Kreacje dla małych druhen

Sypanie kwiatków, niesienie welonu, podawanie obrączek - to tylko niektóre z zadań, których nikt nie wypełni z większym wdziękiem, niż małe druhny.

 

Druhenki na ślubie i weselu

 

Obecność dzieci na ślubie i weselu bywa kwestia sporną. Ci z was, którzy zdecydowali się gościć na swojej uroczystości najmłodszych członków rodziny być może zastanawiają się, jak wpleść ich obecność w przebieg dnia.

Okazuje się, że słodkie maluchy mogą stać się prawdziwą ozdobą waszego święta, a zadania im powierzone mają szansę w niepowtarzalny sposób urozmaicić przebieg ceremonii ślubnej czy przyjęcia weselnego.

Sypanie kwiatków, niesienie welonu, podawanie obrączek - to tylko niektóre z zadań, których nikt nie wypełni z większym wdziękiem, niż małe druhny. Aby dziewczynki stały się integralną częścią ślubu, warto pomyśleć o odpowiednich, spójnych z resztą koncepcji stylizacjach dla nich.

Ubranie małych druhen to sama przyjemność (i to dla obu stron;)).

 

druhenka slub slubnaglowie.pl

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Najprostszym i zapewne najmniej uderzającym w kieszeń sposobem na spójnie wyglądające stroje małych druhen jest ubranie ich w białe odświętne sukienki.

Prawie każda mała dziewczynka ma w swojej szafie "suknię balową", która będzie odpowiednia na ten dzień. Jeżeli druhen jest więcej, warto połączyć ich stroje wspólnym akcentem, który nawiąże do aranżacji uroczystości. Może być to detal w kolorze przewodnim ślubu, bukiecik czy koszyczek z kwiatuszkami takimi, jak w bukiecie panny młodej.

Świetnym zabiegiem jest przepasanie sukienek kolorową szarfą (dostępną bez trudu w pasmanterii) zawiązaną na dekoracyjną kokardę. Podobna wstążka może znaleźć się we włosach dziewczynki.

 

dziewczynki na ślubie slubnaglowie.pl

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Mając większy budżet (lub zdolną mamę - krawcową) można pokusić się o kupno lub uszycie kolorowych sukienek nawiązujących do sukni świadkowej lub koloru-akcentu.

W tiulowych zwiewnych sukienkach druhny będą wyglądały bajecznie, niczym leśne elfy lub małe baletnice.

Możecie być prawie pewni, że jak zaczną kręcić piruety, trudno je będzie zdjąć z parkietu ;)

 

 


Nie zapomnijcie o dodatkach: spineczkach, kwiatuszkach, małych tiarach, opaskach i wiankach, które sprawią, że nawet przy różnych sukienkach dziewczynki będą wyglądały spójnie.

Szczególnie uroczo wyglądają wianki z żywych kwiatów.

 

 

Zobacz także:

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZMIENIĆ BUTY NA WESELU

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź