Jesienny bukiet ślubny

Pary, planujące ślub i wesele, coraz częściej wybierają terminy na jesień - i słusznie, wystarczy spojrzeć za okno :)

 

Kolejny raz matka natura udowadnia nam, że polska jesień to piękno w najczystszej formie.

Słoneczne dni wypełnione kolorami, których próżno szukać w innych miesiącach roku nastrajają wyjątkowo. Pary, planujące ślub i wesele, coraz częściej wybierają terminy na tę porę roku - i słusznie, wystarczy spojrzeć za okno :)

 

 

Jesienny bukiet ślubny

 

Dziś o bukietach ślubnych, które nawiążą do aury towarzyszącej wam w dniu waszego święta. Jesienne wiązanki mienią się feerią barw, czerpią z palety "dostępnej" w parkach, lasach, ogrodach. 
Wielobarwny bukiet skomponujemy z różnych gatunków kwiatów i roślin.

Najbardziej charakterystyczne dla jesieni żółcienie, pomarańcze, brązy i czerwienie znajdziemy wśród kalii, róż, storczyków. Dodatek owoców z drzew i krzewów sprawi, że wiązanka stanie się niezwykle oryginalna i klimatyczna. 

Jeżeli pomysł na aranżację ślubu i wesela krąży wokół natury, romantyzmu, bukiet ślubny może składać się również z jesiennych liści, owoców, suszonych kwiatów czy traw i ziół. 

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Bardziej elegancko i wyrafinowaniezaprezentują się bukiety i towarzyszące im dodatki w kolorze złota, zgaszonych zieleni, brązów, z perłowym połyskiem. 

 

fotografia: Wasylko Pracownia Autorska

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Dla wielbicielek delikatności ślubnej bieli, które w jakiś sposób pragną zaakcentować jesienny klimat w swojej wiązance, ciekawym pomysłem może być wplecenie między białe kwiaty kilka gałązek wrzosu, owoców jesiennych krzewów czy pomarańczowe kalie jako akcent kolorystyczny.

 

fotografia: Cztery Kadry

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Fiolety, bordo, burgundy, głębokie czerwienierównie dobrze reprezentują jesienną aurę. "Składnikami" tych bukietów mogą być kwiaty wrzosu, owoce czarnego bzu, jarzębiny.

W tej gamie mogą powstać wyjątkowo piękne kompozycje, które doskonale odcinać się będą na beli sukni panny młodej. 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

fotografia: Białe Kadry

 

źródło: Koronki iwogg

 

 

Jesienna butonierka pana młodego

 

Nie zapominajmy o panach- urocze bukieciki do butonierki również powinny nawiązywać do jesiennej kompozycji panny młodej.

Butonierka ozdobiona koralami jesiennych owoców wygląda oryginalnie i stylowo.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Zobacz także:

8 SEKRETÓW DOTYCZĄCYCH WŁOSÓW, KTÓRE KAŻDA PANNA MŁODA POWINNA POZNAĆ PRZED ŚLUBEM

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź