Lawendowy zawrót głowy

Lawenda to świetna roślina na dekoracje weselne w stylu naturalnym, niewymuszonym, ekologicznym.

fotografia: Białe Kadry

 

Oszałamiający zapach, piękny kolor, prosta, urocza forma, to kilka z zalet lawendy, które oferuje, sama biorąc niewiele.

To roślina niezbyt wymagająca, rośnie nawet na trudnych terenach, w pełnym słońcu i bez niego, a z doświadczenia wiadomo, że długo nie podlewana również daje radę ;)

 

 

ŚLUB I WESELE W KOLORZE LAWENDY

 

Okazuje się, że to świetna roślina na dekoracje weselne w stylu naturalnym, niewymuszonym, ekologicznym.

Zaskakująco dobrze wypada w bukietach ślubnych, nie tylko jako dodatek. Można wykorzystać ją w formie świeżych lub suszonych kwiatów (doskonała na zimowe wesela), uzyskując klimat bliższy elegancji lub surowości.

 

fotografia: Białe Kadry

 

Zapraszając lawendę na swój ślub, często inspirujemy się również jej kolorem. 

Fiolety są bardzo lubiane jako kolory przewodnie całego wydarzenia. Nic dziwnego, to barwa elegancka, wysublimowana i dość neutralna, świetnie współgrająca z bielą.

Lawenda ma mnóstwo odmian, różniących się przede wszystkim odcieniem fioletu, wielkością kwiatowej “główki” i długością łodyg. W formie świeżej najpiękniej prezentują się te z dużymi kwiatostanami, często zakończonymi płatkowym “motylkiem”.

Włożone do wąskich wazonów lub leżące na obrusach, same lub w towarzystwie innych roślin. Wyczarować wyjątkową dekorację z lawendy nie jest trudno, czasem wystarczy jedna gałązka położona na serwetce przy nakryciu.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Suszona lawenda dobrze wygląda w bukiecikach “snopkach” lub w małych wiązankach z kłosem zboża czy łodyżką rumianku.

Warto pomyśleć również o ustrojeniu lawendowymi kępami tarasu, czy okien weselnej sali.

W ciepłe wieczory, kiedy zapach kwiatów kondensuje się w powietrzu, efekt działania lawendowego aromatu może być niesamowity...

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Fioletowe dekoracje weselnych stołów, krzeseł, szczytów kościelnych ław, idealnie nawiążą do lawendowych kompozycji.

Lawendowe bukieciki to doskonały pomysł na upominek dla gości. A woreczki z lawendowym suszem mogą okazać się jeszcze lepszym pomysłem, bo nie dość, że pięknie pachną i uroczo wyglądają, to jeszcze staną się postrachem moli w szafach waszych weselników ;)

Okazuje się, że kwiatostany lawendy mogą mieć udział nie tylko w dekorowaniu waszego ślubu i wesela, ale i w weselnym menu.

Małe płatki lawendy są jadalne, cukiernik może wykorzystać je do dekoracji i “przyprawienia” weselnego tortu, muffinek czy ciasteczek. 

Gościom odpoczywającym po szaleństwach na parkiecie możecie również zaserwować lawendową herbatę :) 

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Zobacz także:

JAK WYGLĄDA UMOWA Z SALONEM SUKNI ŚLUBNEJ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź