Jak wybrać idealne obrączki?

Wybór odpowiednich obrączek nie jest łatwy. Pamiętajmy, że ta pamiątka będzie towarzyszyć nam całe życie. Dlatego, nie tylko wygląd jest ważny, ale również materiał, z którego wykonane są nasze obrączki.

 

Obrączki to niezwykła biżuteria. To symbol miłości, partnerstwa i wierności. 

Wybór odpowiednich obrączek nie jest łatwy. Pamiętajmy, że ta pamiątka będzie towarzyszyć nam całe życie. Dlatego, nie tylko wygląd jest ważny, ale również materiał, z którego wykonane są nasze obrączki.

O tej i innych kwestiach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tej jedynej w swoim rodzaju biżuterii, przeczytacie poniżej.

 

źródło: www.credo-ua.org

 

Zawężenie wyboru

Na pewno podczas wstępnego przeglądania czasopism ślubnych, katalogów z biżuterią czy w trakcie niezobowiązujących wizyt u jubilera, Twoją uwagę przyciągnęły konkretne modele.

Pamiętaj, że obrączka nie powinna kontrastować stylem ani kolorem z pierścionkiem zaręczynowym. Zwróć też uwagę na ulubiony zegarek Twojego mężczyzny by wziąć pod uwagę również jego kolor.

Dobrym wyjściem będzie wspólne odwiedzenie salonu, w którym Twój narzeczony wybrał pierścionek. Tam z pewnością dobierzecie także odpowiednie obrączki.

Często stanowią one część jednej kolekcji. Kolejnym krokiem zawężającym wybór obrączek jest ustalenie budżetu. 

 

 

Spokojna decyzja

Rozpocznijcie poszukiwanie swoich wymarzonych obrączek najpóźniej 2 miesiące przed datą ślubu. Czas realizacji bywa różny w zależności od materiału, który wybierzecie, a grawerowanie może trwać nawet miesiąc.

Dlatego też warto uniknąć stresu i zamówić obrączki odpowiednio wcześniej przed datą planowanego ślubu. Ponadto na wybór trzeba mieć czas. Ta decyzja musi być dobrze przemyślana.

Tak jak ze wszystkim, nie powinno się decydować na pierwszy model, który się spodoba. 

 

źródło: www.fashiondes.com

Nie tylko ładne, ale i praktyczne

Podczas wyboru obrączek, miejcie na uwadze swój styl życia, pracę oraz aktywność fizyczną. Jaki jest sens kupowania zapierających dech w piersiach obrączek, jeśli będą one niewygodne i często trzeba będzie je zdejmować, narażając się przy tym na ich zgubienie? Pamiętajcie, obrączki nosi się cały czas. 

Obrączki będą Waszą stałą biżuterią i nie mogą przeszkadzać Wam w codziennych czynnościach. Ci, którzy czynnie uprawiają sport, zawodowo grają na jakimś instrumencie lub tworzą rękodzieło, powinni unikać szerokich oraz wysadzanych wypukłymi kamieniami modeli.

Tutaj odpowiednie będą wąskie obrączki z zaokrąglonymi krawędziami. Jeśli któreś z Was jest uczulone na złoto lub srebro, warto zainwestować w antyalergiczną platynę.

 

 

 

Właściwy rozmiar

Większość ludzi rzadko zdejmuje swoje obrączki.  Noszą je przez cały czas, podczas pracy, ćwiczeń fizycznych, w trakcie ciąży. W zależności o stylu życia czy pory roku, palce mogą puchnąć ze względu na skoki temperatury czy przyrost wagi.

Dlatego biorąc to pod uwagę, powinniście mierzyć swoje obrączki, gdy jesteście zrelaksowani, a temperatura ciała jest w normie. Nie powinno się tego robić z samego rana, lub gdy temperatura na dworzu jest bardzo niska lub wysoka. 

 

źródło: serendipitydiamonds.com

 

Nietypowe obrączki

Z pewnością są oryginalne i podkreślają Waszą indywidualność, jednak pamiętajcie, że będziecie nosić je cały czas, więc muszą być wygodne i najlepiej posiadać klasyczny kształt. 

 

 

źródło zdjęć: wedding-ring-ideas.com

 

Zobacz także: 

CO WASZE OBRĄCZKI MÓWIĄ O WAS?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź