Na pomoc gościom - plan weselnej sali

Coraz popularniejsze na polskich weselach jest wskazywanie gościom ich miejsc za pomocą winietek, imiennych wizytówek stawianych przy nakryciach.

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 

Coraz popularniejsze na polskich weselach jest wskazywanie gościom ich miejsc za pomocą winietek, imiennych wizytówek stawianych przy nakryciach.

Przyjmują one zazwyczaj formę niewielkich kartoników, często umieszczanych w ozdobnych podstawkach.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Tablica gości 

 

Goście wchodzący do sali weselnej przed młodą parą mają nieco czasu, aby odnaleźć swój stolik. Aby ułatwić im to zadanie, warto przygotować plan weselnej sali. Ustawiony przy wejściu rozkład stołów oraz osobny stolik z wizytówkami, na których prócz imienia i nazwiska widnieje numer bądź nazwa stolika z pewnością pomoże weselnikom.

Aby plan sali nie tylko nie psuł klimatu weselnej aranżacji, ale również tworzył go, współgrając z resztą dekoracji, dobrze jest przemyśleć jego formę i wygląd. Poniższe inspiracje mogą okazać się pomocne, a część z nich możecie wykonać sami :)

 

winietki na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Plan stołów weselnych

 

Najprostszym rozwiązaniem będzie tablica umieszczona na stelażu - idealnie sprawdzi się malarska sztaluga, którą możecie wypożyczyć na przykład z domu kultury. Rozpiska gości na kartonikach będzie wystarczająco czytelna. Bardziej wytwornie zaprezentuje się tablica w ozdobnej ramie lub na dekoracyjnym stojaku.

Imiona gości i numery stolików możecie wypisać sami, jeżeli rolę tablicy będzie pełnić... tablica właśnie. Postawiona na stoliku w otoczeniu waszych zdjęć, kompozycji kwiatowych, uzupełniona mini-tabliczkami na stołach świetnie "zagra" na weselu w stylu vintage.

Podobny efekt dadzą plany zorganizowane na drucianych konstrukcjach w kształcie serca czy ptasiej klatki.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Dekoracje sali weselnej

 

Tak właściwie, to rozplanowanie usadzenia gości można "zainstalować" na czymś zupełnie z innej bajki. Na przyklad na starej drabinie, drzwiczkach babcinej szafki czy drewnianych skrzynkach po warzywach. Świetny pomysł na wesele w stylu sentymentalno-roamntycznym.

A może bileciki z imionami gości zawiesić na sznurkach przewieszonych w przemyślany sposób, na wstążeczkach zwisających z gałązek ozdobnego drzewka?Forma, w jakiej winietki "do pobrania" będą prezentowały się przy tablicy jest równie istotna.

Klasycznie, w równych rzędach, a może bardziej wymyślnie? - przytroczone do owocu, włożone w ozdobną podstawkę z szyszki, korka lub kępki trawy.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Zobacz także:

PLANOWANIE ŚLUBU I WESELA - KIEDY WARTO ZROBIĆ PRZERWĘ?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź