Jak zorganizować wesele pod namiotem?

Plany przeprowadzenia ceremonii ślubu i wesela na łonie natury mogą zostać pokrzyżowane przez nieodpowiednią pogodę. Jak się do tego przygotować?

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Wesele pod namiotem

 

Plany przeprowadzenia ceremonii ślubu i wesela na łonie natury mogą zostać pokrzyżowane przez nieodpowiednią pogodę. Niestety, nasze lato potrafi być kapryśne i niejedna para młoda w sierpniowy poranek dnia swojego ślubu ze zdenerwowaniem obserwowała słupki rtęci termometrów: “czy temperatura przekroczy 15 stopni?”. Prócz chłodu, niepożądanymi gośćmi są deszcz i silny wiatr.

Rozwiązaniem problemów z nieciekawą pogodą i odegnanie związanych z tym stresów są namioty weselne. Mobilne konstrukcje z zadaszeniem, podłogą, zapleczem sanitarnym i najczęściej kompletnym wyposażeniem sali to idealny pomysł na zorganizowanie cudownego przyjęcia w wymarzonym miejscu, bez wizji przemarzniętych czy zlanych deszczem gości.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Gdzie szukać wypożyczalni namiotów weselnych?

 

Wypożyczalnie namiotów na imprezy plenerowe bez trudu znajdziecie w bazach firm w internecie. Firmy takie oferują namioty różnych rozmiarów: od wielkich powierzchniowo, które stanowić będą oddzielną salę, po mniejsze, które dostawione do budynku (na przykład uroczej wiejskiej stodółki) powiększą go o niezbędną dla przeprowadzenia wesela przestrzeń.

Posiadające agregaty prądotwórcze namioty dają możliwość zorganizowania imprezy “gdziekowiek”, nawet z dala od cywilizacji. W zależności od pogody i upodobań, wnętrze namiotu może zostać ogrzane lub schłodzone urządzeniami klimatyzacyjnymi.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Co oferują wypożyczalnie namiotów na wesele?

 

Firmy zajmujące się wypożyczaniem namiotów najczęściej mają w swojej ofercie możliwość wyposażenia go w stoły, krzesła, podesty dla zespołu, bary, oświetlenie, a nawet sprzęt nagłośnieniowy.

Organizatorzy nie muszą martwić się o elementy dekoracyjne, jak obrusy, pokrowce na krzesła, żyrandole. Ozdobienie obiektu może być zrealizowana w wybranym przez klienta stylu, więc nie należy obawiać się, że wnętrze namiotu odstraszy brakiem elegancji czy dobrego stylu. Draperie na suficie, tkaniny na ścianach i dobrej jakości podłoga są doskonałą kanwą dla pracy dekoratora.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Gdzie można postawić namiot weselny?

 

W zasadzie wszędzie, gdzie jest wystarczająco płasko i istnieje droga dojazdowa dla samochodów dostawczych firmy montującej namiot.

Często namioty stawiane są w pobliżu restauracji, pałacyków, zajazdów, skąd dostarczany jest catering.

Jeżeli jednak marzycie o totalnym odosobnieniu - namioty z zapleczem sanitarnym umożliwią wam spełnienie tych marzeń :)

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Kiedy jest najlepszy czas na wesele pod namiotem?

 

Zasadniczo na przyjęcia na łonie natury pary decydują się latem.

Namioty stanowią wówczas bazę pod przyjęcie w ryzykowną pogodę. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wesele pod namiotem zorganizować w chłodniejszą porę roku. Klimatyzatory ogrzeją wnętrze, a drzwi zamontowane w konstrukcji uniemożliwią ucieczkę ciepła.

 

 

Jak duży powinien być namiot weselny?

 

To oczywiście zależy od ilości zaproszonych gości i sposobu ich usadzenia. Aby zredukować koszty wynajmu, firmy elastycznie dopasowują wielkość namiotu do ilości weselników oraz proponują optymalne ustawienie stołów. Prostokątne stoły zaplanowane w litery U, L czy I zabiorą mniej miejsca niż okrągłe stoliki “rozrzucone” po sali.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Parkiet do tańca na wesele pod namiotem

 

Informacja o charakterze przyjęcia jest istotna w planowaniu wielkości i wyposażenia namiotu.

Jeżeli planujecie wesele z zespołem i tańcami, niezbędne będzie zorganizowanie podestu dla kapeli i odpowiednio obszernego parkietu tanecznego.

 

Dodatkowe usługi weselne

 

Prócz dekoracji i wyposażenia na życzenie, firmy oferujące namioty są w stanie zagwarantować gościom oddzielne toalety oraz powierzchnie dodatkowe, na przykład usytuowany z boku namiotu głównego tarasik dla palaczy i miłośników astronomii, tudzież astrologii :)

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Zobacz także:

JAKIE OBRĄCZKI ŚLUBNE WYBRAĆ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź