Na pomoc gościom - plan weselnej sali

Coraz popularniejsze na polskich weselach jest wskazywanie gościom ich miejsc za pomocą winietek, imiennych wizytówek stawianych przy nakryciach.

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 

Coraz popularniejsze na polskich weselach jest wskazywanie gościom ich miejsc za pomocą winietek, imiennych wizytówek stawianych przy nakryciach. Przyjmują one zazwyczaj formę niewielkich kartoników, często umieszczanych w ozdobnych podstawkach.

 

 

Goście wchodzący do sali weselnej przed młodą parą mają nieco czasu, aby odnaleźć swój stolik. Aby ułatwić im to zadanie, warto przygotować plan weselnej sali. Ustawiony przy wejściu rozkład stołów oraz osobny stolik z wizytówkami, na których prócz imienia i nazwiska widnieje numer bądź nazwa stolika z pewnością pomoże weselnikom.

Aby plan sali nie tylko nie psuł klimatu weselnej aranżacji, ale również tworzył go, współgrając z resztą dekoracji, dobrze jest przemyśleć jego formę i wygląd. Poniższe inspiracje mogą okazać się pomocne, a część z nich możecie wykonać sami :)

 

POMYSŁ NA ORYGINALNE WINIETKI

 

Najprostszym rozwiązaniem będzie tablica umieszczona na stelażu - idealnie sprawdzi się malarska sztaluga, którą możecie wypożyczyć na przykład z domu kultury. Rozpiska gości na kartonikach będzie wystarczająco czytelna. Bardziej wytwornie zaprezentuje się tablica w ozdobnej ramie lub na dekoracyjnym stojaku.

 

IDEALNY UKŁAD SALI WESELNEJ

 

 

Imiona gości i numery stolików możecie wypisać sami, jeżeli rolę tablicy będzie pełnić... tablica właśnie. Postawiona na stoliku w otoczeniu waszych zdjęć, kompozycji kwiatowych, uzupełniona mini-tabliczkami na stołach świetnie "zagra" na weselu w stylu vintage.

 

60 PYTAŃ, KTÓRE MUSISZ ZADAĆ, ZANIM WYNAJMIESZ SALĘ

 

 

Podobny efekt dadzą plany zorganizowane na drucianych konstrukcjach w kształcie serca czy ptasiej klatki.

 

3 POMYSŁY NA WESELNY STÓŁ

 

 

Tak właściwie, to rozplanowanie usadzenia gości można "zainstalować" na czymś zupełnie z innej bajki. Na przyklad na starej drabinie, drzwiczkach babcinej szafki czy drewnianych skrzynkach po warzywach. Świetny pomysł na wesele w stylu sentymentalno-roamntycznym.

 

JAK USADZIĆ GOŚCI PRZY WESELNYM STOLE?

 

A może bileciki z imionami gości zawiesić na sznurkach przewieszonych w przemyślany sposób, na wstążeczkach zwisających z gałązek ozdobnego drzewka?

 

ŚLUBNE DIY CZYLI WŁASNORĘCZNIE WYKONANE DEKORACJE

 

 

Forma, w jakiej winietki "do pobrania" będą prezentowały się przy tablicy jest równie istotna. Klasycznie, w równych rzędach, a może bardziej wymyślnie? - przytroczone do owocu, włożone w ozdobną podstawkę z szyszki, korka lub kępki trawy.

 

ETYKIETY, ZAWIESZKI, WSTĄŻKI - DEKORACJE BUTELEK

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź