Jak zaoszczędzić na kwiatowych dekoracjach ślubnych?

Gdy do naszych wyobrażeń i emocji dodamy nieco sprytu i chłodnej kalkulacji, może się okazać, że nasza wymarzona kwiatowa oprawa wesela jest w zasięgu ręki.

fotografia: Malachite Meadow

 

Stylowe dekoracje kwiatowe na ślub i wesele

 

Czy kwiatowa, elegancka oprawa wesela zawsze musi być droga?

Racjonalnie planując ślubny budżet, doceniając sezonowe kwiaty, wykazując się odrobiną sprytu i kreatywności, uda nam się stworzyć wspaniałe ślubne kompozycje kwiatowe bez wydawania pokaźnej kwoty.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

1.  Dokładnie określ budżet ślubu

 

Skorzystaj z usług kwiaciarni, która rozumie Twoje ograniczenia budżetowe.

Jeśli masz już ustaloną kwotę na kwiatową oprawę uroczystości, podaj ją i poproś by przygotowali dla Ciebie kilka propozycji zawierających się w tej cenie.

Pójście do kwiaciarni bez ustalonych ram finansowych najczęściej powoduje to, że dajemy się naciągnąć na najdroższe rozwiązania. 

 


2. Kupuj kwiaty sezonowe

 

Decyduj się na kwiaty, które królują w danym sezonie. Możesz liczyć nie tylko na atrakcyjną cenę, ale na wybór wśród wielu ciekawych odmian danego gatunku.

Przykładowo jeśli zamarzyłaś sobie wonne piwonie w styczniu, możesz o połowę przyciąć budżet, decydując się na tulipany, lilie bądź gerbery.

 

 

fotografia: Very Lucky Star

 

 

3. Postaw na minimalizm

 

Minimalistyczna oprawa wesela coraz częściej wpisuje się w życiową filozofię Młodej Pary.

Widoczne poczucie estetyki, dobrego gustu i skromna ilość dekoracji prezentują się doskonale i stanowią coraz popularniejszy trend ślubny. Jeśli wiąże się to również ze znacznymi oszczędnościami związanymi z kwiatową oprawą uroczystości- warto rozważyć takie podejście, wychodząc poza utarte schematy, że im więcej tym lepiej. 

 

 
4.  Zdecyduj się na duże kwiaty

 

Okazałe hortensje czy wielkie słoneczniki efektowniej, szybciej i zdecydowanie taniej wypełnią dekorowaną przestrzeń niż drobne, droższe kwiaty (na przykład róże czy storczyki). 

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

5.  Doceń niedrogie kwiaty

 

Nie lekceważ goździków, gipsówki czy polnych ziół i kwiatów.

Są tanie, ponadczasowe i staną się idealnym uzupełnieniem wesela w stylu rustykalnym czy boho. 

 

 

6. Kwiatowe DIY

 

Samodzielne wykonanie dekoracji i bukietów może wydawać się trudne. Jeśli jednak masz w swoim otoczeniu zdolną osobę, która może pomóc, to stworzycie fantastyczne, oryginalne kompozycje bez wydawania majątku.

W internecie znajduje się mnóstwo różnych pomysłów, tutoriali i filmów, pokazujących krok po kroku, jak wykonać kwiatowe dekoracje w prosty sposób. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Zobacz także:

TRENDY ŚLUBNE I WESELNE NA SEZON 2020/2021

 

 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź