Pomysł na jesienne wesele

Złota polska jesień, z dojrzewającymi w sadach jabłkami i gruszkami, kolorowymi liśćmi i jeszcze ciepłą aurą to wymarzone okoliczności do zorganizowania niezapomnianego, klimatycznego ślubu i wesela.

 

Gdy myślimy o sezonie ślubnym, przychodzi nam do głowy okres mniej więcej od połowy kwietnia do początku września. Ostatnio jednak można zauważyć, że coraz popularniejsze stają się również miesiące jesienne. Złota polska jesień, z dojrzewającymi w sadach jabłkami i gruszkami, kolorowymi liśćmi i jeszcze ciepłą aurą to wymarzone okoliczności do zorganizowania niezapomnianego, klimatycznego ślubu i wesela. 

 

źrodło: pinterest.com / people

 

Pogoda i zdjęcia w plenerze

Lato nie zawsze zagwarantuje nam wymarzoną pogodę. Możemy trafić na dokuczliwe upały lub nagłe, gwałtowne burze. Pogoda we wrześniu i październiku może okazać się stabilniejsza niż wiosną i latem, gdzie męczące upały często przerywane są nagłym załamaniem aury. Ponadto jesień to też wymarzona pora na piękne, romantyczne zdjęcia plenerowe w odcieniach złota, pomarańczy, brązów czy czerwieni.  

 

źrodło: bustle.com

źrodło: elegantweddinginvites.com

 

Gdzie zorganizować wesele jesienią?

Chcąc jesienią zorganizować wesele w plenerze, ryzykujemy zbyt dużo; deszcz i wiatr mogą skutecznie popsuć nam plany. Warto rozważyć wyłącznie zabudowane sale weselne. Dobrym rozwiązaniem będzie pałacyk lub dworek usytuowany w otoczeniu ogrodu lub parku z drzewami liściastymi. Wówczas nie trzeba będzie szukać dodatkowego miejsca na atrakcyjną sesję ślubną. 

 

źrodło: pinterest.com / Oh Best Day Ever

źrodło: pinterest.com / Adam Jonhson

 

Stylizowane jesienne wesele
 

Jewel Tones

Kolory kamieni szlachetnych: turkusu, szafiru czy szmaragdu, to wymarzone barwy przewodnie na jesień.
 

źrodło: fabmood.com

źrodło: Tulleandchantilly.com

źrodło: pinterest.com / the graceful host

 

Rustykalne

Wesela w tym stylu niezmiennie kojarzą się z polską, złotą jesienią. Można zorganizować je zarówno w przystosowanej do uroczystości stodole, jak i niedużym dworku. 
 

źrodło: fabmood.com

źrodło: pinterest.com / Bliss Wedding & Events

źrodło: deerpearlflowers.com

 

Hollywood glamour

Klasyczna elegancja retro w hollywoodzkim wydaniu również idealnie spisze się w jesiennych miesiącach. 
 

źrodło: 100layercake.com

źrodło: styleunveiled.com

źrodło: pinterest.com / glamour

 

O czym pamiętać?

Decydując się na ślub jesienią, należy zabezpieczyć się na wypadek kapryśnej pogody. Parasolki, płaszcz lub pelerynka oraz odporne na deszcz obuwie to podstawa.

Najlepiej zrezygnować z długiego trenu i welonu, a postawić na krótszą kreację oraz gustowny kapelusz. Doskonałą alternatywą dla odważnych Panien Młodych będzie suknia w kolorze kawy z mlekiem, burgundu czy szafiru. W wiązance ślubnej powinny pojawić się kolorowe liście czy szyszki, a wystrój restauracji bądź wali weselnej warto ozdobić dekoracyjnymi dyniami, kompozycjami suszonych traw, kiściami owoców jarzębiny czy jabłkami.

Jesień to również zmiany w menu na bardziej konkretne dania. Warto pokusić się na przykład o gorącą zupę – krem dyniowo -kokosowy, faszerowaną paprykę, pieczoną kaczkę czy aromatyczną szarlotkę z cynamonem. Nie zapomnijmy o przemyceniu do menu także sezonowych warzyw, owoców oraz grzybów czy orzechów.  

 

źrodło: fabmood.com

źrodło: colincowieweddings.com

źrodło: deerpearlflowers.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź