Jak ustawić i udekorować stół pary młodej na weselu?

Wszystko co musisz wiedzieć o zasadach ustawienia i dekoracji stołu pary młodej na weselu!

fotografia: Malachite Meadow


Dekoracja stołu weselnego, przy którym zasiada młoda para, jest tak ważna, ponieważ najczęściej to właśnie on stanowi centralny punkt całej sali.

Oczywiście warto jest go wyróżnić i pięknie przystroić, bo będzie on tłem dla niejednego zdjęcia zrobionego czy przez fotografa, czy przez gości.

 

 

Dekoracja stołu weselnego młodej pary

 

Motyw na weselu

 

Motyw, który pojawia się na stole państwa młodych, powinien odpowiadać ogólnemu motywowi ślubu.

To znaczny na przykład dobrym wyborem jest taka sama kolorystyka, czy wybór kwiatów. To stół państwa młodych musi być tym najbardziej dekoracyjnym.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Ustawienie stołu pary młodej

 

Ustawienie stołu pary młodej zależy oczywiście od wyglądu całej sali. Ważne jest jednak, żeby był on w delikatnym oddaleniu od stołów pozostałych gości, co pozwoli na jego lepsze wyeksponowanie.

Jeżeli stoły gości są okrągłe, dobrze sprawdzi się stół prostokątny. Jego wielkość zależy od tego, ile osób ma przy nim zasiadać. Czy tylko świadkowie, czy również rodzice pary młodej etc. W przypadku ustawień stołów w podkowę lub literę L, to miejsce siedzenia młodych powinno wieńczyć całość.

Ważna rada – panna młoda, z uwagi na swoją suknię, potrzebuje więcej miejsca w trakcie siedzenia oraz wstawania zza stołu. Trzeba to wziąć pod uwagę.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Tło za stołem pary młodej

 

Nieważne jest tylko, gdzie stół stoi, ale również, jakie ma tło. Niezbyt dobrym wyborem są okna za plecami. Po pierwsze mogą one wpływać na zdjęcia z wesela.

Po drugie – trudniej jest zrobić na nich dekorację. Od wielu już sezonów dekoratorzy ślubni zwracają największą uwagę na to, co jest za i ponad parą młodą.

Królują dekoracyjne litery i napisy, wiszące wieńce, konstrukcje z udrapowanych tkanin z kwiatami i lampkami, lustra. O wiele łatwiej jest je zrobić, jeżeli za stołem jest ściana.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Usadzenie gości

 

Para młoda zajmuje honorowe miejsce. Panna młoda siada po prawej, a pan młody – po lewej stronie. Obok panny młodej powinni usiąść rodzice pana młodego oraz świadek, natomiast obok pana młodego rodzice panny młodej oraz świadkowa.

W dalszej kolejności usadzić można dziadków oraz rodzeństwo. Nakrycia powinny być tak rozłożone, aby nikt nie siedział tyłem do gości. Zazwyczaj nakryć tych jest po prostu mniej.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Najpopularniejsze dekoracje weselne

 

Wśród dekoracji na stół młodej pary od wielu już lat królują kompozycje kwiatowe, przede wszystkim niskie i rozłożyste, które nie będą zasłaniać pary młodej.

Bardzo często są to takie same kwiaty, jakie wykorzystano w bukiecie panny młodej.

Ich mniejsze wersje powinny być umiejscowione na stołach gości. Dobrym wyborem są także dekoracyjne świeczniki – światło świec pięknie rozświetli stół.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Przód stołu pary młodej

 

Przód stołu najbardziej rzuca się w oczy, dlatego tutaj też pozwolić sobie można na dekorację.

Modne są podświetlane litery LED stawiane bezpośrednio na podłodze, takie jak napis „love” albo inicjały młodych.

Inna propozycja to duży kosz z kwiatami albo kompozycja z upiętych kwiatów, które „wyrastają” z koszyka i wspinają się aż na blat stołu.

Nie można jednak z tym przesadzić. Weź pod uwagę, że od przodu do stołu dostęp musi mieć fotograf, który będzie robił wam zdjęcia na przykład z gośćmi. Wszelkie stojące dekoracje trzeba przemyśleć, aby nie przeszkadzały w poruszaniu się.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Zobacz także:

5 NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ ŚLUBNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź