Kwiaty na 4 pory roku

Są odzwierciedleniem stylu, na który zdecydowała się para młoda, symbolem konkretnych uczuć, ale także wyrazem jedności z naturą i dostosowaniem się do danej pory roku.

fotografia: Monika Marszałek - Fotografia Emocji

 

Kwiaty podczas ceremonii zaślubin oraz uroczystości weselnej odgrywają niebagatelną rolę. Stanowią integralną część wizerunku pary młodej, są istotnym elementem dekoracji kościoła, sali weselnej, a często również pojazdu do ślubu, tortu czy jako motyw – zaproszeń ślubnych.

Są odzwierciedleniem stylu, na który zdecydowała się para młoda, symbolem konkretnych uczuć, ale także wyrazem jedności z naturą i  dostosowaniem się do danej pory roku.

Warto wykorzystać sezonowość kwiatów, wybierając takie gatunki, które kwitną w danym miesiącu. Podobnie jak z sezonowymi warzywami i owocami, również i konkretne gatunki kwiatów mają swój czas, w którym prezentują nam swoje najlepsze cechy : dorodne płatki, intensywny kolor i aromatyczny zapach.

Niezależnie od tego, kiedy planujemy uroczystość ślubną, warto zdecydować się na to, co harmonizuje z rytmem natury, co w danej chwili jest po prostu najpiękniejsze. Wiosna, lato, jesień, zima - każda pora roku ma swoje kwiatowe gwiazdy, wśród których na pewno są i te, które kochacie najbardziej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIOSNA

Tulipany to chyba najbardziej kojarzące się z tą porą roku kwiaty, które dzięki swej bogatej kolorystyce i różnorodnym odmianom stanowią podstawę wielu oryginalnych kompozycji. Możemy jednak wybierać także spośród innych roślin cebulowych: niebieskich szafirków, pachnących konwalii czy kolorowych jaskrów.

Jako dodatki świetnie sprawdzą się kwiatostany kaliny, lilaków, stokrotki, narcyzy czy hiacynty. 

 

 

LATO

Przełom wiosny i lata to czas piwonii, która jest jednym z najchętniej wybieranych kwiatów tego okresu. Sezon ślubny to pora nasyconych kolorów róż ogrodowych, powojników, chabrów czy dalii.

By nadać kwiatowym kompozycjom oryginalności, można pokusić się o użycie niecodziennych dodatków: kwiatów lipy czy niedojrzałych jeszcze owoców szypułkowych. Takie nietypowe kwiatowe aranżacje sprawdzą się zwłaszcza na uroczystościach w plenerze. 

 

 

JESIEŃ

Ta pora roku dostarcza wielu inspirujących pomysłów. Alternatywne dekoracje kwiatowe z wykorzystaniem dekoracyjnych gałązek, liści czy owoców zagwarantują niezapomnianą oprawę ślubu i wesela.

To idealna pora na uroczystość w stylu rustykalnym, gdzie pierwsze skrzypce będą grać słoneczniki.

Prócz nich mamy jeszcze do dyspozycji aksamitki, wrzosy, róże, goździki i cynie.

 

 

ZIMA

Wbrew pozorom zimą także można znaleźć wiele inspiracji do pięknych bukietów i dekoracji ślubnych. Wytworna gwiazda betlejemska, ostrokrzew z czerwonymi owocami czy gałązki drzew iglastych mogą być podstawą do eleganckich i nietypowych kompozycji.

Zimą mamy oczywiście do dyspozycji kwiaty doniczkowe, między innymi różnokolorowe ciemierniki, kwiaty z rodziny amarylisowatych czy stosowaną jako uroczy dodatek skimmię japońską.

 

Jeżeli wybierzecie kwiaty zgodne z porą roku, w której bierzecie ślub, z pewnością współgranie z naturą przełoży się na wspaniały, wizualny efekt.

Świadomie wybierzcie porę roku, która najbardziej Wam odpowiada, także pod kątem zmieniającej się przyrody. Wasze wspomnienia będą obejmować wszystkie szczegóły, a kwiaty będą jednym z bardziej zmysłowych.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź