Panna młoda z brzuszkiem

Termin do porodu jest tu najważniejszą kwestią, która wpłynie na przebieg przygotowań. Ślub w pierwszym trymestrze wydaje się być najlepszym rozwiązaniem... Dlaczego? Sprawdź!

Photo by Daria Kopylova on Unsplash

 

 

Ślub i wesele w ciąży

 

Można zaryzykować stwierdzenie, że ślub w czasie oczekiwania na dziecko to dziś całkiem “normalna” sytuacja. Czasy się zmieniają i panna młoda w ciąży nie wywołuje tylu niezdrowych emocji i zaciekawienia, co jeszcze jedno pokolenie wstecz.

Tak jak spodziewanie się dziecka nie jest już powodem do ślubu na “łapu-capu”, tak też nie jest żadną przeszkodą do przeprowadzenia ceremonii bez obaw co do komentarzy i reakcji “publiczności”.

Często zdarza się, że wizja powiększenia rodziny pojawia się w trakcie planów ślubno-weselnych. Termin do porodu jest tu najważeniejszą kwestią, która wpłynie na przebieg przygotowań. Ślub w pierwszym trymestrze wydaje się być najlepszym rozwiązaniem: brzuszek jest jeszcze niewidoczny - zamówiona suknia będzie pasowała. Wiadomo jednak, że pierwsze trzy miesiące ciąży to często ciężki czas dla przyszłej mamy: nudności, wymioty, senność, zmęczenie, to bardzo uciążliwe dolegliwości, które niejednokrotnie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Trudno mówić o dobrej zabawie, kiedy ciało odmawia posłuszeństwa…

Drugi trymestr to energetyczny “bum” -  koniec nudności, świetny humor, dużo siły, witalności. To najlepszy czas na weselną zabawę: brzuszek jest jeszcze stosunkowo mały, nie zaburza równowagi podczas tańca, nie powoduje zadyszki ;)

W trzecim trymestrze czuć zmianę położenia środka ciężkości, mama powoli szykuje się do powitania maleństwa, organizm oszczędza siły na mający nastąpić poród. Jednak wiele pań świetnie czuje się do samego końca ciąży i sporych rozmiarów brzuszek wcale nie przeszkadza w aktywnym przeżyciu ślubu i wesela.

 

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

 

 

Zdarza się, że ze względu na dolegliwości ciążowe, zalecenia lekarza, fatalne samopoczucie mamy wesele nie może odbyć się w zaplanowanym terminie. Trzeba spróbować przełożyć je na inny miesiąc.

Z doświadczenia wiadomo, że “przebukowanie” sali, zespołu czy fotografa może być problemem. Warto próbować, nie tylko wam mogło “coś wypaść”, być może jakaś para zrezygnowała ze swojego terminu i możecie wskoczyć na ich miejsce?

 

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

 

 

Jeżeli suknia ślubna już zamówiona 

 

Zapewne trzeba będzie  udać się z nią do salonu czy krawcowej i zastanowić się, czy brzuszek ciążowy (i biust) na danym etapie ciąży się w nią zmieści. Profesjonalne krawcowe znają mnóstwo “sztuczek” poszerzania tu i ówdzie obwodów kreacji bez wpływu na jej pożądany elegancki wygląd. Jeżeli okaże się, że sukienka nie pomieści przyszłej panny młodej, trzeba będzie wymienić ją na model ciążowy, których wybór jest całkiem spory.

Najprostszym rozwiązaniem są suknie odcinane pod biustem. Brzuszek ma całkiem dużo miejsca, nawet jeśli “wystrzeli” i podwoi swoją objętość (a zdarza się) na tydzień przed datą ślubu. Zdobiona góra przyciagnie wzrok na piekną skórę dekoltu.

Przyszłe mamy właścicielki pięknych nóg nadal mogą wyeksponować je w krótkich filuternych kreacjach z tiulem lub koronką w roli głównej.

Idealne wręcz dla ciężarnej panny młodej, bardzo zmysłowe i pełne romantyzmu są suknie w stylu empire. Zestawione z delikatnymi sandałkami lub balerinami, delikatnym bukietem z pastelowych kwiatów stworzą uroczą, subtelną całość.

Spory brzuszek zmieści się w sukni bombce, z pasem przesuniętym na linię bioder. Blask i dumę, jakimi promienieje przyszła mama można podkreślić suknią w wyrazistym kolorze.

 

Photo by Taylor Kopel on Unsplash

 

Mówi się, że ciąża to nie choroba - jednak panna młoda oczekująca dzidziusia powinna upewnić się u swojego lekarza, że nie ma przeciwskazań do wytężonego rytmu dnia i takich emocji, jak te w dniu ślubu i wesela.

Warto przygotować miejsce do odpoczynku w czasie przyjęcia, zadbać o wygodne buty oraz bieliznę ciążową podtrzymującą ciężki brzuszek i biust.

 

 

Zobacz także:

SUKNIE ŚLUBNE: BIEL CZY KOŚĆ SŁONIOWA? JAKA JEST RÓŻNICA?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź