Ślub we wrześniu, październiku i listopadzie

Piękna złota jesień, to dobry pomysł na ślub i wesele, dlatego wiele par na zaślubiny wybiera właśnie ten okres.

fotografia: Białe Kadry

 

 

Jesienny ślub i wesele

 

Jesień cieszy się całkiem sporą popularnością wśród par planujących ślub i wesele. Nic w tym dziwnego: piękno zmieniającej się pogody, zwłaszcza we wrześniu i październiku, to doskonała scenografia dla uroczystości zaślubin.

Polska złota jesień mieni się kolorami złota, czerwieni, brązów, pomarańczy, fioletów.

Bogactwo owoców i warzyw, zaskakująco niekiedy wysokie temperatury i słoneczne dni przekonują, że ta pora roku jest równie atrakcyjna do przeżycia dnia własnego ślubu, co rozkwitająca zielenią wiosna i buchające gorącem lato.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Podczas organizowania jesiennego wesela, warto wykorzystać bogactwo jej kolorów. Zarówno stroje panny młodej i druhen, mieniące się złotem, pomarańczami, brązami, kolorem szampana.

Idealne barwy na ślubne dodatki: buty, stroiki do włosów, grzebyczki, torebki-puzderka. Makijaż lśniący połyskliwymi drobinkami, delikatnie podkreślona letnia opalenizna, brązy w manicure.

 

fotografia: LoveStory Wedding 

 

 

Jesienny bukiet ślubny

 

W nim możecie przemycić kwintesencję jesiennego piękna. Pomarańczowe, żółte, purpurowe, fioletowe kwiaty, czerwone jagody, jarzębina, wrzosy.

 

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

fotografia: Wasylko Pracownia Autorska

 

 

Dekoracje jesienne na wesele

 

W dekoracjach kościoła i sali weselnej nie może zabraknąć jesiennych akcentów. Czerwone, pomarańczowe obrusy, kolorowe czy  szare serwetki nawiązujące do rustykalnych klimatów,  bogate jesienne bukiety “wylewające się” ze szklanych waz, czy dekoracje z wykorzystaniem jabłek. 

Wiele jesiennych dekoracji ma ciepły, sielski, naturalny charakter, tak przyjazne otoczenie wytwarza "przyjacielską, romantyczną"  atmosferę na przyjęciach, a to z kolei wpływa na samopoczucie samej pary jak i gości. 

 

fotografia: Malachite Meadow

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Ślubne dekoracje z dyni

 

Świetnym pomysłem jest wykorzystanie dyni jako detalu weselnego przyjęcia. Dynie-wazony, dynie stojące na schodach, przy oknach, na stolikach, małe różnokształtne dynie z wypisanymi imionami gości w roli winietek.

Zaproście owoce dyni do weselnego menu: zupa dyniowa, ciasto dyniowe, sałatka posypana pestkami dyni...

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

 

Najbardziej oczywistym symbolem jesieni są zmieniające kolory, spadające z drzew liście. Wykorzystajcie go i wplećcie w aranżację sali, kościoła.

Kolorowe liście rozrzucone na drodze do ołtarza czy między nakryciami na stołach, uchwycone w bukietach, na weselnym torcie, zaangażowane do ozdobienia prezencików dla gości. Ten konsekwentnie powtarzający się motyw da wrażenie spójnej, dobrze zaplanowanej całości.

Jesienny las, park, czy ogród pełen dojrzałych owoców, to wymarzona sceneria na sesję ślubną. Wykorzystajcie te warunki dane przez matkę naturę, a zdjęcia ślubne będą wyjątkową pamiątką, do której chętnie wracać będziecie po latach.

 

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

 

Zobacz także:

JAK SPRAWIĆ, BY DESZCZ NIE ZEPSUŁ WASZEGO DNIA?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź