Jak tańczyć na weselu: kilka prostych zasad

Taniec weselny jest z pewnością jedną z najbardziej podstawowych części wesela, ale może być także tą najbardziej niezręczną.

fotografia: WhiteStory.pl


Niezależnie od tego, czy chodziliście na lekcje tańca jako dziecko, czy nie, możecie być zdenerwowani tańczeniem na oczach gości. Najbardziej stresujący jest oczywiście pierwszy taniec, w którego trakcie to właśnie na tobie i twoim partnerze skupiają się spojrzenia wszystkich zgromadzonych. 

Taniec weselny jest z pewnością jedną z najbardziej podstawowych części wesela, ale może być także tą najbardziej niezręczną. Dlatego przygotowaliśmy kilka podstawowych porad, które pomogą wam sobie z tym poradzić.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Pierwszy taniec na weselu

 

Wybierzcie utwór, do którego możecie tańczyć

 

Oprócz wyboru piosenki, którą kochacie i tej, która jest ważna dla waszego związku, ważne jest, aby wybrać tę, do której możecie tańczyć.

Dotyczy to pierwszego tańca, ale także tańca ojciec-córka, tańca matka-syn i innych sytuacji. Piosenki muszą być taneczne: mieć rytm, który można łatwo zastosować do tańca weselnego. To sporo wam ułatwi. Wcześniej oczywiście dobrze się z nimi zapoznajcie, a nawet przećwiczcie je w domu.

Piosenka powinna mieć odpowiednie tempo dla każdego wybranego tańca.

Większość utworów ma różne wersje, więc sprawdźcie u swojego DJ-a, czy ma on odpowiednią wersję utworu, który ćwiczyliście, aby nie było niespodzianek. Jeśli piosenka jest krótka, możecie być pewni, że wasi goście się nią nie znudzą.

 

fotografia: Karetta.pl

 

 

Nauczcie się podstawowej pozycji tanecznej

 

Podstawowa pozycja taneczna pozwala na swoje zmodyfikowanie do różnych tańców, a dodatkowo także umożliwia swobodne przepłynięcie przez cały występ. Dlatego dobrze ją znać.

Mężczyzna: Umieszcza prawą rękę za lewym ramieniem partnerki, w zasadzie obejmując ramię partnerki. Prawy łokieć powinien być uniesiony, a kość łokciowa powinna być skierowana w prawo.

Partnerka: powinna mieć lewe ramię ułożone wokół uniesionego ramienia partnera, z ręką wygodnie ułożoną na jego bicepsie. 

Partnerzy mogą też trzymać złączone, wolne ręce w górze, z łokciami lekko skierowanymi w dół i rozluźnionymi.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Ćwiczcie swoje kroki do tańca weselnego

 

Po wybraniu piosenki i nauczeniu się pozycji tanecznej nadszedł czas, aby ćwiczyć kroki i nauczyć się tańczyć na wesele.

Niezależnie od tego, czy wykonujecie kroki z filmu w Internecie, czy bierzecie lekcje, ważne jest, aby ćwiczyć wielokrotnie, aż taniec stanie się częścią was.

Uczcie się do momentu, dopóki nie będziecie musieli myśleć przed zrobieniem następnego kroku i czuć się będziecie dość swobodnie.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Pomyślcie o eleganckim wejściu

 

Wasze wejście jest zwykle ważniejsze niż wyjście, ponieważ wszystkie oczy będą w tym czasie skierowane na was.

Znajdźcie więc gładkie i dopracowane wejście, które będzie pasować do waszej przestrzeni tanecznej i oczywiście wybranej sekwencji.

To wejście nadaje ton reszcie waszego tańca, więc ćwiczcie je tak samo, jak sam taniec główny.

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Niech to będzie interesujące

 

Gdy już zaczniecie tańczyć i nauczycie się na pamięć kroków, możecie być bardziej kreatywni. Bawcie się tym, dodając na przykład obrót albo jakąś inną figurę.

Nie musi to być nic skomplikowanego, ale każde urozmaicenie sprawia, że taniec zaczyna wyglądać ciekawiej. 

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Idealny koniec pierwszego tańca

 

Idealnym sposobem na zakończenie pierwszego tańca jest zawsze wychylenie partnerki do tyłu. Będzie to świetna zabawa dla gości, ponieważ wygląda to bardzo widowiskowo, a także świetna okazja dla waszego fotografa, aby zrobić najlepsze zdjęcie waszego tańca.

Wskazówka, która może pomóc pannie młodej, bez względu na rodzaj tańca, to przede wszystkim wybranie wygodnych butów. Jeśli przywykłaś do noszenia obcasów podczas tańca, to dobrze. Jeśli nie, może warto pomyśleć o krótkiej podmianie na inne obuwie? Ponadto, jeśli twoja suknia ma tren, podepnij go, abyś mogła swobodnie tańczyć bez ryzyka upadku. 

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zobacz także:

BAREK, BARMIX - AUTOMATYCZNY BARMAN A MOŻE PROFESJONALNY BARMAN NA WESELE?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź