Martwisz się, że za dużo płacisz za swój ślub?

Oto jak się dowiedzieć, czy oferta podwykonawcy jest uczciwa! I co zrobić, jeśli uważasz, że jesteś obciążona nadmiernymi kosztami.

fotografia: Białe KadryPlanowanie ślubu wiąże się z eksploracją wielu nieznanych obszarów, w tym z dużą dozą tajemnicy wokół tego, czym jest „normalny” budżet.

Ludzie lubią mówić, że istnieje automatyczne podwyższenie opłat na hasło „przyjęcie weselne”, ale każda z osób zatrudnianych na wesele powie, że opłaty są uczciwe, konkurencyjne i odpowiednie do nakładu pracy.

Skąd wiedzieć, czy nie płacisz za coś za dużo? A jeśli podejrzewasz, że oczekiwania finansowe są zbyt wysokie, co możesz z tym zrobić? 

 

 


Czy ufasz temu podwykonawcy?

 

Firmy ślubne 

 

Zaufanie do podwykonawców pomaga nie tylko w ustaleniu, czy ich ceny są uczciwe i dokładne, ale także pozwala im osiągnąć najlepsze wyniki. Jeśli masz dobre relacje na przykład ze swoim fotografem i wierzysz, że jest uczciwy, prawdopodobnie ceny są wysokie ze względu na wizję, którą wspólnie stworzyliście.

Jeśli standardowe usługi są poza zasięgiem Twojego budżetu, skontaktuj się z zaufanym podwykonawcą i zapytaj go, co możesz dostać w granicach swojego budżetu. Jeśli masz wątpliwości co do uczciwości swojego podwykonawcy ślubnego, warto dokonać porównania kosztów z podobną firmą.

To, że otrzymałaś ofertę od firmy, nie oznacza, że ​​jesteś zobowiązana do ich zatrudnienia.

 

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Zadawaj pytania

Nie bój się kwestionować cennika, który otrzymałaś. Częścią pracy Twojego podwykonawcy (lub Twojego planisty, jeśli go posiadasz) jest dokładne omówienie z Tobą kosztów różnych elementów.

Rzeczy takie jak personalizacja i ulepszenia mogą wydawać się proste, gdy ich zażądasz, ale mogą kosztować więc, niż ci się wydaje. Dowiedz się, co zwiększa Twoje koszty i co możesz zrobić, aby zminimalizować te czynniki.

Pamiętasz o zaufaniu? Jeśli nie możesz wygodnie przejść przez tę rozmowę, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się alternatywnemu podwykonawcy.

 

Zobacz także:

Ile kosztuje ślub? 

 

fotografia: Wedding Shots

 

 

Zbadaj alternatywnych podwykonawców i ich ceny

Jeśli chodzi o rzeczy takie jak dekoracje, namioty i oświetlenie, koszty są bardzo podobne w przypadku różnych dostawców. Dzięki temu uzyskanie porównania jest dość proste, ale czasochłonne. W tym miejscu współpraca z planistą może być bardzo przydatna, ponieważ oni doskonale wiedzą, jakie są średnie stawki i dlaczego niektóre rzeczy kosztują więcej niż inne.

Dla podwykonawców takich jak  fotografowie, kamerzyści weselni,  kwiaciarnie i muzycy, ceny mogą się znacznie różnić w zależności od doświadczenia firmy, lokalizacji, kosztów ogólnych i tego, czy jest to marka „luksusowa” lub „nie-luksusowa”. W takim przypadku czasami lepiej jest podejść do cen w inny sposób.

Zamiast porównywać koszty, możesz zapytać dostawcę, czy możesz porozmawiać z jego byłymi klientami i sprawdzić, czy te pary były zadowolone z wykonanej pracy.

Sprawdź, czy usługa jest warta swojej ceny.

 

 

Sprawdź swoje priorytety, a następnie sprawdź je ponownie

Ostatecznie zawsze będziesz w stanie znaleźć kogoś, kto może zrobić to, co chcesz za mniej lub za trochę więcej.

Jeśli fotografie są dla Ciebie priorytetem i chcesz wydać więcej, niż zakłada budżet ślubny, aby sprowadzić fotografa, którego pracę obserwujesz od lat, zdecyduj się na to.

Ale w zamian zrezygnuj z droższej sukni ślubnej lub z wymyślnego tortu. 

 

 

fotografia: Paweł Nożyński 

 

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #natchnienia - zobacz 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź