Ślubne sesje zdjęciowe: 3 najlepsze wskazówki

Jak najlepiej przygotować się do sesji zdjęciowej w dniu ślubu lub po ślubie?

 

Sesja ślubna 


Era cyfrowa przyzwyczaiła nas do robienia tysięcy zdjęć, rejestrujących jeden uśmiech pod różnymi kątami. Co jednak sprawdza się na zdjęciach z wakacji lub selfie wrzucanych do Internetu, to jednak nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem w trakcie ślubu i wesela.

Do tych zdjęć lepiej jest się przygotować.

 

fotografia: Perfect Sense Studio

 

 

1. Oświetlenie podczas sesji ślubnej 

 

Prawdopodobnie najważniejszą częścią procesu planowania sesji zdjęciowej jest oświetlenie, co potwierdzi prawie każdy fotograf ślubny

Marzysz o zdjęciach o zachodzie słońca, o zdjęciach ślubnych w plenerze? Mogą być niezwykle efektowne, a więc nie ma powodu, aby nie zaplanować sesji na godzinę przed zajściem słońca.

W przypadku zdjęć, które wyróżniają delikatne odcienie, dobrym wyborem jest północ. Dzięki temu ostrość i nasycenie zostaną zredukowane. W tym przypadku zdjęciom dodać można dodatkowego blasku, używając w tym celu ogni i świec. Utworzą one ciepły blask na twarzy, który będzie się przekładał na piękne zdjęcia na wiele lat. Tak powstaje fotografia artystyczna.

 

para młoda zachód słońca slubnaglowie.pl

sesja ślubna pod drzewem slubnaglowie

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Sesje ślubne w praktyce 

 

2. Nie komplikuj nadmiernie swojego wyglądu

 

Twój piękny uśmiech będzie najlepszą ozdobą Twoich zdjęć ślubnych

Odsuń włosy z twarzy, postaraj się znaleźć najwygodniejszą pozycję. Trudno szczerze uśmiechać się, stojąc w niewygodnych szpilkach.

Dyskomfort prawdopodobnie będzie widoczny na zdjęciach i sprawi, że będziesz o nim pamiętała za każdym razem przeglądając swoje fotografie ślubne.

Postaw na miękki makijaż na sesję, który nie odbierze naturalnego blasku Twoim oczom.

 

fotografia: fotograficzni.com

 

 

3. Dołącz rekwizyty i wybierz odpowiedniego fotografa weselnego 

 

Używanie rekwizytów podczas sesji ślubnej może stanowić różnicę pomiędzy setkami przyziemnych i statycznych zdjęć,  a obrazem odzwierciedlającym rzeczywistość Twojego ślubu. Dzięki uwzględnieniu elementów na swoich zdjęciach, fotografie ożyją.

Twoje uśmiechy będą wyglądały jeszcze bardziej naturalnie, kiedy będą reakcją na coś. Możesz na przykład obserwować swój bukiet ślubny lub robić zdjęcie z Twojego otoczenia w deszczowym entourage’u.

Po ślubie być może nie będziesz w stanie przypomnieć sobie smaku tortu i zapachu bukietu kwiatów, ale zdjęcia będą trwały przez wiele, wiele lat. Dlatego ważne jest, aby były wyjątkowe i aby dobrze przygotować się do sesji. Na koniec najważniejsze, z profesjonalnym fotografem ślubnym, możecie być pewni, że z sesji ślubnej pozostanie wam coś więcej niż piękne fotografie ślubne, mianowicie, będzie to wspomnienie przygody, którą tego dnia, wspólnie przeżyliście.  

 

uśmiechnięta para młoda slubnaglowie.pl

podświetlany napis miłość na weselu w plenerze slubnaglowie

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Zobacz także:

Jak wybrać fotografa na ślub?

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź