Na co zwrócić uwagę wybierając strój ślubny dla mamy panny młodej lub pana młodego?

Przed Wami cztery wskazówki wyboru idealnego stroju dla matki lub teściowej na ślub własnych dzieci.

fotografia: VeryLuckyStar

 

Twoja córka lub przyszła synowa mają wspaniałe suknie ślubne? Martwisz się, że nie będziesz wyglądać dość dobrze?

Oto cztery wskazówki wyboru idealnego stroju dla matki lub teściowej.

 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając strój na ślub i wesele wlasnej córki lub syna?

 

1. Rozmowa

 

Porozmawiaj z panną młodą jeszcze przed pójściem na zakupy, abyś mogła poznać jej preferencje. To ważne, jeżeli młodzi sami zajmują się organizacją ślubu. W końcu mogą mieć określoną wizję, do której swoim strojem powinnaś się dopasować.

Sukienka panny młodej, miejsce i ogólny ton ślubu powinny dać ci wyobrażenie o tym, jak elegancki powinien być twój wygląd.

Dodatkowo przyszła mężatka może także pomóc ci podczas zakupów, podpowiedzieć pasujące do ciebie kroje i kolory.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

2. Kolory

 

Jeśli chodzi o kolory, można zdecydować się na taki, który należy do wybranej przez młodych palety ślubnej albo zdecydować się na jakąś barwę uzupełniającą.

Pamiętaj, że czarny i jasnoczerwony mogą być trochę zbyt odważne na wielu weselach. Matki panien młodych często wybierają szampana lub beż.

Jednocześnie zdecydowanie pomiń jasną biel, chyba że panna młoda wyraźnie poprosi cię o jej noszenie.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

3. Komfort

 

Wybierz coś, w czym czujesz się komfortowo! Jeśli nie lubisz sukienek, spodnie albo elegancki kostium są całkowicie akceptowalną opcją.

Dobierz także długość, która da ci swobodę podczas tańca, jedzenia i odpoczynku. Nie musisz koniecznie wybierać długiej sukni i szpilek, jeżeli nie jesteś do nich przyzwyczajona.

Płaskie buty są tak samo odpowiednie. Wyeksponuj te fragmenty twojego ciała, z których jesteś zadowolona.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

4. Ustal strój z drugą mamą

 

Chociaż niektórzy twierdzą, że to matka panny młodej powinna najpierw kupić sukienkę, aby nadać ton strojom mam, rada ta może być nierealna dla matek mieszkających w różnych miastach lub krajach.

Takie rozwiązanie jest również bardzo formalne i wprowadzić może niepotrzebne napięcie w relacjach. Jeżeli z drugą mamą znacie się i macie ze sobą kontakt, nie zaszkodzi oczywiście rozmowa na temat strojów. Wówczas obie mamy poczują się pewniej ze swoimi wyborami.

Pomocne okazać się może wysłanie do siebie zdjęć będących inspiracjami, jakiego rodzaju sukienek szukać. W podobnym stylu kreacji i zbliżonej kolorystyce wyglądać będziecie bardzo dobrze, szczególnie na wspólnych zdjęciach z parą młodą.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Zobacz także:

JAKIE MENU NA WESELE WYBRAĆ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź