Kogo nie musicie zapraszać na wesele?

Jak bez większych wyrzutów sumienia "zoptymalizować" listę gości weselnych?

fotografia: Love Story

 

Stworzenie optymalnej listy gości to często żmudny i długi proces, podczas którego nie raz można pokłócić się zarówno z narzeczonym jak i rodziną (zwłaszcza jeśli rodzice współfinansują Waszą uroczystość).

Podejmując ostateczną decyzję o liczbie gości weselnych (chcąc jednocześnie dopasować się do ustalonego budżetu), nie musicie na chybił trafił wykreślać z listy znajomych czy dawno nie widzianych cioć.

Poniżej przedstawiamy listę osób, które spokojnie możecie pominąć lub zaprosić wyłącznie na uroczystość ślubną.

 

fotografia: BrodiFotografia

 

 

Kogo nie zaprosić na wesele?

 

Członkowie rodziny, których w ogóle nie znacie

 

Nawet jeśli rodzice z jakichś względów próbują Was przekonać do tego, że ciocia Zosia i wujek Stefan z Krotoszyna to bardzo sympatyczni ludzie, powinniście delikatnie, acz stanowczo odmówić zapraszania ich na wesele, zwłaszcza jeśli dbacie o budżet, a w miejscu nieznanego wujostwa wolelibyście mieć bliskich znajomych.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Ex partnerzy na ślubie 

 

Nie ma chyba nic gorszego jak nerwowe składanie życzeń przez byłego/ byłą i zakłopotanie w oczach partnera. W tym szczególnym dniu powinniście być skupieni wyłącznie na sobie nawzajem, a nie narażać siebie czy partnera na stres związany z Waszą przeszłością.

 

fotografia: LMFoto 

 

 

Czy zapraszać na wesele sąsiadów

 

Jeżeli sąsiedzi są jednocześnie Waszymi przyjaciółmi i widujecie się ze sobą nie tylko przypadkiem przez płot czy mijając w korytarzu, to oczywiście należy ich na wesele zaprosić.

W innym wypadku jest to zupełnie zbędne.

 

fotografia: SHEBYWEDDING

 

 

Czy zapraszać znajomych z pracy?

 

Jeśli współpracownicy nie należą do grona Waszych bliskich znajomych, z którymi spotykacie się po pracy, wystarczy że poinformujecie ich wyłącznie o dacie i miejscu ślubu.

 

 

fotografia: BedurWeddings

 

 

Osoby towarzyszące na weselu 

 

Pamiętajcie, że nie ma obowiązku dopisku na zaproszeniach ślubnych „wraz z osobą towarzyszącą”. Jeśli macie okrojony budżet, zaproście znajomych, którzy są singlami bez dodatkowych osób.

A nóż okaże się, że ktoś przypadnie komuś do gustu ;) 

 

fotografia: Kameralowe

 

Zobacz także: 

JAK PORADZIĆ SOBIE, GDY WIELU GOŚCI ODMÓWI UCZESTNICTWA W WESELU?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź