło: Ksis wedding atelier

 

 

7. Przetestuj fruzurę i makijaż

 

Spotykając się z przyjaciółmi, wybierając się na wigilię firmową, czy spędzając święta w rodzinnym gronie testuj fryzury i makijaże.

Dzięki temu zobaczysz w czym wyglądasz i czujesz się najlepiej i stanie się to punktem wyjścia do wyboru docelowej stylizacji ślubnej.

 

fotografia: emocjewkadrze

 

 


8. Wycinaj, słkadaj i klej!

 

Jeśli tworzysz kartki świąteczne, wykorzystując swoje zdolności DIY, możesz za jednym zamachem zaprojektować i wykonać także powiadomienia „save the date”, zaproszenia, czy podziękowania dla gości. 

 


9. Rozdaj zaproszenia ślubne

 

Wysłanie kartek świątecznych do rodziny i przyjaciół to świetna okazja, by dołączyć do nich także „save the date” bądź zaproszenia ślubne

 

źródło: Zaproszenia ślubne Royal MF

 

 

Zobacz także:

JAK WYBRAĆ ŚLUBNE PERFUMY?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź