Ślub i wesele w magiczny świąteczny czas

Dlaczego śluby i wesela wyprawiane w świąteczne, zimowe dni, są tak wyjątkowe?

fotografia: Jeżka

 

Magia świąt Bożego Narodzenia tworzy niepowtarzalny klimat, który jest mieszanką rodzinnego ciepła, domowej atmosfery, pachnącej korzennymi przyprawami kuchni, dźwięczących kolędami wieczorów. Być może dlatego śluby i wesela wyprawiane w świąteczne, zimowe dni są tak wyjątkowe?

Może to wynik połączenia niebywałej dawki emocji związanych z ceremonią ślubną, oraz wrażeń, które towarzyszą najpiękniejszym świętom w roku...

 

 

Już ceremonia w kościele nabiera dodatkowych, odświętnych rumieńców. Choinki, migoczące lampki, szopka betlejemska w bocznej nawie, zamiast codziennych pieśni kościelnych - kolędy i pastorałki.

Trudno zaprzeczyć, że magiczny duch świąteczny jak nigdy unosi się wówczas aż po same kościelne sklepienia :)

 

 

Tradycyjne bożonarodzeniowe kolory to głęboka czerwień, złoto, srebro, świerkowa zieleń. W dekoracjach królują stroiki z iglastych gałęzi, owoce jarzębiny, szyszki, błyszczące bombki, brokat, śnieżynki...

Istotnym elementem na stołach i we wnętrzach jest światło: świece, girlandy lampek, odbijające blask ozdoby.

 

 

Ściany, schody, kominki ozdobione światecznymi girlandami wprowadzą do sali domowy, ciepły klimat. I przepiękna, dorodna choinka, której nie może zabraknąć w weselnej sali.

Na jej gałązkach mogą zawisnąć paczuszki z podziękowaniami dla weselników lub winietki z wyznaczonym miejscem na sali.

 

 

Na stołach stroiki, świece, świąteczne detale, czerwone akcenty, lśniąca zastawa. Przy nakryciach połóżcie mały podarunek: pudełeczko z migdałami, ręcznie malowaną bombkę, oprószoną brokatem szyszkę, ciasteczko korzenne...

Na każdym z talerzy może pojawić się również bożonarodzeniowy opłatek, którym podzielić się możecie ze swoimi najbliższymi, składając im najlepsze życzenia. Nie zastąpi to zapewne toastów, ale z pewnością wprowadzi serdeczną, rodzinną atmosferę :) 

 

 

Boże Narodzenie to czas radości i uśmiechu. Również świąteczny duch może "puścić oko" do was i waszych gości.

Dekoracyjne mikołajki, bałwanki, pingwinki, wesołe mordki reniferów świetnie sprawdzą się w roli dekoracji weselnych stołów, zwłaszcza, jeśli słyniecie z dużego poczucia humoru, a na weselu pojawi się spora gromadka milusińskich.

Może na każdego z gości będzie czekała mini-paczuszka ze słodką niespodzianką w środku? Kto wie, jeżeli wesele odbywa się w Wigilię, może odwiedzi was prawdziwy Święty Mikołaj?;)

 

 

Świąteczna aura wpłynąć może rownież na dobór kolorystyki i detali ślubnej stylizacji. Z pewnością czerwienie pięknie odetną się na tle bieli sukni i śniegowych zasp (na które po cichu każdy z nas liczy ;))

Czerwone szpilki, korale, wstążka w gorsecie, karminowe usta, a może ciepły sweterek w kolorze mikołajowej czapki? :)

 

 

Zobacz także:

JAKIE CIASTA WYBRAĆ NA WESELE KIERUJĄC SIĘ PORĄ ROKU?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź