Jak wygląda umowa z salonem sukni ślubnej?

Zobacz na co zwrócić uwagę w momencie podpisywania i jakie detale zawiera umowa z salonem ślubnym?

suknia Mori Lee 5706 

 

Zakup sukni ślubnej to zakup wyjątkowy – jedyny w Twoim życiu. Dlatego też w momencie zakupu sukni ślubnej z salonem podpisujemy umowę. Nie ma jednego wzoru umowy, każdy salon ustala to sam i albo się na to godzimy albo nie kupujemy sukni. Zobacz na co zwrócić uwagę w momencie podpisywania umowy.

 

Przeczytaj umowę na zakup sukni ślubnej 

Sprawa pierwsza i najważniejsza – niby oczywista, jednak w dzisiejszych czasach bardzo często trzeba o tym przypominać – przeczytaj to co masz zamiar podpisać. Tylko w ten sposób unikniesz nieporozumień. Mimo całej euforii, która towarzyszy Ci przy zakupie swojej sukni marzeń pamiętaj, aby dokładnie przeczytać jak będzie wyglądała dalsza współpraca z danym salonem. 

 

suknia Mori Lee 5706 

 

Zadatek na zakup sukni ślubnej

Bardzo rzadko płaci się od razu całość kwoty za suknię. Najczęściej jest to zadatek, którego wysokość salon ustala samodzielnie, najczęściej do 50% wartości danej sukni. Zadatek nie zostanie Ci zwrócony jeśli zrezygnujesz z sukni do dnia ślubu. Bez względu na to, czy suknia jest sprowadzana od producenta czy szyta w danym salonie jest to po prostu koszt dla salonu.  Bezzwrotny zadatek na zakup sukni ślubnej jest zabezpieczeniem powstania straty dla salonu sukien ślubnych, w razie Twojej rezygnacji. 

Jeśli suknia jest sprowadzana to z dużym prawdopodobieństwem po podpisaniu umowy nie będziesz mogła wprowadzić zmian dotyczących koloru, rozmiaru, modelu. Więc jeśli wahasz się między dwoma sukniami dobrze to przemyśl. Niewskazane jest również gwałtowne chudnięcie i gwałtowne tycie. Każdą suknię można kilka centymetrów poszerzyć ponieważ są zapasy na szwach. Można też ją kilka centymetrów zwęzić, ale nie za dużo, ponieważ miski stracą kształt. Można więc zmienić maksymalnie jeden rozmiar. Suknie należy zamawiać przeważnie pół roku przed ślubem, więc najlepiej gdybyś od momentu zamówienia do ślubu trzymała tą samą wagę. 

 

suknia ślubna Mori Lee 5712

suknia Mori Lee 5712

 

W cenie sukni ślubnej jest przeważnie dopasowanie jej do obwodów i długości. Za wszelkie inne pomysły (rękaw, dodatkowe zdobienia, koronka na dole) będziesz musiała zapłacić. Przeczytaj dokładnie jakie usługi są darmowe w ramach zakupu, a na co będziesz musiała wyłożyć dodatkowe pieniądze (np. halka z kołem, welon). 

 

Opóźnienia salonów ślubnych

Ważną kwestią jest też odpowiedzialność sprzedawcy za opóźnienia w dostarczeniu sukni lub jej wyglądzie – koniecznie zapytaj o to sprzedawcę jeśli nie znajdziesz takiego punktu w umowie. 

Czas oczekiwania na suknię ślubną zależny jest od modelu i producenta i waha się od 2 miesięcy do pół roku. Przy podpisywaniu umowy to salon powinien wiedzieć czy zdążycie z tym konkretnym modelem. Gdy suknia zjawi się w salonie zostaniesz zaproszona na pierwszą przymiarkę w celu dopasowania sukni. Dobrze, byś na pierwszą przymiarkę miała już buty ślubne. Dopasowanie długości trwa chwilę gdy suknia jest gładka. Ale jeśli Twoja jest wykończona koronką lub ma falbany krawcowa potrzebować będzie o wiele więcej czasu. Najczęściej potrzebne są dwie, trzy przymiarki na które umawiasz się z salonem, a odbiór sukni następuje od miesiąca do dwóch tygodni przed ślubem. Jeśli mieszkasz za granicą i w Polsce będziesz w określonych terminach koniecznie poinformuj o tym obsługę salonu, tak aby można było wszystko dobrze zgrać w czasie. 

 

suknia Mori Lee 5688

suknia Mori Lee 5688

 

Zawsze w sprawach nieuregulowanych w umowie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego. Dlatego nie zdziw się jeśli w umowie będziesz musiała podać swój numer PESEL. Potrzebny jest w ramach ewentualnych sporów cywilnych i naprawdę nie zostanie wykorzystany do niczego innego. 

Umowę sporządza się w dwóch identycznych egzemplarzach. Egzemplarz z paragonem jest dla Ciebie. Każda umowa powinna być opatrzona klauzulą RODO. 

 

suknia Mori Lee 5565

suknia Mori Lee 5565

 

Wzór umowy na zakup sukni ślubnej - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź