Klasyczne i eleganckie zaproszenia ślubne

Wygląd i stylistyka zaproszeń to jedna z pierwszych decyzji dotyczących ślubu, i w zasadzie jego pierwszy “namacalny” znak.

 

Świetnie, jeżeli już w momencie ich zamawiania macie zaplanowaną aranżację całego wydarzenia i blankiety ślubnych zaproszeń będą współgrały z resztą detali.

Jeżeli jednak charakter weselnych dekoracji nie jest ustalony, warto aby zaproszenia miały na tyle uniwersalny wygląd, że dopasują się do całości projektu pt.: Nasz ślub i wesele.

 

źródło: bridalguide.com

źródło: shineweddinginvitations.com

źródło: stylemepretty.com


A może to właśnie detale zaproszeniowych grafik, ich kolory i wyraz ogólny natchną was podczas planowania weselnych szczegółów?

 

źródło: etsy.com

 

Zwróćcie waszą uwagę na klasyczne w formie, ponadczasowe ornamenty florystyczne jako ozdoby ślubnych zaproszeń. Eleganckie jednokolorowe nadruki mogą być w formie regularnego pasa zdobień, przypominającego nieco koronkową wstążkę lub roślinnych “plam”, kwiatowych kaskad zdobiących boki blankietu.

Niezwykle szykownie prezentują się na papierze czerpanym, wydrukowane za pomocą prasy drukarskiej, która prócz kolorowania wzoru, odciska go w miękkiej tekturce. 

 

źródło: happywedd.com

źródło: stylemepretty.com

źródło: flickr.com

źródło: flickr.com

źródło: stylemepretty.com

źródło: flickr.com

 

Dla uzyskania ultra-delikatnego efektu, ornamenty na zaproszeniu można odcisnąć bez użycia farby.

 

źródło: flickr.com


Oszczędność kolorów, klasyczna forma rysunków, "zawijasowe" pismo przypomina nieco stare pocztówki, karty z atlasów roślin - dzięki temu taka forma zaproszenia idealnie współgrać będzie ze stylizacją romantyczną czy vintage. Pastelowe barwy, koronkowe wzory, wysublimowana typografia  - doskonały efekt.

 

źródło: chocolatebutterbean.com

źródło: southernweddings.com

źródło: flickr.com


Dzięki użyciu zdecydowanej farby możecie “zaanonsować” kolor przewodni waszego święta, który tego dnia przewijał się będzie w ubiorach druhen, bukiecie i dodatkach młodej pary, dekoracjach stołów i weselnej sali.

 

źródło: liagriffith.com

źródło: flickr.com

źródło: flickr.com

źródło: flickr.com

źródło: flickr.com

źródło: flickr.com

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #zaproszenia - zobacz 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź