Pierwsze spotkanie z teściami – kilka słów o etykiecie

Oto kilka rad, które sprawią, że spotkanie z teściami z pewnością przebiegnie miło i nie stanie się przyczyną drżenia rąk!


Pierwsza wizyta u przyszłych teściów to nie lada przeżycie. Warto zachować jednak zimną krew i nie ulegać stresowi - w końcu dla nich to również jest wydarzenie pełne emocji. Oto kilka rad, które sprawią, że spotkanie z pewnością przebiegnie miło i nie stanie się przyczyną drżenia rąk czy rozkojarzenia podczas rozmowy.

 

źródło: weddingpartyapp.com


Pierwsze wrażenie to podstawa

Jak się ubrać? Bardziej jak na biznesowe spotkanie czy raczej wypad z koleżankami? Odpowiedni strój to kwestia kluczowa. Postaw na złoty środek; zrezygnuj zarówno z przecieranych jeansów i imprezowych bluzek, jak i garsonek. Spódnica midi bądź materiałowe spodnie z półoficjalną koszulą oraz ciekawą biżuterią okażą się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście najlepiej, gdy w danym stroju czujemy się komfortowo, dzięki czemu nie będziemy siedzieć „jak na szpilkach”. Nie udawajmy także kogoś kim nie jesteśmy. Pierwsze spotkanie, mimo że stresujące, powinno odzwierciedlać nasze osobowości. 

Jeśli chodzi o makijaż, to bez względu na porę dnia, warto wybrać delikatny i neutralny, w odcieniach nude. Należy zrezygnować z ciemnych smokey eyes oraz krzykliwych pomadek. 

JAK ZASKARBIĆ SOBIE PRZYCHYLNOŚĆ TEŚCIÓW?

 

źródło: dparkphotoblog.com

 

O czym rozmawiać z przyszłymi teściami?

Pierwsze spotkanie to odpowiedni czas na ogólne, neutralne tematy o pogodzie, zainteresowaniach, pracy, podróżach czy gotowaniu. To przede wszystkim powinna być przyjazna, pełna serdeczności pogawędka.

Na pierwszym spotkaniu z rodzicami ukochanego powinnaś unikać tematów dotyczących pieniędzy, byłych partnerów czy usilnego przedstawiania swoich poglądów na bieżące sprawy społeczne, polityczne czy religijne. Najlepszym rozwiązaniem będzie wcześniejsza rozmowa z narzeczonym o zainteresowaniach jego rodziców, ulubionych tematach czy poglądach politycznych. Gdy dojdzie do sytuacji, gdzie rozmowa zmierza na niebezpieczne tory, weź głębszy oddech i spokojnie skieruj ją na neutralną tematykę. 

 

JAK ŻYĆ Z TEŚCIAMI I NIE ZWARIOWAĆ?

 

źródło: reference.com

 

Drobny upominek przełamie pierwsze lody

Z pewnością przyszli teściowie starannie przyszykują się na Twoje odwiedziny, przygotowując uroczysty obiad bądź kolację. Z pierwszą wizytą nie wypada przychodzić z pustymi rękoma. Bukiet kwiatów, własnoręcznie upieczone ciasteczka lub drobny upominek. będzie jak najbardziej na miejscu. Zapytaj partnera wcześniej, co sprawi radość jego rodzicom. Może mają swoje ulubione czekoladki lub interesują się konkretną tematyką i wówczas sprezentujesz im na przykład książkę?

 

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW – ŁATWE I TRUDNE PRZYPADKI

 

źródło: brides.com

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź