Jak wybrać obrączkę, która będzie idealnie pasowała do pierścionka zaręczynowego?

Obrączka powinna pasować do posiadanej już biżuterii, zwłaszcza do pierścionka zaręczynowego.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Obrączka powinna pasować do posiadanej już biżuterii, zwłaszcza do pierścionka zaręczynowego. W końcu ten duet będzie Ci towarzyszył przez resztę życia. Podpowiadamy jakie modele warto wybrać.

 

Fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

Obrączki na ślub

 

Prosty pierścionek

Twój pierścionek jest prosty i klasyczny, z dodatkiem pojedynczego kamienia, takiego jak brylant lub szmaragd? Jesteś szczęściarą – dopasujesz do niego niemal każdą obrączkę.  Dodatkowego blasku doda mu na przykład obrączka z cienkim paskiem diamentów.

Prosta, tradycyjna obrączka jedynie z grawerem także będzie prezentowała się pięknie, jeżeli nie lubisz nadmiaru ozdób.

 Fotografia: Fototikka

 

 

Obrączki ślubne z brylantem

 

Opaska z brylantów

Jeżeli Twój pierścionek zaręczynowy posiada diamentową opaskę na całej długości lub przynajmniej w połowie, pozwól mu królować. Niech obrączka będzie zupełnie pozbawiona dekoracyjnych kamieni. Wówczas pierścionek w pełni rozbłyśnie.

 

Trzy kamienie

Twój pierścionek zaręczynowy ma trzy kamienie? Dobierz obrączkę, której szlify będą miały podobny kształt. Możesz wybrać model z ozdobnymi kamieniami albo postawić na obrączkę bez dekoracji, ale ze ściętym na prosto brzegiem.

 

Fotografia: Białe Kadry

 

Kolorowy kamień

Jeżeli Twój pierścionek zaręczynowy ma kolorowy kamień centralny, weź pod uwagę obrączkę ślubną, która także zawiera ten kamień.

Opaska z ułożonych naprzemiennie białych i kolorowych kamieni jest mądrym wyborem, nie będzie konkurować z Twoim pierścionkiem zaręczynowym.

 

Niezwykły kształt

Wyjątkowo ukształtowane pierścionki zaręczynowe są coraz popularniejsze również w Polsce. Nie będzie to łatwe, ale może uda Ci się wybrać podobną obrączkę? Wówczas razem wyglądać będą niesamowicie.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

Cieniutki pierścionek zaręczynowy w całości pokryty kamieniami

Najnowszy trend dotyczy wyboru zestawu: obrączka plus pierścionek zaręczynowy. Szczególnie atrakcyjnie wygląda to wówczas, kiedy zestawia się cienki pierścionek z łańcuszkiem małych kamyków oraz podobną obrączkę.

 

Wyróżniający się pierścionek

Niektóre pierścionki zaręczynowe przyciągają więcej uwagi, gdy są noszone samodzielnie.

Jeśli Twoje cacko należy do tej kategorii, całkowicie zrezygnuj z tradycyjnej obrączki (użyj pierścionka zaręczynowego do wymiany obrączek podczas ceremonii) lub wybierz równie efektowny pierścionek do noszenia na drugiej ręce.

 

Fotografia: Love Story

 

Nowoczesny

Mocno zdobiona obrączka będzie wyglądać nie na miejscu obok nowoczesnego pierścionka zaręczynowego. Unikaj kwiecistych projektów i zdecyduj się na elegancki pierścionek z minimalną dekoracją.

 

Vintage

Inspirowane stylem vintage pierścienie często zawierają filigranowe grawerowane i inne skomplikowane dekoracje. Dodaj swoim pierścieniom spójności, wybierając obrączkę, która podkreśla ulubiony element projektu z pierścionka zaręczynowego, np. grawerowane kwiaty.

 

Organiczny

Jeśli chodzi o wybór obrączki, faktura i wykończenie są tak samo ważne jak rodzaj użytego metalu. Na przykład młotkowana metalowa obrączka odtwarza ręcznie uzyskany wygląd organicznego pierścionka.

 

Fotografia: B&W Usługi Fotograficzne Marcin Łabędzki

 

 

Zobacz także: 

CZY MOŻNA ODSTĄPIĆ OD UMOWY Z ZESPOŁEM MUZYCZNYM NA WESELE?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź