Nie rób tych 7 rzeczy, gdy Twoja córka wychodzi za mąż

Jako matka Panny Młodej powinnaś szukać każdej okazji, aby dodawać otuchy swojemu dziecku, w przeciwieństwie do bycia osobą sprawiającą tylko problemy.

fotografia: Białe Kadry

 

Bycie matką Panny Młodej wiąże się z wieloma obowiązkami. Matki często służą pomocą w dobraniu idealnej sukni ślubnej, organizacji weselnego przyjęcia, służą jako głos przy wyborze dekoracji i podejmują decyzje dotyczące jedzenia. Ale ich główną odpowiedzialnością ma być wsparcie.

Jako matka Panny Młodej powinnaś szukać każdej okazji, aby dodawać otuchy swojemu dziecku, w przeciwieństwie do bycia osobą sprawiającą tylko problemy.

Innymi słowy, nie stresuj swojej córki, ponieważ planowanie ślubu jest wystarczająco trudne, mamo!

 

 

 

Wprowadzaj wszelkie możliwe zmiany

 

Nie chcesz być matką, którą Panna Młoda wręcz znienawidziła, bo ta zadecydowała o całkowitej zmianie kolorystyki przyjęcia.

Chociaż jest to skrajny przykład, nie chcesz modyfikować żadnych szczegółów - od smaku tortu do odcienia bielizny - bez decyzji swojej córki i jej narzeczonego. Oni są najważniejsi.

 

Fotografia: Patrycja & Łukasz Duet Fotografów Ślubnych

 

 

Nie ustalaj swoich kompetencji

 

Jeśli Twoja córka prosi Cię o dobór kompozycji kwiatowych lub naprawdę nie ma zdania na temat menu, to możesz podjąć decyzję (chociaż nigdy nie zaszkodzi, aby upewnić się, że Twoje wybory są w porządku). Ale jeśli nie otrzymasz wyraźnej zgody, nie zwracaj się do podwykonawców.

Upewnij się, że wszystko co mówisz, jest naprawdę przedłożeniem tego, czego chce Twoja córka, a nie Twoją własną opinią.

 

Fotografia: LM FOTO

 

 

Zaplanuj ślub, którego nigdy nie miałaś

 

Może zawsze chciałaś brać ślub na zewnątrz lub nie miałaś gotówki, by całkowicie pokryć swoją salę ślubną kwiatami. Ale najważniejsze jest zrozumienie, że to nie jest Twój dzień.

Błąd popełniany przez matki polega na tym, że przeżywają swoje ślubne życzenia zastępczo poprzez swoją córkę. Nie rób tego, miałaś swoją chwilę, ta jest jej.

 

 

Wybierz strój przebijający suknię młodej

 

Dobrze jest być dumnym z tego, jak ciężko pracujesz nad swoją zdrową sylwetką i że naprawdę kochasz swoje ramiona. Ale chyba chcesz mieć pewność, że to sukienka Twojej córki jest najbardziej widowiskowa? 

Chociaż nie musisz wybierać stroju matrony, powinnaś zdecydować się na skromność. Znajdź coś, co jest ładne i uzupełnia Cię.

Niezależnie od tego jak dobrze wyglądasz, staraj się prezentować jak matka Panny Młodej, a nie jedna z druhen.

 

Fotografia: Paweł Postaleniec

 

 

Zaproś na ślub całą rodzinę i wszystkich znajomych

 

Lista gości powinna uwzględniać jedynie osoby, które są bliskie nowożeńcom, absolutnie nie Tobie. Od tego nie ma wyjątków.

 

Fotografia: B&W Photography

 

 

Walcz z przyszłymi teściami córki

 

Kluczem do zawarcia pokoju z przyszłymi teściami Twojej córki jest wiara, że będziecie mieli całe życie, aby stworzyć razem poprawne relacje rodzinne.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że może się to nie zdarzyć od razu, ale po prostu skorzystaj z tego, co nazywamy trzema podstawowymi wartościami etykiety. Są to szacunek, uczciwość i szczerość.

Szanuj innych, bądź szczera w stosunku do ludzi, ale nie bądź brutalnie uczciwa, a na końcu po prostu uważaj na uczucia innych.

 

Fotografia: B&W Photography

 

 

Traktuj swoją córkę jak dziecko

 

Pewnie pamiętasz, że kiedy była mała, potrzebowała Twojej zgody, aby zrobić dosłownie wszystko. Ale teraz jest dorosłą kobietą, która planuje jeden z bardziej wyjątkowych dni w jej życiu.

Jeśli więc stworzy plan, który Ci nie odpowiada, zrób sobie przerwę, zanim podzielisz się z nią swoją dezaprobatą.

Nie twórz konfliktów tam, gdzie jest to całkowicie niep

 

Fotografia: Piotr Zawada

 

 

Zobacz także:

JAK POWINNA SIĘ UBRAĆ MAMA PANNY MŁODEJ I PANA MŁODEGO NA ŚLUB ORAZ WESELE?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź