Kwiaty na 4 pory roku

Są odzwierciedleniem stylu, na który zdecydowała się para młoda, symbolem konkretnych uczuć, ale także wyrazem jedności z naturą i dostosowaniem się do danej pory roku.

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Kwiaty do ślubu na każdą porę roku

 

Kwiaty podczas ceremonii zaślubin oraz uroczystości weselnej odgrywają niebagatelną rolę. Stanowią integralną część wizerunku pary młodej, są istotnym elementem dekoracji kościoła, sali weselnej, a często również pojazdu do ślubu, tortu czy jako motyw – zaproszeń ślubnych.

Są odzwierciedleniem stylu, na który zdecydowała się para młoda, symbolem konkretnych uczuć, ale także wyrazem jedności z naturą i  dostosowaniem się do danej pory roku.

Warto wykorzystać sezonowość kwiatów, wybierając takie gatunki, które kwitną w danym miesiącu. Podobnie jak z sezonowymi warzywami i owocami, również i konkretne gatunki kwiatów mają swój czas, w którym prezentują nam swoje najlepsze cechy : dorodne płatki, intensywny kolor i aromatyczny zapach.

Niezależnie od tego, kiedy planujemy uroczystość ślubną, warto zdecydować się na to, co harmonizuje z rytmem natury, co w danej chwili jest po prostu najpiękniejsze. Wiosna, lato, jesień, zima - każda pora roku ma swoje kwiatowe gwiazdy, wśród których na pewno są i te, które kochacie najbardziej.

 

 

 

Bukiet ślubny na wiosnę

 

Tulipany to chyba najbardziej kojarzące się z tą porą roku kwiaty, które dzięki swej bogatej kolorystyce i różnorodnym odmianom stanowią podstawę wielu oryginalnych kompozycji. Możemy jednak wybierać także spośród innych roślin cebulowych: niebieskich szafirków, pachnących konwalii czy kolorowych jaskrów.

Jako dodatki świetnie sprawdzą się kwiatostany kaliny, lilaków, stokrotki, narcyzy czy hiacynty. 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Bukiet ślubny na lato

 

Przełom wiosny i lata to czas piwonii, która jest jednym z najchętniej wybieranych kwiatów tego okresu. Sezon ślubny to pora nasyconych kolorów róż ogrodowych, powojników, chabrów czy dalii.

By nadać kwiatowym kompozycjom oryginalności, można pokusić się o użycie niecodziennych dodatków: kwiatów lipy czy niedojrzałych jeszcze owoców szypułkowych.

Takie nietypowe kwiatowe aranżacje sprawdzą się zwłaszcza na uroczystościach w plenerze. 

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Bukiet ślubny na jesień

 

Ta pora roku dostarcza wielu inspirujących pomysłów. Alternatywne dekoracje kwiatowe z wykorzystaniem dekoracyjnych gałązek, liści czy owoców zagwarantują niezapomnianą oprawę ślubu i wesela.

To idealna pora na uroczystość w stylu rustykalnym, gdzie pierwsze skrzypce będą grać słoneczniki.

Prócz nich mamy jeszcze do dyspozycji aksamitki, wrzosy, róże, goździki i cynie.

 

fotografia: Cztery Kadry

 

 

Bukiet ślubny na zimę

Wbrew pozorom zimą także można znaleźć wiele inspiracji do pięknych bukietów i dekoracji ślubnych. Wytworna gwiazda betlejemska, ostrokrzew z czerwonymi owocami czy gałązki drzew iglastych mogą być podstawą do eleganckich i nietypowych kompozycji.

Zimą mamy oczywiście do dyspozycji kwiaty doniczkowe, między innymi różnokolorowe ciemierniki, kwiaty z rodziny amarylisowatych czy stosowaną jako uroczy dodatek skimmię japońską.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Jeżeli wybierzecie kwiaty zgodne z porą roku, w której bierzecie ślub, z pewnością współgranie z naturą przełoży się na wspaniały, wizualny efekt.

Świadomie wybierzcie porę roku, która najbardziej Wam odpowiada, także pod kątem zmieniającej się przyrody.

Wasze wspomnienia będą obejmować wszystkie szczegóły, a kwiaty będą jednym z bardziej zmysłowych.

 

 

Zobacz także:

JAK TAŃCZYĆ NA WESELU: KILKA PROSTYCH ZASAD

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź