Kolor wina - kolorem roku 2015!

foto: Ritualsfoto

 

Co roku Instytut Kolorów Pantone ogłasza KOLOR ROKU na bieżący rok. Swoje typy ten światowy autorytet w dziedzinie kolorów podaje już od ponad dekady.  Na podstawie dokładnych badań, min. przedsezonowych kolekcji projektantów mody, Instytut Pantone oblicza procentowo popularność danej barwy. Tym razem kolor wina to numer jeden ślubnej palety barw na 2015.

To właśnie ten kolor i jego bordowe odcienie pojawia się najczęściej w propozycjach stylistów i projektantów z branży mody, stąd chyba nic dziwnego, że okrzyknięto go najbardziej pożądanym. Dlaczego? Być może ze względu na uczucie luksusu i elegancji, jakie ze sobą niesie? Według dyrektor Instytutu, Leatrice Eiseman, głęboki kolor wina to szykowna, ciepła barwa, która wręcz "ogarnia swym ciepłem". Panny młode na całym świecie coraz bardziej zakochują się w bordowej barwie.

My zastanawiamy się, czy wskazania fachowców w branży będą miały odzwierciedlenie w waszych decyzjach na temat barw towarzyszących waszemu świętu? Ciekawe, co wy na to… :)

 

 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź