Jak się odstresować planując ślub, kiedy jesteś już w ciąży?

Sprawdź jak zaplanować ślub kiedy jesteś w ciąży.

fotografia: WhiteStory.pl


Planowanie ślubu swoich marzeń jest wystarczająco trudne w normalnych warunkach, ale ciężarna panna młoda ma dodatkowe warstwy stresu, z którymi musi sobie poradzić. Samo to, że jesteś w ciąży, nie oznacza, iż ​​nie możesz pracować lub nie możesz się dobrze bawić.

Równocześnie Twój odmienny stan nie powoduje automatycznie, że musisz rezygnować z majestatycznego ślubu. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę dodatkowego planowania.

 

 

Jak mam zaplanować ślub kiedy jestem w ciąży?

 

Suknia ślubna a ciąża 

 

Jeśli jesteś w ciąży tylko kilka tygodni, nie ma możliwości dokładnego przewidzenia, jaki będzie kształt Twojego ciała, gdy Twój ślub się odbędzie. Nawet jeśli dobrze sobie radzisz w drugim trymestrze ciąży, Twoje ciało przejdzie kilka poważniejszych zmian, im bliżej będzie do narodzin potomka. Dlatego poinformuj swój salon albo krawcową o Twoim stanie.

Oni w dużej mierze będą w stanie przewidzieć, jak będziesz wyglądać za kilka miesięcy. Podpowiedzą także model, który będzie najbardziej uniwersalny i da Ci najwięcej swobody.

Kolejną rzeczą do rozważenia, którą omówimy bardziej szczegółowo później, jest to, czy powiesz komuś, że jesteś w ciąży. Wielu projektantów ma wspaniałe suknie ślubne, aby ukryć ciążę. 

 

cięzarna panna młoda slubnaglowie.pl

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Miejsce wesela a ciężarna panna młoda

 

Najlepsze sale mają długą listę oczekujących. Aby uzyskać wymarzone miejsce w najlepszej cenie, zarezerwuj je jak najwcześniej. To standardowa rada, która powinna objąć każdą pannę młodą, ale małżeństwo podczas ciąży wymaga dodatkowego wysiłku. 

Przejdź się po terenie sali, aby upewnić się, że posiadasz dedykowaną łazienkę w pobliżu miejsca, w którym będziesz siedziała, dedykowaną przestrzeń do odpoczynku oraz dużą ilość powietrza w kluczowych obszarach. W tym czasie może bowiem częściej robić Ci się słabo i będziesz zdecydowanie częściej musiała odwiedzać toaletę.

 

źródło: Hotel Bacówka Radawa & SPA ****

 

 

Miesiąc miodowy gdy jesteś w ciąży

 

Tak samo, jak suknia ślubna i miejsce, zaplanowanie podróży na wczesnym etapie ciąży oznacza lepsze zakwaterowanie po przystępniejszych cenach. Jeśli jesteś w ciąży powyżej 36 tygodnia, wiele linii lotniczych odrzuci Cię z powodu obaw o bezpieczeństwo, więc możesz już nie mieć szczęścia polecieć na zagraniczne wczasy.

Przed narodzinami dziecka warto jest odpocząć. Zrezygnuj jednak z tropikalnych wyjazdów na rzecz bardziej przyjaznej temperatury.

 

miesiąc miodowy kiedy jesteś w ciąży slubnaglowie.pl

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Jedzenie na weselu

 

Jedną z dziwnych rzeczy związanych z ciążą jest zmiana gustów kulinarnych. Możesz pragnąć zjeść coś, co do tej pory wydawało Ci się obrzydliwe, a zwykła woda sprawi, że ​​będziesz mieć mdłości. Dlatego układając menu, unikaj naprawdę mocnych smaków, ponieważ czasami tylko sam zapach może sprawić, że Twój żołądek się zbuntuje.

Powinnaś również uwzględnić wiele opcji przekąsek, które możesz wybrać podczas przyjęcia. Z pewnością nie chcesz przesadzać i czuć się niekomfortowo w żadnym momencie, ale nie chcesz też czuć się słabo z głodu.

 

Drinki bezalkoholowe na weselu

 

Oczywiście nie możesz pić alkoholu, ale nie chcesz też czuć się pominięta w swoim świętowaniu. Sama przetestuj kilka opcji bezalkoholowych, abyś mogła wcześniej podjąć rzetelną decyzję. Poza tym upewnij się, że na sali jest stały zapas wody do picia. 

 

 

 

Komfort ciężarnej panny młodej 

 

Istnieją specjalne buty ślubne dla ciężarnych. Twój komfort w tym dniu ma olbrzymie znaczenie, a buty są jednym z jego najważniejszych elementów.

Twoje stopy i palce u dłoni puchną, gdy jesteś w ciąży, więc upewnij się, że wszystko, z czym masz do czynienia, jest trochę większe i miękkie. Z tego samego powodu zaplanuj nieabsorbujące fizycznie gry weselne, abyś mogła się dobrze bawić.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Wsparcie ciężarnej panny młodej

 

Przydziel kilku swoim uczestnikom ślubu kilka zadań. Powinnaś mieć kogoś wybranego do przynoszenia Ci wody, drugiego zestawu butów, swetra na zimne godziny i wszelkich innych zadań. Oczywiście nie przesadzaj z wykorzystywaniem uprzejmości innych.

Jednak ktoś powinien mieć na Ciebie oko i najlepiej, żeby ta osoba nie była bezpośrednio zaangażowana w ważną rolę w trakcie ślubu. 

 

Informowanie gości

 

Informowanie gości o swoim odmiennym stanie w trakcie ślubu jest osobistym wyborem. Tradycyjnie jest to temat tabu.

Jednak ukrywanie tego faktu przed rodziną i znajomymi może być stresujące, więc może warto o tym po prostu powiedzieć? Jednocześnie nie musisz wcale informować o tym wszystkich.

 

Emocje gdy jesteś w ciąży 

 

Bycie w ciąży nasila emocje. A tych podczas przygotowań i samej uroczystości nie brakuje.  

Jeżeli Ci to pomoże, napisz listę powodów, dla których jesteś tak podekscytowana i chcesz wziąć ślub. Zabierz ją ze sobą w ten wielki dzień i od czasu do czasu na nią zerkaj.  

 

Kompromis

 

Sukienka dla ciężarnej narzeczonej może nie być dokładnie tym, o czym marzyłaś, kiedy byłaś małą dziewczynką, a menu może nie być tak egzotyczne, jakbyś sobie tego życzyła.

Zastanawianie się nad wszystkimi szczegółami może być cudowne, ale prawdziwym spełnieniem marzeń jest wiązanie węzła małżeńskiego z Twoją bratnią duszą.

Miej to na uwadze, a te kilka kompromisów, na które będziesz musiała pójść, nie będą w ogóle niczym wielkim.

 

Klucz do każdej stresującej sytuacji: po prostu odpocznij

 

Odpoczynek w trakcie wesela jest niezbędny, a jedyna rzecz, na której powinieneś się skupić, to czysta radość. Zadbanie o swój komfort to wszystko umożliwia. 

 

fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 

 

Zobacz także:

9 ELEMENTÓW BUDOWANIA TRWAŁEGO ZWIĄZKU, BEZ KTÓRYCH ŻADNE MAŁŻEŃSTWO NIE PRZETRWA

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź