Skrócony kodeks ślubnej jazdy

Każda Para powinna zacząć planowanie uroczystości od określenia priorytetów, nakazów, ale i zakazów, którymi kierować się będziecie w drodze do ołtarza.

fotografia: Białe Kadry


Wielu doświadczonych koordynatorów ślubnych, znających proces organizowania ślubów i wesel od podszewki, podpowiada, aby planowanie uroczystości zacząć od określenia priorytetów, nakazów, ale i zakazów, którymi kierować się będziecie w drodze do Waszego Dnia.

Każda z par powinna wyobrazić sobie idealny dzień ślubu, określić, jakiego rodzaju klimat chcieliby uzyskać, jakie uczucia pragnęliby wywołać i pozostawić w sobie i swoich gościach. Ta podstawa będzie precyzować każdy kolejny krok podczas przygotowań i samej uroczystości.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Harmonogram dnia ślubu

 


Każda para podchodzi do kwestii swojego ślubu na swój sposób, dzięki czemu kolejna ceremonia i przyjęcie są niepowtarzalne.

Być może wasza lista nakazów i zakazów brzmiałaby zupełnie inaczej, spójrzcie jednak na spis najpopularniejszych z punktu widzenia wedding palnnerów punktów w “ślubnym kodeksie drogowym”.

 

 

Pamiętajcie, aby w każdy element ceremonii i wesele włożyć jak największą dawkę was samych. Niech goście poczują, że ten dzień jest odzwierciedleniem waszych osobowości, marzeń, stylu życia, poczucia humoru.

Jesteście eko-maniakami? - przyjedźcie do kościoła na tandemie, a w menu umieśćcie potrawy z ekologicznych produktów. Jesteście wielbicielami Jamesa Bonda? - wplećcie motywy z filmów z agentem do ślubnych dekoracji, grafik na zaproszeniach lub odtańczcie swój pierwszy taniec do jednego z bondowskich przebojów.

Jest naprawdę wiele miejsc, gdzie wasze zaangażowanie może zabłysnąć, a wasi bliscy docenią wasz wkład w przygotowanie niepowtarzalnego klimatu.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Podczas wyboru ślubnej fryzury i makijażu trzymaj się stylu, który jest bliski twojemu codziennemu wyglądowi. Nie oznacza to, że powinnaś pójść do ołtarza w kucyku związanym frotką :) Niech to będzie nowa wersja ciebie, ale ze szczyptą glamour, elegancji, wyjątkowości tak ważnej w tym dniu.

Podobnie sprawa ma się z makijażem. Jeżeli na co dzień lubisz mocne oko i czerwone usta - w dniu ślubu nie poczujesz się “przemalowana”. Kobietom, które nie malują się wcale lub robią jedynie delikatny make-up, najprawdopodobniej ciążyć będą sztuczne rzęsy i karminowa szminka.

Makijaż i fryzura spójne z twoją osobowością sprawią, że twój narzeczony zachwyci się tobą kroczącą do niego kościelną aleją, a ty nie będziesz chowała fotografii ze ślubu na dno najgłębszej z szuflad ;)

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Noś swoje ślubne szpilki przynajmniej kilka razy przed dniem ceremonii. Oczywiście w domu, nie mogą się przecież zniszczyć ;)

Spaceruj, tańcz, wchodź po schodach - dzięki temu nabierzesz wprawy w poruszaniu się w tych konkretnych szpilkach, a twoje ruchy nabiorą gracji i możesz być pewna, że będziesz królową parkietu do białego rana.

 

fotografia: Cztery Kadry

 

 

Nie bójcie się mówić wprost i bez ogródek usługodawcom o waszych oczekiwaniach i wymaganiach względem ich pracy. Asertywność przydaje się niezwykle podczas załatwiania poszczególnych punktów planu.

Nie dajcie sobie “wcisnąć” czegoś, co choć trochę wam nie odpowiada. Jeżeli są piosenki, których absolutnie nie chcecie na swoim weselu, poproście o ich wykreślenie z play-listy.

Zdarza się, że usługodawcy pracują od lat według utartych schematów (które oczywiście nie muszą być złe) i wszystkim proponują to samo, bo przecież “tak się teraz robi”. Wasze zdecydowanie i konkretność pomoże im spojrzeć na kwestię świeżym okiem.

 

Nie zostawiajcie spraw na ostatnią chwilę - spontaniczność może i jest romantyczna, ale niektórych spraw po prostu nie da się (bez nerwów) załatwić na szybko. Załóżcie kalendarz ślubny i trzymajcie się ustalonych terminów. Tego też wymagajcie od osób zaangażowanych w organizację wesela.

Zapisujcie wszystkie daty, numery telefonów, nazwiska osób odpowiedzialnych za daną kwestię, szczegóły transakcji i kwoty, jakie wydajecie na poszczególne sprawy. Dzięki temu “ogarniecie temat”, niczym wzorowy wedding planner ;)

 

źródło: SklepSlubny.Love

 


 Absolutny nakaz uśmiechania się i trzymania dystansu - dzięki odpowiedniemu nastawieniu zarówno sam ślub i wesele, jak i przygotowania do nich będą dla was miłym wspomnieniem.

Jeżeli czujecie, że paliwo się skończyło - dajcie sobie pomóc - wielu z waszych bliskich chętnie podzieli się wiedzą, znajomościami lub… parą rąk do wypisywania zaproszeń. 

 

Nie zapomnij zjeść coś przed ceremonią ślubną i w czasie wesela. Oczywiście, motyle latające po brzuchu wypełniają go miłosnym trzepotem, ale szampańskie toasty na pusty żołądek mogą okazać się niebezpieczne.

Zjedz lekkie śniadanie, miej pod ręką banana czy czekoladę i koniecznie butelkę z wodą. Po przyjściu do sali obowiązkowo zjedz talerz gorącego rosołu, jego magiczne właściwości znane są od pokoleń ;)

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Zakaz klikania na facebooku czy innych mediach społecznościowych w dniu ślubu!  

Włączony telefon przed wyjściem z domu to konieczność, potem - już mniej oczywista sprawa. Jeśli już naprawdę musisz - ok, zmień swój status na “zamężna” i wyłącz telefon - tego dnia wszystkie najważniejsze osoby masz obok siebie, poświęć im 100% czasu, nie będzie drugiej takie okazji!

Na tweetowanie masz całą podróż poślubną ;)


Jeśli czujecie, że nie macie ochoty trzymać się kurczowo tradycji i jej zasad, albo organizować wszystkiego według najnowszych trendów - śmiało, zróbcie wszystko po swojemu!

Nie widzisz się w białej sukni i welonie do ziemi - wybierz krótką sukienkę i oryginalny fascynator. Nie podoba wam się obrzęd oczepin i zabawy weselne?

Zamiast tego zorganizujcie pokaz tańca w stylu “Gangnam Style”, w który wciągniecie całą salę. Jesteście fanami pączków? Zamiast ciast, postawcie na stołach talerze pełne pączków, donatów, ptysiów z najróżniejszymi polewami i posypkami.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Totalny zakaz przejmowania się drobnymi wpadkami. Nie warto, za chwilę staną się one zabawnymi anegdotami, z których śmiać się będziecie jeszcze długo.

Na wiele rzeczy nie macie wpływu, bądźcie przygotowani, że coś się nie uda. Cieszcie się tym dniem, nawet, jeśli nie poszedł w 100% zgodnie z planem :)

 

 

Zobacz także:

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC STRÓJ ŚLUBNY DLA MAMY PANNY MŁODEJ LUB PANA MŁODEGO?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź