Romantyczne piwonie

Piwonie, obok hortensji i tulipanów, to kolejny fenomen kwiatowy. Zobaczcie jak pięknie prezentują się w ślubnych bukietach i dekoracjach.

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

Piwonie, obok hortensji i tulipanów, to kolejny fenomen kwiatowy. Ogrodowe rośliny znane z działek, klombów przydomowych zostały odkryte na nowo, tym razem nie tylko jako “składniki” dekoracyjnych bukietów na stołach, ale jako główne lub współtowarzyszące gwiazdy bukietów ślubnych. 

Według starożytnych wierzeń Chińczyków, piwonie uznawane były za symbol szczęścia i dobrobytu, charakterystyczne i często spotykane w ogrodach możnowładców. 

Choć sezon ślubny ma swoje apogeum latem, właśnie wtedy kiedy kończą się piwonie i tak uważamy, że warto się im przyjrzeć, być może zauroczyć i zaprosić na swój ślub i wesele w charakterze ozdoby, co sądzicie? 

 

fotografia: SklepSlubny.Love

 

 

Bogactwo kolorów, duże, gęste główki, pełne płatków wypełniających przestrzeń bukietu - to zalety kwiatów piwonii.

Florysta może skomponować monochromatyczny biały lub delikatnie różowy bukiet - stworzony wprost na ślub w stylistyce romantycznej. Dostojny, idealny na dzień tak ważny, jak dzień ślubu. 

Piwonie kwitną w maju i czerwcu, zdarza się je widywać także w lipcu.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Piwonie połączyć można również z innymi gatunkami. Dodając róże uzyskamy bukiet wytworny i elegancki, w połączeniu z polnym rumiankiem,gipsówką czy hortensją powstanie kompozycja lżejsza, w klimacie letniego wesela na wsi.

Z niewielkiej, nierozwiniętej do końca piwoniowej kuleczki powstanie świetna ozdoba butonierki pana młodego.

Dekoracje włosów, stroiki w formie opasek, spinek, grzebyków również mogą być wykonane z żywych piwonii lub inspirowane kwiatami piwonii.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

A teraz o tym, co piwonie robią doskonale: dekoracja weselnych stołów. Bukiety z piwonii mogą być pokaźne, rozłożyste, bogate - prezentują sie dostojnie i z klasą. Ustawione w wysokich wazach lub zanurzone w szerokich misach staną się wysublimowanym ozdobnym elementem weselnej sali.

Dzięki gęstym płatkom już jeden kwiat piwon ii jest na tyle dekoracyjny, że włożony do delikatnego szklanego wazonika, kryształowej miseczki czy porcelanowego kielicha ozdobi przestrzeń stołów i nakrycia weselników. Buduje w ten sposób klimat swobodniejszy i lżejszy.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Kilka główek kwiatowych położonych na torcie udekoruje go nawiązując do reszty ślubnej aranżacji.

Kwiaty piwonii to również uroczy detal do wykorzystania na grafikach zaproszeń ślubnych, winietkach i podziękowaniach dla gości.

 

 

fotografia: BOHO DESIGN

 

 

Zobacz także:

5 PYTAŃ I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCYCH TORTU WESELNEGO

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź