Serdecznie zapraszamy!

Konkretne zasady etykiety ślubnej i ogólnego savoir vivre dotyczą również zaproszeń na uroczystość - zarówno ich formy, jak i stylu.

foto: Written By Hand 

 

Konkretne zasady etykiety ślubnej i ogólnego savoir vivre dotyczą również zaproszeń na uroczystość - zarówno ich formy, jak i stylu.
To pierwsza “jaskółka” waszego święta, warto więc, by nie niosła ze sobą niechcianego faux pas.


 

Planowanie

O kupnie zaproszeń należy pomyśleć, kiedy data i miejsca wszystkich części uroczystości oraz pełna lista gości są już ustalone. Musicie mieć wystarczająco dużo czasu na wypisanie ich i wysłanie pocztą lub własnoręczne doręczenie.

Wysyłka zaproszeń powinna odbyć się na dwa trzy mięsiące przed uroczystością, nie później niż cztery do sześciu tygodni przed datą ślubu. W przypadku ceremonii przypadającej  w wakacje lub święta należy dodać jeszcze dwa/cztery tygodnie, tak, aby goście mogli dopasować swoje plany do tego wydarzenia.

 

 

Treść zaproszeń

Blankiet zaproszenia powinien zawierać jedynie najważniejsze informacje: nazwiska narzeczonych i zapraszanych osób (pełne wersje, unikajcie przezwisk i ksywek), datę i dokładny adres miejsca ślubu, ewentualnie zabawy weselnej. Wszelkie dodatkowe informacje: mapkę dojazdu, telefon kontaktowy, wzmiankę o ewentualnym dress-code zamieszcza się na osobnej wkładce, dołączanej do ozdobnego karnetu.

Na dole zaproszenia zwyczajowo dopisuje się skrót R.S.V.P. (Repondez s'il vous plaît) – jest to francuski zwrot oznaczający prośbę o potwierdzenie przybycia, dosłownie: proszę odpowiedzieć, jeśli łaska. Można tę kwestię załatwić na osobnym kartoniku, na którym goście znajdą dane kontaktowe (telefon, adres) i będą mogli potwierdzić swoje uczestnictwo w przyjęciu weselnym (około 2-3 tygodnie przed jego terminem).

Postarajcie się, aby wasze zaproszenia wyglądały przejrzyście, schludnie i elegancko. Niech linijki tekstu będą wypośrodkowane i czytelne. Unikajcie nagromadzenia niepotrzebnego tekstu, niedopuszczalne sa plamy czy skreślenia. Jeżeli zdarzy się wpadka i “popsujecie” blankiet, skorzystajcie z zapasowych egzemplarzy, które warto uwzględnić w momencie planowania zamówienia.

 

więcej o wypisywaniu zaproszeń znajdziecie w artykule:


ZAPROSZENIA NA ŚLUB I WESELE, CZYLI O PROSZENIU GOŚCI SŁÓW KILKA

 

 

Doręczanie

Osobne zaproszenia powinny otrzymać wszystkie pełnoletnie osoby, które zapraszacie. W przypadku, gdy nie znacie danych ich ewentualnego partnera, dopiszcie: wraz z osobą towarzyszącą. Jeżeli tylko jest taka możliwość, zaproszenia dostarczcie osobiście, zwłaszcza osobom starszym, przywiązanym do tradycji, pozostałe wyślijcie pocztą. Dobrze jest wysłać je w dwóch kopertach: wewnętrznej - ozdobnej z  i zewnętrznej - “roboczej”.

 

Jeszcze kilka porad...

Coraz modniejsze stają się listy prezentów, czy też innego rodzaju wskazówki dla gości dotyczące na przykład prezentów. Pamiętajcie, że ogólnie uznaje się za niegrzeczne dołączanie swoich oczekiwań do zaproszenia.

Jeżeli macie naprawdę dużo informacji dla waszych gości - może pomyślicie o założeniu strony internetowej, bloga lub osobnego profilu na portalu społecznościowym, gdzie będziecie odpowiadać na pytania, rozwiewać wątpliwości, powiadamiać o zmianach scenariusza uroczystości? To świetny pomysł, ale pamiętajcie, żeby “niekomputerowe” ciotki i wujkowie nie byli poszkodowani brakiem ważnych informacji!

 

zobacz prawie 400 modeli, kilkunastu wyjątkowych firm

 

 

A teraz garść inspiracji

Tyle teorii, a teraz zajęcia praktyczne, bo przecież wygląd zaproszeń to bardzo poważna kwestia. Podrzucamy trochę zdjęć z inspiracjami, mamy nadzieję, że się przydadzą :)

Z pewnością warto wziąć pod uwagę nieśmiertelne motywy florystyczne, odpowiednie dla osób w każdym wieku i statusie, zawsze eleganckie.

 

Komplet  Bukiet i Wstążka 

 

Osobom, które inspiracji szukają w naturze, polecamy zaproszenia z sylwetkami drzew i kształtem ich liści. Oszczędne w formie, ale jakże magiczne!

 

ZaproszeniaSoap Bubble 

 

Zaproszenia Cudowianki 

 

Niepoprawne romantyczki docenią styl vintage.

 

 

Zaproszenia Soap Bubble

 

Motyw serca idealnie oddaje atmosferę ceremonii ślubnej.

 

Zaproszenia Bukiet i Wstążka

 

Świetny pomysł na zaproszenie z wykorzystaniem waszych wizerunków. Wasze zaangażowanie z pewnością zostanie docenione!

 

Zaproszenia Bukiet i Wstążka 

 

Dla par z poczuciem humoru oraz ich gości, którzy myślą podobnie - zaproszenia z motywami rysunkowymi, z kreskówki czy owocowe :)

 

Zaproszenia Soap Bubble 

 

Zaproszenia Soap Bubble 

 

Zaproszenia Soap Bubble 

 

Aby mieć pewność, że goście trafią do domu weselnego, możecie przygotować zabawną mapę i bilet podróżniczy ;)

 

Zaproszenia Soap Bubble 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź