Najgorętsze ślubne trendy 2018 i 2019 - kwiaty

Sprawdź jakie rodzaje kwiatów są obecnie bardzo popularne.

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 


Im więcej poznasz trendów ślubnych na rok 2018, tym bardziej będziesz żałować, że możesz zorganizować tylko jedną uroczystość.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jest gorące w kwiatowych trendach ślubnych na rok 2018 i 2019.

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

Kwiaty na ślub

 


Jakie rodzaje kwiatów są obecnie bardzo popularne?

 

Po tym, jak w roku 2017 kolorem Instytutu Pantone był zielony, obserwujemy gwałtowny wzrost liczby par, które chcą mieć bukiety pełne liści, a w niektórych przypadkach składające się tylko z zieleni. Ten wygląd nadal rozkwita zarówno na wybiegu, jak i w kolekcjach projektantów, często z dużymi, zielonymi tropikalnymi nadrukami.

Opierając się na trendach z roku 2017, mieszane składniki botaniczne i pachnące projekty inspirowane ogrodami wydają się być kierunkiem na rok 2018. Obserwować można ruch w kierunku szczegółowych projektów, które obejmują większą liczbę kwiatów, ale zachowują wiele głębi poprzez zastosowanie mieszanych liści. Ogólnie rzecz biorąc, ich wygląd jest bardziej brytyjski niż tropikalny. 

Nasza najlepsza wskazówka: jeśli chcesz stworzyć obfite projekty botaniczne, upewnij się, że używasz wielu różnych odmian liści (jest ich tak wiele do wyboru), aby stworzyć naprawdę interesujący bukiet, który jest bogaty w szczegóły i kolor. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

fotografia: Malachite Meadow

 


Jakie schematy kolorów ślubnych są obecnie bardzo popularne?

 

W tym roku zauważyć można ruch w kierunku parowania przeciwstawnych kolorów. Inspiracja bezpośrednio z wybiegu to delikatne róże i odcienie kremu, które są zestawiane z głębokimi czerwonymi odcieniami, aby dodać im ciepła. Ta odważna kombinacja jest naprawdę niewiarygodnie romantyczna i tworzy projekty, które oferują ciągłą radość i zainteresowanie gości. 

Kolejnym szczegółem, który jak zauważyliśmy, staje się coraz bardziej popularny w 2018 roku, jest użycie kolorowych świec. Przez lata widzieliśmy tylko te w kolorze białym i kości słoniowej, ale teraz projekty mają dużo bardziej odważnych zestawień kolorów. Ostre purpurowe lub subtelne akcenty w stylu różowego vintage sprawiają, że Twój ślub będzie pełen stylu.

Karta kolorów weselnych, na które należy zwrócić uwagę w tym roku, to delikatny róż i kość słoniowa, przerywane wybuchami jagód i czerwieni, rumieńców i szampana. Połączenie kolorów jest idealne na letnie śluby; radosna burza tonów odzwierciedla obfitą estetykę ogrodu.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Jakie rozwiązania są obecnie bardzo popularne?

 

Zauważyliśmy przejście od określonych „wizytówek”, takich jak ściany kwiatowe, do projektów bardziej wiążących się z danym miejscem. Na przykład może to być łąka kwiatów biegnąca wzdłuż całej drogi do ołtarza (być może to najbardziej pamiętny spacer twojego życia!). A może prawdziwy ogród, przez który przechodzą Twoi goście, aby wziąć udział w ślubie? Widoczne są również obfite projekty stroików kwiatowych.

Każda lokalizacja i para są wyjątkowe, podobnie jak wybory, których dokonują. Zauważyć można jednak, że wiele par młodych pragnie znaleźć sposób na podniesienie poziomu ślubu tak, aby mogli zaoferować swoim gościom naprawdę niezapomniane wrażenia.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Jaka jest najlepsza porada dla par planujących swoje ślubne kwiaty?

 

Bądź oryginalna! Zacznij każde spotkanie z florystką od pustej kartki papieru i rozrysowania schematu kwiatów zgodnego z Twoją wizją. Postaraj się wyrazić swoją osobowości. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia!

Planując ślub w tym roku, spójrz na przestrzeń, w której uroczystość się odbędzie i rozważ dodanie jednego lub dwóch zasadniczych ustaleń. Stamtąd możesz dekorować inne obszary skromniej, pozostawiając trwałe wrażenie we wspomnieniach Twoich gości.

Ponadto, podczas kontaktów z kwiaciarniami, musisz mieć pojęcie o budżecie, który chcesz wydać i być otwartą na sugestie. Dzięki temu florystyka będzie Ci mogła zaproponować jakieś rozwiązanie.

Dodatkowo sprawdź ceny w kilku kwiaciarniach.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #natchnienia - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź