NAJLEPSZE FRYZURY DLA KOBIET O OKRĄGŁEJ TWARZY

Przyjrzyjmy się okrągłej twarzy i zasadom, jakimi powinny kierować się ich właścicielki wybierając zarówno odpowiednie cięcie jak i ślubną fryzurę.

fotografia: Malachite Meadow

 

Kształt twarzy determinuje makijaż, dodatki, a przede wszystkim fryzurę. Przyjrzyjmy się okrągłej twarzy i zasadom, jakimi powinny kierować się ich właścicielki wybierając zarówno odpowiednie cięcie jak i ślubną fryzurę

 

Fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy

 

 

 

 

 

Czy Twoja twarz rzeczywiście jest okrągła?

 

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, najpierw sprawdź, czy szerokość czoła, żuchwy i policzków jest taka sama. Następnie popatrz na kształt żuchwy, która powinna być delikatnie zaokrąglona. Jeśli do tego masz pełne policzki- możesz być pewna, że posiadasz okrągłą buzię. 

Okrągłej twarzy nie służą loki o długości do podbródka, a także surowe, wyraziste, fryzury. Odpowiednio dobrane cięcie pozwoli natomiast skorygować kształt buzi i nadać jej lepszych proporcji.

 

 

 

 

Okrągła twarz fryzury

 

Długość

 

To nie prawda, że posiadaczki okrągłych twarzy skazane są na półdługie lub długie włosy.

Krótkie także wyglądają doskonale, pod warunkiem że będą odpowiednio ułożone – najlepiej pocieniowane i rozwichrzone. Jedyna długość, której należałoby się wystrzegać to włosy, które kończą się równo z linią policzków. 

 

 

 

 

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

 

Cieniowanie pozwoli na optyczne wydłużenie buzi. Cięcie warstwami zarówno przy długich, jak i krótszych włosach będzie wyglądać świetnie, dając także duże pole do wykonania ciekawego ślubnego czesania. 

 

 

 

Fryzury ślubne z przediałkiem

 

Koniecznie wybrać należy głęboki przedziałek na bok; zamaskuje on okrągły kształt twarzy i sprawi wrażenie, że jej szerokość i długość nie są takie same.  

 

 

 

 

 

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

 

Bob wydłużony

 

Dla posiadaczek krótkich włosów i pełnej buzi –wystylizowany dłuższy bob to fryzura idealna. Wystrzegać się jednak należy krótszych wersji, na przykład do linii żuchwy.

Delikatnie opadające na twarz kosmyki mają za zadanie optycznie wydłużyć twarz.

 

 

 


Fryzura ze skośną grzywką

 

Wiele jest rodzajów grzywek, jednak właścicielki okrągłych buzi mogą bezpiecznie nosić wyłącznie tą skośną, która optycznie wysmukla. Proste grzywki tworzące poprzeczną linię tylko dodatkowo skrócą i poszerzą naszą twarz. 

 

 

 


Ślubne upięcia

 

Okrągłą buzię wyszczuplimy zbierając część włosów i lekko tapirując, po czym podpinając na czubku głowy, resztę zaś puszczając po bokach.

Możemy także pozwolić sobie na gładko zaczesany kok, jednak koniecznie z ukośną grzywką. Ważne jest, by unikać objętości włosów w środkowej części twarzy, dlatego na przykład zamiast fal czy loków na całej długości, lepiej podwinąć same końcówki, swobodnie puszczając na ramiona. 

 

 

 

 

Okrągła twarz a welon

 

Pełna buzia najkorzystniej będzie prezentować się w welonie opadającym po bokach, który zasłoni uszy i część policzków.

Dzięki temu powstanie wrażenie węższej i smuklejszej twarzy.

 

 

 

Zobacz także: 

JAK ZADBAĆ O URODĘ NA 30 DNI PRZED ŚLUBEM?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź