Najnowsze trendy, czyli modny ślub 2014

Mamy dla was kilka wskazówek odnośnie trendów na nadchodzący 2014.

fotografia: SklepSlubny.Love

 

Koniec roku to czas podsumowań i planów, również tych dotyczących zaręczyn i zawarcia małżeństwa.

Przyszli nowożeńcy zwykle już pod koniec roku zaczynają na poważnie przygotowania do uroczystości ślubnych zaplanowanych na sezon letni i jesienny, intensywnie poszukują inspiracji. Panny młode, które lubią podążać za modą zadają sobie pytanie, co będzie na topie w nadchodzącym sezonie ślubnym. Mamy dla was kilka wskazówek odnośnie trendów na nadchodzący 2014.

 

Kolory

Wszystko wskazuje na to, że wciąż na topie będzie kolor niebieski. Niekoniecznie bardzo popularny w 2013 tiffany blue, ale granatowy, czy też royal blue. Granat pojawi się w strojach druhen i dodatkach do stroju państwa młodych, w dekoracjach stołów czy w ślubnych drukach. To kolor wdzięczny, który można łączyć z innymi odcieniami, a nawet barwami, dlatego z pewnością znajdzie się wiele par, które z tej opcji skorzystają. Zwolenniczki i zwolennicy bardziej intensywnych kolorów wybiorą w 2014 roku inny odcień niebieskiego, bardziej szalony i pozwalający na zastosowanie naprawdę ciekawych kompozycji kolorystycznych, czyli akwamarynę.

 

Być może dla tych, którzy granat lub akwamarynę uznają za zbytnią ekstrawagancję, a śluby i wesela kojarzą raczej z barwami jasnymi, bielą, ecru lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kolorystyki w odcieniach różu. Ten kolor w dekoracjach i dodatkach o klasycznym sznycie zawsze świetnie się sprawdza. Nadaje delikatności i zwiewności.

 

Jeśli róż jest zbyt słodki, możecie wybrać szarości. Od kilku ślubnych sezonów szary pojawia się w ślubnych realizacjach coraz częściej i wygląda na to, że w 2014 roku będzie jednym z głównych kierunków kolorystycznych. Z szarością można wiele, daje ogromne możliwości kombinacji i jest zawsze elegancka. Od szarości niedaleko do kolorów najbardziej neutralnych i naturalnych – cielistego, off white, ecru, beżu. One nigdy nie przestają być trendy.

 

Materiały

Uwielbiamy i cenimy za niezwykłe walory estetyczne koronkową bieliznę, sukienki z koronkowym wykończeniem lub dodatkami. Ostatnio koronka wykorzystywana była do produkcji dodatków o niemal biżuteryjnym charakterze – koronkowe ozdoby mankietów koszulowych bluzek, koronkowe kołnierzyki zakładane na szyję, by nadać wyrazu zwykłym bawełnianym czy satynowym topom - tego typu akcesoria pojawiły się w szufladach wielu elegantek.
W strojach i dodatkach ślubnych koronka zawsze była obecna, w najbliższym sezonie będzie jej jeszcze więcej. Koronkowe będą nie tylko welony i wykończenia sukien ślubnych. Pojawi się jako dodatek do ślubnej wiązanki, jako ozdoba do włosów. Nie zabraknie jej w dekoracjach stołów i ślubnych drukach, gdzie stanowić będzie niezwykle elegancji wyróżnik. Zwrócimy uwagę nie tylko na pięknie tkane koronki włoskie i francuskie, ale również na te bliższe polskim wyrobom rękodzielniczym, np. znane koronki koniakowskie. Wiele pań planujących na 2014 rok ślub i wesele na pewno się w tych koronkowych cudach zakocha ;)

 

Stylizacje

Czas zacząć zapuszczać włosy! W nadchodzącym sezonie ślubnym modne będą zarówno misternie upinane koki, jak i na pozór niedbale rozpuszczone loki i fale – wszystkie fryzury z długich włosów. Podczas targów ślubnych w Nowym Jorku zaprezentowano wiele stylizacji fryzur z kręconymi włosami, inspirowanych belle epoque – a więc puszystych, lekko „potarganych” fal.

 

Wśród koków popularne będą zarówno upięcia delikatne, jakby zrobione własnoręcznie w domu na chwilę przed wyjściem, jak i te misterne, duże, upięte bardzo wysoko, na samym czubku głowy. Paniom, które zdecydują się na ślub i wesele w plenerze, w stylu country, styliści proponują zastąpić koki warkoczami. Fryzura a la wianek będzie się cieszyć powodzeniem.

 

W kwestii makijażu eksperci podkreślają, że najważniejsze będą odpowiednio wystylizowane, dość gęste i przyciemnione brwi, „zaróżowione” policzki, błyszczące usta w odcieniach naturalnych lub różowych oraz powieki zaznaczone eye linerem.

 

Miejsca

Wiemy już jak wyglądać, ale gdzie zorganizować ślub i wesele w 2014 roku, by być w zgodzie z aktualnymi trendami? Najlepiej w plenerze! Na topie będą wszystkie rozwiązania niestandardowe, a więc: nie eleganckie hotele, restauracje czy domy weselne, ale raczej plenery, ogrody, plaże, polany, łąki. Wszędzie tam, gdzie zarówno para młoda, jak i wszyscy goście będą się mogli poczuć jak najbardziej swobodnie.

 

Wybór miejsca narzuci wielokrotnie również wybory związane z dekoracjami czy akcesoriami do przyozdobienia miejsca zaślubin i stołów weselnych. Pojawią się rustykalne dekoracje, wiele naturalnych materiałów, takich jak papier, bawełna, drewno czy rośliny. Na topie będzie przyjęcie w stylu country. Jeszcze bardziej niż w ubiegłym roku popularne będą, idealnie pasujące do plenerowych przyjęć, dekoracje lub inne akcesoria, np. upominki dla gości, DIY ('do it yourself' - ang. zrób to sam), a więc przygotowane własnoręcznie przez nowożeńców.

 

Co o tym sądzicie? Który z proponowanych trendów przemawia do was najbardziej?

Artykuł został  napisany przez Panią Katarzynę Gajek - z firmy ASPIRE, która jest jedną z pierwszych agencji wedding plannerskich w Polsce.

Katarzyna Gajek to niekwestionowany autorytet w temacie uroczystości ślubnych, często zapraszana jako ekspert do programów radiowych i telewizyjnych.

Jest znaną promotorką zawodu konsultanta ślubnego, który m.in. dzięki jej wysiłkom staje się coraz bardziej popularny w Polsce.

Polecamy! Ślub Na Głowie :)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź